3 FOTOĞRAF

Yatak Odasında Hangi Renkler Seçilmeli ?

Renk seçimi konusunda daha dikkatli olunması gereken yaşam alanlarının başında yatak odaları geliyor. Yatak odası dinlenme ve uyku alanları olduğundan bu alan için tercih edilecek renklerin daha yumuşak, sakin ve rahatlatıcı etkiye sahip olması gerekir. Yumuşak renkler ve tonları dinlenme ve uyuma alanları için olması gereken ideal renk tonlarıdır, örnek verecek olursak rahatlatıcı ve ferah bir etki yaratan mavi ve tonları yatak odası için oldukça ideal bir renktir. Mavi dışında diğer yumuşak renklere örnek verecek olursak pembe ve tonları, açık mor tonları ve lila gibi renkler tercih edilebilir.

Aynı zamanda pastel tonlar yatak odaları için huzur verici ve romantik bir etki yaratacak renklerdir, pastel pembeler, pastel maviler, ve mor, lila gibi renklerin pastel tonları ortamı daha sakin aynı zamanda rahatlatan bir tarza kavuşturacaktır. Bu anlamda country tarzı yatak odası dekorasyonları size ilham verebilir, country tarzının çekiciliği, aynı zamanda romantik teması duvar, zemin ve mobilyalarda seçilen pastel renklere borçludur. Pastel renk tonları kullanıldıkları her alanda sakin bir atmosfer yaratırlar, aynı zamanda yukarıda saydığımız renklerin pastel tonları beyaz ile harika bir uyuma sahiptir.

Yatak odası dekorasyonu için beyaz her zaman kullanılabilecek, ve her fırsatta kullanılması gerekilen bir renk diyebiliriz. Beyaz renk hem ferah, hem temiz hemde daha geniş bir etki yaratır yaşam alanında, pastel renk tonları ile birleştiğinde ortaya çıkan rahatlatıcı ve sakin tema kesinlikle hayranlık uyandırıcıdır.

Yatak odası dekorasyonu için canlı ve parlak renklerden uzak durulmalıdır, dinlenme ve uyku alanı olduğundan bu parlak ve çekici renkler dikkat dağınıklıklarına yol açabilir, göz yorabilir ve farklı psikolojik sıkıntılara yol açabilir.

FOTO GALERİ / Yatak Odasında Hangi Renkler Seçilmeli ?

İlgili Yorumlar

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.