Silinebilir Taş Desenli Duvar Kağıtları 2016

Taş desenli duvar kağıtları

İç mekan dekorasyonlar için ferah ve parlak bir görünüm elde etmek adına tercih edilen ithal duvar kağıtları arasında dekoratif ve modern tarzları ile dikkat çeken 2016 taş desenli duvar kağıtları geliyor. Modern görünümleri ile mekanlara değer katarken aynı zamanda lüx bir görünüm yaratan taş desenli duvar kağıtları bir çok farklı renk seçeneği ile yüzlerce farklı modelden oluşuyorlar.

Günümüzde taş desenli duvar kağıtları ofis, konut, restoran ve kafe, modern showroom ve otel dekorasyonlarında sıkça tercih edilen bir model. Ev dekorasyonu içinde son yıllarda oldukça ilgi gören taş desen duvar kağıtları başta oturma odası olmak üzere, yatak odası, antre ve koridor, ardiye ve yapı içi kolonlarda oldukça modern ve şık bir görünüm sergiliyor.

Taş desenler güzel ama özellikleri nasıl olmalı ?

Genelde duvar kağıdı seçerken göze en şık ve hoş duran modeller ilgi görür, ilk bakışta başarılı bir etki yaratan duvar kağıtları seçerken belli başlı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Duvar kağıtları oldukça geniş bir yelpazeye sahip, bu anlamda bir çok farklı özelliğe sahip tasarımlar piyasada bir çok yerde satışa sunuluyor. Duvar kağıdı alırken modeli ve rengi kadar üretim malzemeleri ve boya maddeleri dikkat edilmesi gereken çok önemli bir noktadır. Aşağıda duvar kağıdı seçerken nelere dikkat edilmeli maddeler halinde detaylı şekilde listelenmiştir.

Duvar kağıdı alırken nelere dikkat edilmeli?

Yaşam alanlarında modern ve parlak bir etki yaratan dekoratif duvar kağıtları model ve rengi kadar, uzun yıllar sorunsuz kullanıma uygun olmalı ve insan sağlığına uygun ham maddeler ile tasarlanmalıdır. Seçimlerinizi yapmadan önce aşağıdaki maddeler size yol gösterebilir.

  1. İlk olarak dikkat etmeniz gereken detay sağlık faktörü olmalı. Satın alacağınız duvar kağıdının insan sağlığı açısından sorun teşkil etmemesi gerekir. Bu açıdan su bazlı boyalar ile renklendirilmiş duvar kağıtları tercih etmeniz en doğrusu olacaktır.
  2. Leke ve kir tutmayan duvar kağıtları seçmek uzun vadede sizin için daha mantıklı bir seçim olacaktır. Son yıllarda üretilen ithal duvar kağıtları arasında vinil esaslı tasarımlar leke ve kir tutmayan yapıları ile büyük kolaylık sağlar.
  3. Satın alacağınız duvar kağıdının güneş ışınlarına dayanıklı olması ve hava alabilen özelliğe sahip olması uzun yıllar sorunsuzca kullanabilmeniz adına çok önemlidir.
  4. Kolay silinebilir duvar kağıtları zahmetsizce temizlenebilen yapı sahip olmalıdır, bu sayede rahat kullanım imkanı sağlar. Nemli bezle silinmesi önerilir.
  5. Dekoratif duvar kağıdı seçerken anti bakteriyel özelliğe sahip olup olmadığı hakkında bilgileri satıcıya mutlaka sormalısınız.

Doğal görünümlü taş desenli duvar kağıtları

Evinizde doğal ve şık bir etki yaratmak için 3 boyutlu taş desenli duvar kağıtları ile modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Özellikle saten alçı duvarlarda daha kaliteli ve profesyonel duran taş desen duvarlar parlak yapıda ve yeni tasarımlarda püskürtülmüş sim seçenekleri ile daha çekici bir görünüm yaratıyor.

Tv arkası taş duvar dekorasyonu 

Tam olarak doğal taş etkisini yakalamanız için salonda tv arkası bölüme uygulayabilirsiniz. Tv arkası taş desenli duvar kağıtları bir çok farklı renk ve model seçeneğine sahipler ancak özellikle beyaz tonlara sahip taş desenlerin daha modern ve şık bir görünüm yarattığını söyleyebiliriz. Göz yormayan bir desen ve renk seçmeniz bu anlamda çok önemli, söz konusu ev dekorasyonu olduğu için abartıdan uzak ve duvarda modern ve şık bir etki yaratacak göz yormayan tasarımlar seçilmelidir.

FOTO GALERİ / Silinebilir Taş Desenli Duvar Kağıtları 2016

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.