14 FOTOĞRAF

Terkedilmiş Evden Modern Ev Dekorasyonu

Bu yazımızda terkedilmiş köhne bir evden nasıl bir modern ev dekorasyonu ve tasarımı oluşturulmuş, nelere dikkat edilmiş incelemeye çalışacağız.

Günümüzde modern ev dekorasyonu ve bunun hakkında üretilen fikir ve tasarımlar artık inanılmaz boyutlara ulaşmış durumda. Kimi insanlar eski eşyaları yeniden modernize etme yoluna giderken, kimileri de külliyen eşyayı atarak temelden bir değişim yoluna gitmeye çalışırlar. 

Eski Evlerin Yeniden Dekorasyonu

Bu yazımızda Ukrayna – Kiev’de 141 m²’lik eski bir dairenin yeniden elden geçirilerek nasıl yeniden modern ev dekorasyonu oluşturulduğu inceleyeceğiz. Evin eski görüntüleri elimizde mevcut olmasa da yapılan değişim hakkında ayrıntılı bilgiler vereceğiz.

loft daire dekorasyonu

Kullanışlı ve Modern Loft Ev Dekorasyonu

Son yıllarda konforlu ve modern yaşam alanlarına olan ilgi bir hayli arttı, özellikle lüx projeler arasında yer alan Loft daireler giderek yaygınlaşmaya başladılar Peki Loft...

Aşağıdaki görsellerde sunulmuş olan ev daha öncesinde bir hayli ihmal edilmiş, bir çok küçük küçük odalardan oluşmuş ve çatı katı bulunan, bu haliyle kesinlikle modern  dekorasyon formuna uymayan köhne bir ev modeliydi. Bu evin sahipleri bu duruma düzeltmek ve iyi bir modern dekorasyon örneğine sahip olmak için bir mimari şirkete gittikten sonra gelinen noktayı inceleyelim. 

Restore Edilmiş Ev Örnekleri

Terkedilmiş Evden Modern Ev Dekorasyonu

Modern Ev Dekorasyonu

 Evin yeniden yapılandırılmasından itibaren gereksiz ve karanlık odalardan kurtulmak istendi ve sonuç olarak daha ferah ve açık bir eve dönüştürüldü.  Modern rengin temsilcisi gri, evin genelinde hakim olarak kullanılan renk haline geldi.

gri ile uyumlu renkler neler

Gri ile Uyumlu Renkler ve Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyonda gri kullanmak isteyenler ancak bir türlü cesaret edemeyenler için bugün yazımızda gri ile uyumlu renkler ve birbirinden çarpıcı gri dekorasyon fikirleri seçtik Ev...

 Terkedilmiş Evden Modern Ev Dekorasyonu

Salon kısmında köşe şeklinde düzenlenmiş bir TV masası ile birleşen şömine, arka planda kısmen kullanılmış beyaza boyanmış tuğla duvarlar kullanılmış, TV’nin hemen altına odunların dizilebileceği bir alan meydana getirilmiş ve böylelikle modernlik içinde bir miktar da doğallık yakalanmaya çalışılmıştır. Spot ışıklandırmaların yanı sıra tavanda alışık olmadığımız şekilde pencereler konularak ferah olan eve ekstradan gün ışığının girmesi de sağlanmıştır. 

yatak odasında tuğla duvar estetiği

Endüstriyel Şıklık : Tuğla Duvarlar

İç duvarlar hiç şüphe yok ki bir evin tarzını belirgin şekilde yansıtan ve evi ev yapan en önemli unsurlardır Duvarların daha özel ve kişisel bir stile sahip olması adına...

beyaz tuğla duvarlar ile samimi küçük home ofis

Tuğla Duvarlar ile 15 Modern Ofis Stili

Ofis yada evde home ofis çalışanlar için düzenli ve kullanışlı bir ofis dekorasyonu çok önemli, günün büyük bir bölümünün ofiste geçtiğini düşündüğümüzde modern...

