Yeni Moda Dekoratif Sehpa Modelleri 2016

İç mekan dekorasyonunda en önemli olmazsa olmaz parçalar arasında yer alıyor sehpa modelleri , geçmişten günümüze farklı zevklere ve tarzlara hitap eden yüzlerce çeşidi gerek kullanım açısından gerekse görsel açıdan önemli mobilyalar. Ev dekorasyon tarzına göre farklı tasarımlardan oluşan dekoratif sehpalar , üretim teknolojilerinin hızla ilerlemesi sayesinde günümüze kadar bir çok değişime uğradılar. Sade ve basit sehpaların yanı sıra günümüzde daha çok extra fonksiyonel özellikle sahip olan , farklılık arayanlar için marjinal çizgilere sahip modern sehpa modelleri büyük ilgi gören tasarımlar arasındalar.

Dekorasyona uygun sehpa seçimi nasıl yapılmalı ?

Eviniz için seçtiğiniz her parçada olduğu gibi sehpa seçimi yaparken’de dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunuyor. Seçeceğiniz sehpa öncelikle evinizin tarzına zıt düşmemeli , gerek tasarım gerekse renk yönünden dekorasyona uygun ve tamamlayıcı tasarımlar seçilmelidir. Evinizde marjinal çizgilere ağırlık veriyorsanız yine sehpa seçimi yaparken marjinal tasarım sehpalar seçmelisiniz. Başarılı bir sehpa seçiminin altın kuralı , tasarım ve renk uyumu , sonrasında sehpanın üretim malzemesinin kalitesidir.

Sehpa seçerken üretim malzemesini mutlaka araştırın

Sehpa seçerken önemli noktalar arasında , sehpayı hangi amaçla ve hangi alanda kullanacağınız geliyor. Mutfak , oturma odası yada diğer yaşam alanları için yapılan seçimlerde sehpanın dayanıklılığı ve ebatları oldukça önemlidir. Oturma odasında veya mutfakta kullanacağınız bir dekoratif sehpanın kesinlikle sudan etkilenmeyen bir üretim malzemesi ile tasarlanmış olmasına özen göstermelisiniz. Mümkün olduğunca evinizde yer verdiğiniz diğer uzun ömürlü kullanım için tasarlanmış , dayanıklı mobilyalar ile aynı malzemeleri tercih edebilirsiniz. Ancak sudan etkilenmeyen sehpalar uzun ömürlü bir kullanım için son derece uygun seçimlerdir.

Yeni moda dekoratif sehpa modelleri 2016

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi geçmişten günümüze değişen üretim teknolojileri bir çok mobilyada farklılıklara ve yeniliklere olanak sağladı. Alıştığımız eskinin klasik ahşap sehpaları yerine günümüzde bir çok farklı materyalden üretilen dayanıklı ve extra fonksiyonları bulunan modern sehpalar son yılların en fazla ilgi gören sehpa modelleri haline geldiler. Alışılmışın dışında çizgileri , farklı üretim malzemeleri ve ev içi yaşamı kolaylaştıran bir çok yeni fonksiyonel özelliğe sahip olan dekoratif sehpalar yeni moda olarak adlandırılabilir. Tabi ki öncelik sizin tarzınız ve zevkiniz olmalı , daha kişisel ve özel dekore edilmiş evler için yeni moda kavramı ortadan kalkabilir.

İlginizi Çekebilir : Ev için İdeal Modern Çalışma Masaları

2015 – 2016 sehpa modelleri arasında özellikle canlı ve parlak renklere sahip olan , yenilikçi gövde tasarımları ile oldukça dikkat çekici tasarımlar öne çıkıyor. Özellikle işin içine fonksiyonellik girdiğinde , yeni moda sehpaların görevlerini başarı şekilde yaptığını söyleyebiliriz. Günümüzde artık sıradan bir sehpa modelinin , bir laptop masasına yada yemek masasına dönüşebildiğini görüyoruz , farklı kullanım amaçlarına göre esnek bir yapıya sahip olması ev içi yaşamı kolaylaştıran bir özellik olarak düşünülebilir. Galerimizde sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz yenilikçi ve modern sehpa modelleri ile baş başa bırakıyoruz.

NOT: Sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz yeni moda sehpa modellerinin fiyatlarını ve özelliklerini galerimizde detaylı şekilde inceleyebilirsiniz. Merak ettiğiniz soruları , beğendiğiniz sehpa modelleri ve satış noktaları hakkında sorularınızı konu altından sorabilirsiniz.

FOTO GALERİ / Yeni Moda Dekoratif Sehpa Modelleri 2016

İlginizi Çekebilir : Dekoratif İdeal Modern ve Sade Çalışma Masası Detay başlıklı makalemizde çalışma masası, dekoratif masalar ve ev için ideal çalışma masaları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


İlgili Yorumlar

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.