10 FOTOĞRAF

Yılbaşı Dekorasyonu İle Büyüleyin

Yılbaşı dekorasyonu yaparken şıklığı ve yaydığı enerjisi ile bir yıl boyunca akılda kalmak istiyorsanız yazımızın devamına göz atın deriz:)

Yılbaşının hızla yaklaştığı son günlerde evleri yılbaşı dekorasyonu telaşı sardı. Yılbaşı dekorasyonalrı hakkındaki yazımızı sonuna kadar okuyarak şık, etkili ve hayranlık uyandıracak dekorasyonlara imza atabilirsiniz. Unutamayacağınız bir yılbaşı gecesi için gelin şimdi detayları birlikte görelim.

 

 

 

Yılbaşı Dekorasyonu Püf NoktalarıYılbaşı Dekorasyonu İle Büyüleyin

Yılbaşını evde geçirecekler için derin bir telaş aldı. Son dönemlerde yılbaşı gecesini evde geçirerek daha çok eğlenen kesimin sayısı da oldukça fazla olarak karşımıza çıkıyor.

Birçok kişi evde eşi, çocukları veya sevgilisi ile yılbaşı ağası süslemek, yılbaşı sofrası kurmak kısacası evi yılbaşı aksesuarları ile donatmak, yılbaşı masa ve ev süsleri ile kendisine özgü dizaynı yılbaşı tasarımları olarak sunmak istiyor.

Yılbaşı Ağacı Nasıl SüslenirYılbaşı Dekorasyonu İle Büyüleyin

Yılbaşı ağacı süsleme işine başlamadan önce tema belirlemelisiniz. En şık ve etkili yılbaşı tema renkleri kırmızı, altın sarısı ve yeşildir.

Yılbaşı ağacı yılbaşı dekorasyonunun olmazsa olmazıdır. Evin en şık köşesine konumlandıracağınız yılbaşı ağacı, yılbaşı ağacı süsleri ve yılbaşı ağacı süslemesi ile yılbaşı dekorasyonu odak noktasıdır. Bu nedenle yılbaşı ağacı özenli süslenmelidir.

Yılbaşı ağacı nereye konur? Yılbaşı ağacı geçişleri engellemeyecek ancak dekorasyonun bir parçasıymış gibi duracak bir alana yerleştirilmelidir.

Günümüzde yılbaşı ağacı olarak yapay çam ağaçları daha çok kullanılıyor. Yapay çam ağaçları ambalaj içinde yapı malzemeleri nedeni ile sönük durur. Yılbaşı ağacını ambalajından çıkardıktan sonra elinizle sallayarak dallarını kabartın ki kendine gelsin.

Yılbaşı ağacı aksesuarları olarak dilediğiniz aksesuarı kullanabilirsiniz. Ancak aksesuara seçerken renk uyumuna ve aydınlatmasına dikkat etmelisiniz. Yılbaşı ağacı süsleri ne kadar doğru yapılırsa sunumu o kadar şık ve etkili olur.

Yılbaşı ağacına aydınlatma yaparken tepeden başlanmalı, aşağı inerken 20-25 santimde bir ağacın etrafından kavis verilmelidir.

Yılbaşı ağacı yılbaşı süsleri ile doğru şekilde süslendikten ve doğru aydınlatma ile sarmalandıktan sonra geriye yılbaşı ağacı boyaması kalıyor. Yılbaşı ağacı boyamasının en kolay ve pratik yolu kar spreyi kullanmaktır.

Boş Duvarları HareketlendirinYılbaşı Dekorasyonu İle Büyüleyin

Yılbaşı dekorasyonu için duvarları da abartmadan hareketlendirebilirsiniz. Bunun için evde kendiniz hazırlayacağınız veya hazır alacağınız yılbaşı çelenklerini duvara konumlandırarak hoş bir yılbaşı konsepti yakalayabilirsiniz.

Çok hareketli ve çok uçuk bir dekorasyon için tavanları da mum, sarkıt ışıklar, sarkıt şamdanlar ile hareketlendirebilirsiniz.

Sade ve şık yılbaşı dekorasyonu da yapabilirsiniz. Bunun için evin sadece bir köşesini kullanmanız yeterli olacaktır. Belirleyeceğiniz köşede sehpa ve masa üzerine tüketeceğiniz yiyecek ve içecekleri yerleştirebilir, arka kısımlarını ise yılbaşı ağacı ve yılbaşı süsleri ile süsleyerek göz alıcı yılbaşı dekorasyonu yapabilirsiniz.

Yılbaşı dekorasyonu için çok fazla para harcamak istemiyorsanız evdeki objeleri yılbaşı süsüne dönüştürmeyi denemelisiniz. Mesela hasır ipler, kozalaklar, mumlar ve renkli ışıklar ile şık dekorasyonlar yapabilirisiniz.

Kavanoz içlerine kar spreyi, kozalak veya çam dalları yerleştirilerek hem ucuz hem de şık yılbaşı aksesuarları yapabilirisiniz.

Evdeki avize yılbaşı ağacına rakip olacak şekilde yılbaşı süsleri ve yılbaşı aparatları ile süslenerek hoş bir ambiyans yakalanmış olunur.

Kapı Önü Aydınlatması

Ufak Detaylar : Dekoratif Kapı ve Duvar Süsleri

Dekoratif  kapı ve duvar süsleri artık neredeyse kendin yap kategorisinin temelini oluşturmaktadır diyebiliriz Çünkü yapısı itibariyle kendi zevk ve tercihlerinizi en fazla...

Basit bir masa düzeni yılbaşı masa süsleri ile görkemli hale getirilebilir. Yılbaşı rengi hiç kuşkusuz kırmızıdır.

Yılbaşı masası hazırlarken mumlar ve minik kırmızı top olan kokinalardan yararlanabilirsiniz. Portakalları karanfil kullanarak süsleyebilirsiniz. Çam ağacı şeklinde meyve tabağı yapabilirsiniz. Bunu yaparken armut ve portakaldan yararlanabilirsiniz. Veya keçeleri yuvarlak keserek minik çam ağaçları yapabilirsiniz.

Yılbaşı süslemesi için çam dallarından, kozalaklardan, renkli süslerden, kar spreylerinden, kurumuz dal ve yapraklardan ve minik led ışıklardan yardım almalısınız. Bu materyalleri kullanarak hayalinizdeki yılbaşı dekorasyonu hiç de zor değil.

[Galeri]

 

 

Bir önceki yazımız olan Retro Sevenler İçin Dekorasyon İpuçları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.