Evin tadilatının bu yıl yapılması nedeni ile modern ev dekorasyonunun son jenerasyonunu temsil eder. Bu evin bir diğer önemli özelliği ise kedi, köpek gibi evcil hayvan besleyenler için özel dizayn edilmesidir.  Hayvanlar için rahat hareket imkanının bulunduğu ferah bir ev modeli oluşturulmuştur. 

Terkedilmiş Evden Modern Ev Dekorasyonu

Bazı iç duvarların tamamen iptal edilmesi nedeni ile daha geniş bir görünümün oluşturulmuş ve tabanda parlak gri bir zemin kullanılmıştır.

Terkedilmiş Evden Modern Ev Dekorasyonu

İç duvarların kırılması nedeni ile salon, yemek alanı ve mutfak birleşmiş durumda.  Çatı katınında kaldırılması ile yüksek tavanla birlikte derinlik sağlanmıştır. 

Terkedilmiş Evden Modern Ev Dekorasyonu

Evin genelinde hakim olan gri renk mutfak panjurlarında da ve mutfak tezgahında da kullanılmış. Lavabo kısmı pencere kısmına denk getirilerek gün ışığından faydalanılmak istenmiştir.

Terkedilmiş Evden Modern Ev Dekorasyonu

Yemek masası, odanın   orta kısmında mutfak ve salon arasına yerleştirilmiştir. 

 Terkedilmiş Evden Modern Ev Dekorasyonu

Yemek masası yukarıdan spot ışıklarla desteklenmiş,  açık mavi ve hardal sarısı tonlarında iki farklı renkte sandalyeler kullanılmış basit ahşap yüzeyli altı kişilik bir masa konulmuş, 

 Terkedilmiş Evden Modern Ev Dekorasyonu

Yatak odası olabildiğince sade ve ferah olarak dizayn edilmiş, fazlalık bütün eşyalar çıkartılmıştır.

Terkedilmiş Evden Modern Ev Dekorasyonu

Yatak odasında gri ve beyaz olmak üzere iki renk duvar boyası kullanılmıştır.  Ortaya büyük ve oldukça konforlu bir yatak yerleştirilmiştir. 

Terkedilmiş Evden Modern Ev Dekorasyonu

Evin geri kalan bölümünün aksine banyo bölümünde yoğun olarak ahşap kullanılmış ve renklerinden faydalanılmıştır. İki adet lavabo alışık olmadığımız bir tarz olarak karşımıza çıkar. 

Terkedilmiş Evden Modern Ev Dekorasyonu

Tuvalet bölümünde klasik beyaz fayanslar kullanılmış, evin genelinde desenden kaçınılmıştır. 

Terkedilmiş Evden Modern Ev Dekorasyonu

Mimarlar banyoyu oluştururken evin köpeğini de hesaba katarak ızgara zemin oluşturmuşlardı. Buradaki amaç köpeğin pencelerinin rahatlıkla yıkanabilmesi. Banyo ahşap dolaplardan ve zemini tamamen ahşap ızgaralardan oluşmaktadır. 

 Terkedilmiş Evden Modern Ev Dekorasyonu

Bonus : Konuk banyosu

Ebeveyn banyosu haricinde evin konukları da ihmal edilmemiş ve ahşabın raflar harici kullanılmadığı bir banyo modeli oluşturulmuş. Bu eve gelecek misafirlerin kendilerini ayrıcalıklı hissedecekleri muhakkak. 

Bu makalemizde terkedilmiş bir evden oluşturulmuş yeni bir modern ev dekorasyonu konusunda ayrıntılı olarak inceleme yapmaya çalıştık. Modern ev dekorasyonu günümüzde sıklıkla kullanılmakta ve her geçen gün daha gazla ilerleme kat etmektedir. Yıllar geçtikçe farklı bir boyutlara ulaşacağı da muhakkaktır.

Bir önceki yazımız olan Çiçekler ile Renkli Ev Dekorasyonu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.
Tavsiyeler: ankara iç mimar