8 FOTOĞRAF

Bebek Odası Dolabı Nasıl Olmalı, Nasıl Düzenlenmeli?

Bebek odası dolabı, Bebek odası dolabı düzenleme, bebek odası dolap içi düzenlemesi, bebek odası dolabı yerleştirme gibi annelerin işini fazlasıyla kolaylaştıracak pratik fikirler verilmiştir.

Bebek odası dolabı fikirleri düzenli annelere kullanım kolaylığı sağlayacak tasarımlardan oluşmalıdır. Bebek odası dekorasyonu bebekler ve anneler için oldukça önemlidir. Bebek odası bebeklerin rahat ettiği, annelerin ise düzeni kolayca sağlayabileceği alanlardır. Bu kadar büyük önem arz eden bebek odası dolabı nasıl olmalı, bebek odası dolabı nasıl dizayn edilmeli, bebek odası dolapları nasıl bir organize yapılmalı işte detaylar…

Bebek Odası Dolabı Nasıl Olmalı?

Bebek Odası Dolabı

Bebek Odası Dolabı

Bebek odalarında bulunan gardıroplar en çok dağılan dolaptır. Özellikle bebek yürümeye başladı mı, siz toplarsınız bebek dağıtır. Peki, bebek odası yerleştirme sanıl olmalıdır.

Bebekler ilk 1-2 yıl içinde anlayamayacağınız kadar hızlı gelişir. Bu nedenle bu dönemde kıyafet ve aksesuar düzeni çok hızlı olacaktır. Bu dönemi fazla yorulmadan karmaşasız bir şekilde geçirmek için çok fazla kıyafet almanız önermiyoruz. Aksi halde bazılarını daha giydirmeden kaldırmak zorunda kalacaksınız.

Bebek Odası Dolabı Yerleşimi

Bebek Odası Dolabı Yerleşimi

Bebeklerde hızlı gelişim dönemi olan 0-12 ay döneminde kıyafetleri 0-3, 3-6, 6-9, 9-12 ay olarak ayırarak aradığınızı daha çabuk bulur, bebeğinizin ihtiyaçlarına daha hızlı cevap verebilirsiniz.

Ülkemizde bebek doğduğunda akraba ve dostlardan çeşit çeşit bebek kıyafeti gelir. Bu kıyafetleri ay ay ayırmak için gardırop içerisine karton seperatör yerleştirebilirsiniz. Bebeğin küçülen kıyafetlerini ayırmak için dekoratif kutuları raflara konumlandırabilirsiniz. Böylece işinize yaramayan bebek kıyafetleri karmaşaya neden olmayacaktır.

Dolap içine kıyafet yerleştirilirken kolsuz, yarım kollu, uzun kollu bodyler ile dış ve iç giyim pantolonlar, tişörtler ayrı ayrı yerleştirilmelidir. Kıyafetleri üst üste fazla dizmek her kıyafet kombininde işinizi zorlaştıracaktır, bu nedenle dolap içi tel raf sistemleri kullanarak bebek dolap içi düzeni sağlayabilirsiniz.

Bebek Odası Dolabı Yerleşimi Nasıl Olmalı

Bebek Odası Dolabı Yerleşimi Nasıl Olmalı

Dekoratif kutu bebek odasının olmazsa olmaz eşyasıdır. Bebeklerin oyuncaklarını, aksesuarlarını hatta bebeğinize okuduğunuz kitapları bu dekoratif kutu içinde depolayabilirsiniz.

Dekoratif kutu kullanımını sevmiyorum diyorsanız raylı dolap içine raylı sepet sistemi yaptırabilirsiniz. Böylece hem daha pratik, hem de daha şık bir görünüm yakalamış olursunuz.

Bebek dolabı içerisinde kesinlikle organizer kullanmanızı öneririm. Küçük parçalardan oluşan bebek eşyalarına kolay ulaşmanın yolu organizerlerden geçmektedir. Böylece bebeğinizin çoraplarını, zıbınlarını, tulumlarını, bezini, önlüğünü ve buna benzer eşyalarını daha kolay bir şekilde bulabileceksiniz

Eğer küçük bebek odası dekorasyonu yapıyorsanız dolap dışına tel sepetler asarak veya cepli organizerler konumlandırarak elinizin altında olması gereken eşyaları burada depolayabilirsiniz. Küçük Bebek Odası Dekorasyonu Püf Noktaları başlıklı içeriğimizi görmeye ne dersiniz?

