15 FOTOĞRAF

Salonda Sarı Koltuklar ve Kanepeler

Sarının enerjisini salonunuza yansıtın.

Dekorasyonda tercih edilen her farklı renk kendine özel etkilere sahiptir, mekanda yaratılmak istenen etki ve stile göre bazen detay bazen ise odak noktası haline gelebilirler. Örneğin sarı gibi canlı ve parlak bir rengi salonda odak noktası haline getirerek her mevsim salonda taze ve enerjik bir stil elde edilebilir. Salon dekorasyonu söz konusu ise koltuk ve kanepe seçimlerinde tercih edilen renk tonlarının önemi çok büyük. Mekanın büyük bir bölümünü kaplayan bu mobilyalar görselliği ön plana çıkaran aynı zamanda mekanın tarzını belirleyen tasarımlardır. Bugün yazımızda salonda sarı koltuklar ve kanepeler ile birbirinden farklı stiller oluşturmanın ipuçlarını ve sarı koltuk ve kanepelerin odak noktası olduğu bir salonda boşlukların nasıl dekore edilmesi gerektiği hakkında detayları paylaşmak istiyoruz..

Sarı neşeli, parlak ve enerji veren bir renk, özellikle ev dekorasyonu için yararlanılması gereken çekici renkler arasında. Sarı ev dekorasyonu her mevsim taze, enerjik bir stil görünümü yaratacaktır, bu göz alıcı rengi mekan içinde detay yada odak noktası halinde sergilemenin bir çok farklı yolu var. Sarı koltuk ve kanepeler ile salon dekorasyonu daha çekici, parlak ve sıcak bir etkiye sahip olabilir, önemli olan nokta ise boşlukların nasıl değerlendirileceğidir.

Baskılar ve Desenler

Salonda sarı koltuk ve kanepeler tercih ederek mekanın enerjisini yükseltmek için baskı ve desenleri korkmadan dekorasyona dahil edebilirsiniz. Özellikle sarı üzerinde kullanacağınız farklı renklere sahip desenli yastıklar yada koltuk örtüleri ile tam anlamıyla yaza uygun dinamik bir dekorasyon stiline sahip olabilirsiniz. Baskıları ve desenleri sergileyebileceğiniz farklı bir alan ise zemindir, sarının mekana kazandırdığı çekiciliği ve sıcaklığı baskılı yada desenli halılar ile birleştirerek daha sıcak bir görünüm elde edebilirsiniz.

Neon Renkler

Sarı kanepe ve koltukların salonda odak noktası haline gelmesini istemiyor, boşluklarında en az sarı kadar dikkat çekici ve parlak bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız sarıyı neon renkler ile beraber kullanabilirsiniz. Sarı kanepenin yanında kullanacağınız neon mavi sehpa yada duvarda neon pembe bir tablo yada duvar stickerı ile kolayca mekanın enerjisini yükseltebilirsiniz.

Yumuşak tonlar

Oturma odasında sarı koltuk ve kanepeler yumuşak renkler ile başarılı şekilde uyum sağlayacaktır. Ahşap yüzeylerin ve yine diğer yumuşak renklerin baskın olduğu bir salonda sarı bir kanepe yada koltuk beklenmedik bir dokunuş olabilir. Farklılık yaratmak için özellikle nötr renklerin hüküm sürdüğü mekanlarda sarı dokunuşlar etkileyici bir hale gelebilir.

Farklı Vurgular

Sarı kanepe ve koltuğun salonda tek renkli parça olmasını istemiyorsanız mekana birbirinden farklı vurgular ekleyebilirsiniz. Yeşil bitkiler, dekoratif renkli raflar yada farklı tasarım sehpalar tercih ederek sarının tek başına dikkat çekmesini engelleyebilirsiniz. Zıt renklerde baskılı yada desenli tekstil ürünleri ile salona taze ve hatta eğlenceli öğeler eklenebilir.

Gri Detaylar

Yaşam alanlarında sarı kullanılacaksa onu tamamlayacak en güzel renkler arasında geri tonları gelir. Sarı ve gri ikilisi ile mekanda bir çok farklı etki elde edilebilir. Sarı koltukları yada kanepeler ile salonda bir denge sağlamak için gri tonlarını duvarda, zeminde yada tekstil ürünlerinde kullanabilirsiniz. Sarı eğlenceli ve canlı bir renk, grinin ise karanlık ve nötr bir renk bu ikisi birbirini mükemmel şekilde tamamlayarak görsel açıdan başarılı bir denge oluştururlar.

İlginizi Çekebilir : 16 İlham veren gri salon dekorasyonu 2016

Zıt Renkler

Sarı koltukları yada kanepeleri tamamlamak için farklı bir fikir ise zıt renk tonlarını seçmektir. Örneğin mavi gibi. Ancak zıt renkleri tercih edecekseniz mekan içinde bunu dengeli şekilde yapmalısınız, sadece mavi ile sınırlı kalmayın, altın sarısı, kırmızı tonları yada ufak yeşil detaylar ile görselliği ön plana çıkarın.

Odak Noktası

Eğer salonda kullanacağınız sarı koltuk yada kanepenin odak noktası haline gelmesini istiyorsanız beyaz detayları öne çıkararak sarıyı cazibe merkezi haline getirin. Duvarda, zeminde yada aksesuarlarda açık tonlar seçerek sarının enerjisini tek parçada mekana yayabilirsiniz.

Galerimizde seçtiğimiz sarı koltuk ve kanepeler ile birbirinden farklı ve yaratıcı dekorasyon fikirleri size ilham verecektir.

Sarı Koltuklar ve Kanepeler ile dekorasyon fikirleri

FOTO GALERİ / Salonda Sarı Koltuklar ve Kanepeler

İlginizi Çekebilir : İlham Veren Oturma Odası Dekorasyonları başlıklı makalemizde dekorasyon, ev dekorasyonu ve ilham veren fikirler hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


2 Comments

İlgili Yorumlar

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.