11 FOTOĞRAF

Yeşil Koltuk Takımına Uygun Duvar Rengi

Yeşil koltuk takımına uygun duvar rengi, yeşil koltuğa uygun duvar kağıdı, yeşil koltuklara uygun duvar boya renkleri konusuna detaylı bir şekilde değinilmiştir.

Yeşil renk dekorasyonlar doğayı çağrıştırdığından mıdır bilinmez sıcaklığı, samimiyeti, coşkuyu, ferahlığı ve huzuru temsil eder. Salon dekorasyonu ve oturma odası dekorasyonu için sakin ve huzur veren yaşam alanları oluşturmanızı sağlar. Yeşil renk dekorasyon sevenlerdenseniz, yeşil renk koltuk takımı ile dekorasyon yapıyorsanız yeşil koltuğa uygun duvar kağıdı sorusunun cevabını da merak ediyorsunuz demektir. Yeşil koltuk takımına uygun duvar rengi doğru bir şekilde belirlenerek uygulanırsa mükemmel dekorasyona imza atmışsınız demektir.

Yeşil koltuk takımı dekorasyon için yeşil koltuğa uygun duvar rengini bulmaya ne dersiniz?

Yeşil Koltuk Takımına Uygun Duvar Rengi Detayları

Yeşil Koltuk Takımına Uygun Duvar Rengi

Yeşil ile uyumlu renkler ev dekorasyonu için de önemlidir. Yeşil ile uyumlu renkleri belirledikten sonra yeşile uygun duvar rengi de büyük oranda ortaya çıkmış olacaktır.

Yeşil Koltuk Takımına Uygun Duvar Renkleri

Yeşil ile uyumlu renkler sıralamasında ilk sırada, yeşilin bünyesinde olan mavi ve sarı gelmektedir. Bu iki renk ile mavi ve sarı kolaylıkla kombin edilebilir. Ancak yeşil koltuk takımına uygun duvar rengi konusunda bu renklerin sadece pastel tonlarını kullanabiliriz.

Yeşil koltuklarla saman sarısı duvar rengi ve saman sarısı aksesuarlar oldukça şık bir ortam yakalamanız sağlayacaktır. Özellikle yeşil sarı koltuk takımı dekorasyonlarında sarı duvar rengi hayranlık uyandıran şıklığı yakalamanız sağlayacaktır.

Mint yeşili koltuk takımı ile mavi duvar rengi hoş bir uyum yakalamanızı sağlayacaktır.

Yeşil koltuk için duvar rengi bu iki renkten ibaret değil tabi ki. Özellikle yeşil beyaz kombinlerde beyaz duvar rengi oldukça şık duracaktır. Beyazın yanında yeşil renkte uygulanarak iki renk duvar boyası düşünülebilir.

Yeşil renk tonları duvarda kullanılmak istenirse yeşil koltuk takımı ile bir alt veya bir üst renk tonu seçilmelidir.

Yeşil Salon Dekorasyonu İle Bambaşka Salonlar dizayn etmek istiyorsanız yazımızın detaylarına bir göz atın isterseniz.

Yeşil Koltuğa Uygun Duvar Kağıdı

Dekorasyonda yeşil mobilya takımları koyu renklerden veya pastel renklerden seçilmiş ise açık renklerde duvar kağıdı veya duvar rengi kullanarak ortamdaki renk dengesini kurabilirsiniz. Bu bağlamda canlı renklerde dekoratif puf veya yastıklar ile dekorasyona canlılıkla birlikte hareket kazandırabilirsiniz.

Yeşil koltuklara uygun duvar rengi olarak bej ve kremi de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu renkler duvar aksesuarlarını da sergi salonu şıklığında sergilemenizi sağlayacaktır.

Duvarlarda yeşil renk tonları yoğun bir şekilde kullanılmış ise koltuk takımlarında yeşil yoğun kullanılmamalıdır. Böyle bir dekorasyonda yeşil renk, koltuk yastıklarında ve ev aksesuarlarında kullanılarak karmaşasız renk dengesi yakalanmış olur. Yeşil duvar rengi uygulamasında yeşil renk, koltuk takımı parçalarından sadece birinde kullanılmalıdır.

Büyük bir salona veya oturma odasına sahipseniz yeşil koltuklar ile mavi, hardal sarısı, kahverengi, kum beji, gri gibi koyu renk tonlarına sahip duvar boyalarını kullanabilirsiniz.

Ancak küçük boyutlarda bir oturma odası veya salona sahipseniz ferahlık açısından beyaz, bej, saman sarısı, açık pudra, kırık beyaz, krem gibi açık renk tonlarında duvar boyası kullanmalısınız. Bu seçenekler dışında duvarlardan birini farklı bir tonda da boyayabilirsiniz. Buradaki renk, yeşil koltuklarda kombin yapılan renk olarak seçilebilir.

Yeşil Koltuğa Uygun Duvar Kağıdı

Yeşil renk koltuk takımı ile dekorasyona karar verdiyseniz yan renk olarak da uygun renkleri belirlemelisiniz. Bu doğru kombinler yapmanızı kolaylaştıracaktır. Yeşil koltuk takımı ile kahverengi detaylara sahip duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Bu iki renge sarı veya altın renklerinde bir pembe, turuncu ve mavi gibi üçüncü bir renk de eklenebileceği gibi sadece iki veya tek renk duvar kağıdı da kullanılabilir.

Yeşil renk koltuklara duvar kağıdı seçilirken yeşilin tonu dikkate alınmalıdır. Bildiğiniz gibi yeşil olarak mint yeşili, açık yeşil, koyu yeşil, su yeşili, yosun yeşili, çağla yeşili, zeytin yeşili, kına yeşili, fıstık yeşili ve daha birçok yeşil renk tonu bulunmaktadır.

Pembe Koltuğa Uygun Duvar Kağıdı

Unutmayın!

Yeşil renk koltuk dekorasyon yapılırken yukarda verdiğimiz renkler duvar, halı, perde, zemin ve aksesuar renkleri arasında karmaşaya mahal vermeden paylaştırılmalıdır. Canlı ve parlak renk tonları daha çok aksesuarlarda tercih edilmelidir.

Koyu renk duvar kağıdında açık renk desen uygulaması da ortama derinlik kazandıracaktır.

Hardal Sarısı Duvar Boyası

Ev dekorunda duvar boyaları genel görünüm için önemlidir. Hardal sarısı duvar boyası da dikkat çeken renkler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Sarı rengin yatak odanızda değil ama evin diğer bölümlerine, salon gibi alanlarda rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Salonunuza ve evinizin dekoruna canlılık katacaktır. Tablo ve duvar süs eşyalarınızla uyum içinde bir görüntü sunar.

Hardal Sarısı Duvar Boyası

Dilerseniz, hardal sarısını gri ve siyah renkler ile de aynı anda değerlendirebilirsiniz. Duvara birden fazla renkle boyut oluşturabilir ve görünümünü daha hoş bir hala çevirebilirsiniz. Duvar boyasında, hardal sarısını tercih ederseniz, siyah çerçeveler gibi eşyalar ile de uyum içinde bir görünüm sunar. Evinde yeni bir görünüm ve canlılık isteyenler tercih edebilir.

FOTO GALERİ / Yeşil Koltuk Takımına Uygun Duvar Rengi

 

 

 

İlginizi Çekebilir : Alfemo Koltuk Takımları 2020 Yılı Trend Modelleri başlıklı makalemizde 2018 oturma grupları, alfemo koltuk takımları ve alfemo oturma grupları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.
Tavsiyeler: kelebek sohbet - ircforumlari - chat