Bebek Odası Dolap Düzeni Fikirleri

Bebek Odası Dolabı Yerleşimi Nasıl Olmalıdır

Bebek Odası Dolabı Yerleşimi Nasıl Olmalıdır

Bebek odası dolap düzeni ilk etapta zor gibi görünse de sonrasında kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Bebek odası dolap içi düzeni yapılırken konumlandıracağınız kutuların üzerine bebeğimiz çorapları, bebeğimin oyuncakları, bebeğimin küçülen kıyafetleri gibi notlar düşerseniz eğlenceli ve şık bir düzeni yakalamış olursunuz.

Bebek ayakkabıları dolap içinde dağınık bir görünüm oluşmasını sağlar. Bunu önlemek için askılı kıskaçlardan yararlanabilirsiniz. Askıda olan ayakkabılar hem daha düzenli görünecek, hem de kıyafet kombin ederken işiniz kolaylaştıracaktır.

Bebek odası dolap düzenleme yapılırken açık askı sistemlerinin avantajlarından mutlaka yararlanmalısınız. Her yere montajını kolaylıkla yapabileceğiniz açık askı sistemleri bebek odasının derli toplu olması için büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Bu askılara bebeğinizin bakım eşyalarını yerleştirebileceğiniz gibi sık kullandığınız kıyafetlerini de yerleştirebilirsiniz.

Bebek odası gardırop çekmeceleri gelişi güzel yerleştirilemez. Mutlaka çekmece organizeri kullanarak pratik kullanım sağlamalısınız. Çekmece düzenleyici organizerler sayesinde aradığınızı hemen bulabilirsiniz.

Bebek dolabı iç dizaynı yapılırken çok raflı dolaplardan faydalanılmalıdır. Çok raflı dolaplara uygun dolap düzenleyicileri konumlandırılmalıdır. Yatak eşyalar yerine dikey dolap modelleri kullanılmalıdır. Böylece hem alandan tasarruf edersiniz hem de kullanım kolaylığı sağlarsınız.

Bebek Odası Dolabı Nasıl Yerleştirilir?

Bebek odasına dolap yerleşimi yaparken öncelikle bebeğinizin çok hızlı bir süre içerisinde büyüyeceğini ve bu yüzden sürekli olarak kullanacağınız kıyafetleri ön sıralarda bulundurmanız gerekiyor. Bununla birlikte kıyafet yerleşimi yaparken mevsim şartlarını da göz önüne almalı, her yaş için düzeni sağlar iken kullanacağınız mevsim önde, kullanmayacağınız mevsim eşyaları arkada yer almalı.

Bebek Dolabı Düzeni

Bebek odası dolap yerleşimi yaparken önem vermeniz gereken bir diğer husus ise şüphesiz ki bol bölmeli küçük dolap içi düzenleyicilere yer vermelisiniz. Dolap içi düzenleyicileri bebek odası içerisindeki düzeni kolay bir şekilde sağlamanızı, aradığınızı daha hızlı bulmanızı sağlayacaktır.

FOTO GALERİ / Bebek Odası Dolabı Nasıl Olmalı, Nasıl Düzenlenmeli?

 

İlginizi Çekebilir : Alfemo Koltuk Takımları 2020 Yılı Trend Modelleri başlıklı makalemizde 2018 oturma grupları, alfemo koltuk takımları ve alfemo oturma grupları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

0 0 vote
Article Rating


Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] uygun perde modeli ile kombin ederek farklı bir bebek odası dekorasyonu yapabilirsiniz. Bebek Odası Dolabı Nasıl Olmalı, Nasıl Düzenlenmeli? başlıklı yazımızı veya Bebek Odası Nasıl Dekore Edilmelidir? başlıklı yazımız […]

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.
Tavsiyeler: kelebek sohbet - ircforumlari - chat