16 FOTOĞRAF

Yeşil Salon Dekorasyonu İle Bambaşka Salonlar

Yeşil salon dekorasyonu, Yeşil salon takımları nasıl kullanılmalıdır? Yeşile uyumlu renkler nelerdir? Yeşil koltuğa uygun halı nasıl olur? Yeşil Koltuğa Hangi Renk Perde Yakışır? Yeşil koltuklara uygun duvar rengi nedir? gibi konulara değinilmiştir.

Dekorasyonda doğallık arıyorsanız, bu yazımız tam size göre. Bugün doğa severler için yeşil salon dekorasyonu konusunu ele alıyoruz. Yeşil renk insana huzur veren renkler arasındadır. Doğayı çağrıştırdığından dolayı tazeliği ve canlılığı anımsatır. Bu nedenle dekorasyonda da sıklıkla kullanılmaktadır. Eğer salon dekorasyonu yenilemesi yapacaksanız, size sakinliğin ve huzurun rengi yeşili öneriyoruz. Gelin yeşil salon dekorasyonu nasıl oluyormuş birlikte inceleyelim…

Yeşil Salon DekorasyonuYeşil Salon Dekorasyonu İle Bambaşka Salonlar

Salon dekorasyonu denilince seçeceğiniz renk çok önemlidir. Seçtiğiniz salon dekorasyon rengi ile salon duvar renkleri veya salon duvar kağıdı da dekorasyon bütünlüğü açısından büyük önem taşımaktadır. Dinlenme, yemek yeme ve misafir ağırlama işini üstlenen salon, göz yormayan pozitif enerji ve huzur veren renklerle dekore edilmelidir. Bu özellikleri bünyesinde taşıyan renkler arasında ilk sırada yeşil renk gelmektedir.

Yeşil, salon dekorasyonunda çok seçenekli ve çok kullanışlı bir renktir. Zira yeşili duvar boyasından aksesuara, mobilyadan perde ve halılara kadar rahatlıkla kullanabilirsiniz. Üstelik bu alanlarda dekorasyona daha da artılar kazandıracak renkleri de kolaylıkla kombin edebilirsiniz.

Peki, Yeşil Salonlar Nasıl Olmalı?Yeşil Salon Dekorasyonu İle Bambaşka Salonlar

Yeşil salon dekorasyonu denilince akla duvardan mobilyaya kadar yemyeşil bir dekorasyon akla gelmemeli tabi ki. Burada dikkat edilmesi gereken nokta yeşili, yeşil rengin pozitif etkilerini artıracak renklerle dekore etmektir.

Bu bağlamda aşağıdaki soruları sorduğunuzu duyar gibiyim.

Yeşil Salon Takımları Nasıl Kullanılmalıdır?

Yeşile uyumlu renkler nelerdir?

Yeşil koltuğa uygun halı nasıl olur?

Yeşil koltuklara uygun duvar rengi nedir?

Yeşil Koltuğa Hangi Renk Perde Yakışır? başlıklı yazının detayını da buradan bulabilirsiniz.

Gelin şimdi bu soruların detaylarını birlikte görelim…

Yeşil salon takımı, yani yeşil salon koltuk takımı 2018 modelleri oldukça şık ve işlevsel tasarımlardan oluşmaktadır. Yeşil koltuklarda, dekorasyona şıklık katmak için mavi, turkuaz, pembe, sarı, bej ve yavruağzı renklerinde kırlentler kullanabilirsiniz.  Ki bu renkte kırlentleri kesinlikle kullanmalısınız da.Yeşil Salon Dekorasyonu İle Bambaşka Salonlar

Yeşile uyumlu renkler bunlarla bitmiyor tabi ki, yeşil renk ile bebek mavisi, kahverengi, turuncu, hardal sarısı, krem, beyaz ve griyi kombin edebilirsiniz. Bu renkleri salon dekorasyonunda kullanırken 3-4 renkten fazla rengi bir arada kullanmayın. Bu karmaşaya ve göz yorgunluğuna neden olur.

Yeşil salon dekorasyonunu üst seviyelere taşımak için yeşil koltuğa uygun halı bulmak da oldukça önemlidir. Yeşil koltuğa uygun halı seçerken salon boyutlarını dikkate almalısınız. Çok güneş alan büyük bir salon dekorasyonu yapıyorsanız ortam dengesi için koyu tonlarda halı seçebilirsiniz.

Küçük salon dekorasyonun yapıyorsanız yeşil ve ekrunun müthiş uyumunu salonunuza taşıyarak salonunuz daha ferah ve büyük gösterebilirsiniz.

Yeşil koltuğa halı seçerken turuncu, koltuk yeşili tonları, krem, ekru, kahverengi mavi, bej ve sarı tonlarını kullanabilirsiniz. Bu renkleri seçerken yine ya sade, ya da 3 renk karışımlı olanlarından seçmenizi öneriyoruz. Yeşil koltuğa uygun halı seçerken renk yormayan uyumu yakalamanız şarttır. Lütfen bu konuya dikkat edinJ

Yeşil koltuk takımına uygun duvar rengi seçilirken de salon boyutları dikkate alınmalıdır. Yeşil salon dekorasyonu yaparken parlak tonlar yerine pastel yeşil tonlar kullanmanız, dekorasyonda yaratmak istediğiniz etkiyi yakalamanızı sağlayacaktır.

Duvarda açık yeşil tonlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Duvarda yeşil boya kullanacaksanız aksesuarlarda ve mobilyada da bu tonda küçük vurgular yapmalısınız.

Koyu yeşil koltuk takımı seçecekseniz perde, halı ve duvar boyası rengini açık renklerden olmalıdır. Yine koyu renk koltuklara açık renk kırlenteler kullanabilirsiniz.

Duvarda yeşil ve beyazı birlikte kullanarak da dekorasyonda şıklığı yakalayabilirsiniz. Yeşil salon dekorasyonunda sarı, pudra, beyaz ve bej tonlarında boyayı veya duvar kağıdını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Burada dikkat edeceğiniz konu renkleri dengeli bir şekilde kullanmaktır.

FOTO GALERİ / Yeşil Salon Dekorasyonu İle Bambaşka Salonlar

İlginizi Çekebilir : Bellona Genç Odası Tasarımları başlıklı makalemizde Bellona genç odası ve Bellona genç odası 2018 hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Yeşil Koltuk Takımına Uygun Duvar Rengi | DekorBlog Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
trackback

[…] Popüler Yeşil Salon Dekorasyonu İle Bambaşka Salonlar Pazar, Temmuz 22nd, 2018 […]

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.