Salonum için ne renk halı tercih etmeliyim?

Merhaba Leyla Hanım, eskitme mobilyalardan yana tercihinizi kullandığınıza göre klasik şık bir salon hayaliniz var. Salon dekorasyonunda sıkça yapılan yanlışlardan biridir mobilyaya göre halı seçmek, aslında tam tersi bir durum söz konusudur. Çoğunlukla salonun tarzına karar verilir, duvar ve mobilya seçimleri şeklinde ilerlenir, bu yaygın olarak yapılan bir yanlış diyebiliriz, önceliğiniz her zaman mobilya seçiminden önce halınıza karar vermek olmalıdır. Bakıldığında gerçekten tarzı yansıtan, gerek renk gerekse desen seçenekleri ile işte bu tam benlik diyebileceğiniz bir halı kolay kolay bulunmuyor. Mobilya seçmeden önce kafanızdaki tarza uygun klasik yada modern ilk olarak halı arayışına girmeliydiniz.

Sorunuza gelecek olursak, halı seçerken ilk olarak sağlık açısından bakmalı ve toz tutmayan halı modelleri seçmelisiniz. Bu önemli nokta ayrıca önünüzdeki seçenekleri azaltacaktır. Toz tutmayan ve temizliği kolay yapılabilen halılar sizi büyük zahmetten kurtaracaktır. Halı seçimini hem zemin hemde oturma takımının renklerine uygun şekilde yapmanızı öneririz, oturma takımınızın rengini yazmamışsınız ancak yerler koyu parke ise sanırız açık renk bir seçim yaptığınız.

Ancak zemin kahve tonları olduğu için renk seçiminde daha rahat davranabilirsiniz, kahverengi bildiğiniz gibi bir çok farklı renkle uyumludur. Nasıl bir atmosfer yaratmak istediğinizi en iyi siz bilirsiniz, eskitme mobilyalar ile rahat ve huzurlu country tarzı salon dekorasyonu için pastel renklere sahip ister tek renk, ister patchwork çok renkli halılar düşünebilirsiniz. Size tavsiyemiz renk konusunda kararsız kalıyorsanız, içinde hem zemin rengini, hemde oturma grubunuzu tamamlayacak pastel tonlara sahip yine eskitme görünümlü dekoratif patchwork halıları tercih edebilirsiniz.

Önceliğiniz bu tarz zarif ve mekana huzur veren halılara bakmak olmalı, mesela English Home yada Madame Coco gibi markalarda aradığınız şık ve yumuşak renklerde birbirinden güzel halılar bulabilirsiniz. Size ilham vereceğini düşündüğümüz bir kaç farklı model seçtik.

bellona yeni sezon yesil klasik halı 2016

bellona yeni sezon yesil klasik halı 2016

bellona woolline kahve halı 2016

bellona woolline kahve halı 2016

bellona 2016 klasik halı modelleri

bellona 2016 klasik halı modelleri

bellona wolline serisi yesil halı 2016

bellona wolline serisi yesil halı 2016

bellona milda new patchwork halı 2016

bellona milda new patchwork halı 2016

mademe coco dekoratif halı modelleri 2016

mademe coco dekoratif halı modelleri 2016

madame coco Patchwork baskılı halı 2016

madame coco Patchwork baskılı halı 2016

2016 modern patchwork halı modelleri

2016 modern patchwork halı modelleri

İlginizi Çekebilir : Salonum Küçük Duvar Renginde Kararsızım başlıklı makalemizde duvar boyası, küçük salon ve salon rengi hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.