15 FOTOĞRAF

Teras Dekorasyonunda 10 Harika Fikir

Teras Dekorasyonunda 10 Harika Fikir; Modern yaşamdan uzaklaşmak ve az da olsa betonlardan uzaklaşmak isteyenler için teraslar kurtarıcı alanlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Akşamüzeri evinize geldiğinizde yorgunluğunuzu atmak veya dostlarınız ile keyifli dakikalar geçirmek için evinizin terası harika bir

Teras Dekorasyonunda 10 Harika Fikir: Modern yaşamdan uzaklaşmak ve az da olsa betonlardan uzaklaşmak isteyenler için teraslar kurtarıcı alanlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Akşamüzeri evinize geldiğinizde yorgunluğunuzu atmak veya dostlarınız ile keyifli dakikalar geçirmek için evinizin terası harika bir alan olmaktadır. Terasınızda öyle bir tasarım yapmalısınız ki yaz kış her mevsim bu alanı kullanabilesiniz. Sizin için teras dekorasyonunda 10 harika fikir sunarak tasarımlarınıza farklılık katmanızı sağlayabiliriz.

Teras Nasıl Olmalı Açık Mı Kapalı mı?

Teras düzenlemelerinde ilk olarak etrafın kapalı mı açık mı olacağına değinelim. Son dönemlerde teraslar için moda kısmen açılabilirlik sağlayan katlanabilir camlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Böylelikle teraslarınızı hem yaz hem de kış aylarında çok rahat kullanabilirsiniz.Terasınız İçin Eşya Yapmak İster misiniz?

Terasınızda Duvar Kâğıtları Modasına Uyun

Modern terasların tasarlanmasında duvar kâğıtları ön plana çıkmaktadır. Ev dekorasyon blog sayfalarında da bu farklı tasarımları mutlaka göreceksiniz. Teraslara yaşam katmak adına tek duvarlardan birinde kâğıt uygulanarak farklı bir hava yaratılmaktadır.

Teras Zeminlerinde Ahşap Uygulama

İnsanların doğala olan özlemlerini gidermek adına terasların zeminlerinde doğal ahşap döşemeler tercih edilebilir. Bazı tasarımlarda parkelerde kullanılıyor olsa da yabancı ev dekorasyon siteleri incelediğinde doğal ürünlerin kullanıldığı görülmektedir. Dilerseniz sizde terasınızda çam ağaçlarından bir zemin kaplaması yaptırarak ferah ve doğal bir teras yaratabilirsiniz.Teras Nasıl Olmalı

Boya Yaptırmaktan Vazgeçemeyenlerden İseniz

Boya yaptırmayı çok daha kolay ve kullanışlı buluyor iseniz 2019 boya renkleri içerisinden bir seçim yapabilirsiniz. Teraslarda her yıl boya yapılamayacağını göz önünde tutarak temizlenebilir ve çok kir tutmayan renkleri tercih edebilirsiniz.

Terasınız İçin Eşya Yapmak İster misiniz?

Teraslarınızda kullanacağınız eşyalarını kendiniz yapmak isterseniz paletten yapılmış harika tasarımlara kesinlikle göz atmalısınız. Koltuklardan sehpalara kadar farklı tasarımları kendiniz yaparak emeğiniz ile terasınızı çok ferah ve kullanışlı bir hale getirebilirisiniz. Ev dekorasyon fikirleri kendin yap mobilyalar ile çok daha farklılık kazanmaktadır. Hayallerinizi ucuza mal ederek harika ve sürekli kullanıma dayanıklı mobilyaları birkaç palet, testere ve çiviler ile üretebilirsiniz. İsteğiniz gibi renklendirebileceğiniz bu ürünleri nasıl yaptığınızı herkes çok merak edecektir.Teras Nasıl Olmalı

Koltuk Kullanmak İsterseniz Nasıl Seçimler Yapmalısınız

Teraslarınızda modern dokunuşlar taşıyan koltuklar tercih edecek iseniz spor ve rahat olmasına özen göstermelisiniz. Yaz aylarında en azından akşam yemeği yenecek bir alan olan teraslarda her yeri eşya ile doldurduğunuz zaman nefes almak yerine çok daha sıkılabilirsiniz. Bu nedenle az ve öz eşya alarak bütünlüğü tamamlamalısınız. 

Koltuk kullanacak iseniz üçlü ve rahat bir koltuk seçebilirsiniz. Ancak tam bir takım yerine hamaklar veya puflar çok daha iyi bir seçim olacaktır. Koltuk renk uyumugözeterek bu pufları kullanmayı tercih edebilirsiniz. Böylece hem modern bir hava yakalamış olursunuz hem de misafirlerinizi rahat bir ortamda ağırlamış olursunuz.Terasınız İçin Eşyalar

Zeminleri Boş Bırakın ve Ufak Yeşil Alanlar Oluşturun

Teras Dekorasyonunda 10 Harika Fikir; Terasınızın zemininde doğal ahşap kullanmış iseniz asla halı vs gibi şeyleri kullanmayınız. Günlük stresinizi ahşabın almasına izin verin ve tadını çıkarın. Ayrıca terasınızda bir köşede mutlaka yeşil bir alan oluşturmalısınız. İsterseniz süs bitkileri isterseniz de mis gibi kokan çiçekleri kullanarak bahar havası estirebilirsiniz.

Bir Köşede Barbekünüz Olsun

Türk toplumu olarak yaz ayları denildi mi akla ilk olarak mangallar gelmektedir. Bu nedenle kesinlikle terasınızın bir köşesinde kesinlikle bir barbekünüz olsun. Yaz akşamlarında mis gibi et kokusu eşliğinde küçük mangal partileri ile modern hayatın tüm yükünden uzaklaşabilirsiniz.

Teras Mutfak Modeli

İlham Kaynağı: Teras Mutfak Modelleri ve Dekorasyonları

Teras Mutfak Modelleri, genişçe bir alan ve manzaraya sahip olabilmeleri nedeniyle terası olan her ev sahibinin ilgisini çekmektedir Evinin üzerinde bir terasa  olanlar için uzun yaz...

Teraslarda Masa Olmazsa Olmaz

Kalabalık misafirleri ağırlamak ve büyük aile yemekleri yemek için terasınızda portatifte olsa bir masa mutlaka olmalıdır. Masa teraslarda olmazsa olmaz çünkü uzun süreler orada kalmayı düşünüyor iseniz yemek yemek için bir masa mutlaka kullanmalısınız.Terasınız İçin Eşyalar

Tamamlayıcı Ürünler İçin Ağaç Süsler

Teras Dekorasyonunda 10 Harika Fikir; Tüm eşyaların yerleşim işlerini tamamladıktan sonra ağaçtan yapılan süslemeler kullanabilirsiniz. Sehpalarınızda ve yemek masalarınızda bu doğal ağaç ürünleri mutlaka kullanmalısınız.

FOTO GALERİ / Teras Dekorasyonunda 10 Harika Fikir

İlginizi Çekebilir : Tarz Sahibi Mutfak Masa Sandalye Modelleri başlıklı makalemizde Mutfak Masa Sandalye Modelleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.