12 FOTOĞRAF

Salon için ilham Veren Raf ve Kitaplık Fikirleri

Dekoratif raf ve kitaplık modelleri ile salonunuzda büyük ölçüde değişimlere imza atabilir, ilave depolama alanları açabilirsiniz.

Salonunuzu hareketlendirmek ve daha kullanışlı bir hale getirmek istiyorsunuz ancak bu konuda ne yapacağınız konusunda henüz bir karar veremediyseniz yazımızda sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden şık ve kullanışlı raf ve kitaplık dekorasyon fikirleri seçtik.

Salon ev içinde belkide en çok zaman geçirdiğimiz alan, şekli ve boyutu ne olursa olsun ortak zaman harcanan bu alanın hem görsel hemde kullanışlı olması çok önemlidir. Duvarlar bir salonun kilit noktalarıdır, hem görsel anlamda hemde depolama açısından zekice değerlendirmek gerekir. Bu anlamda dekoratif raf ve kitaplık modelleri ile salonunuzda büyük ölçüde değişimlere imza atabilir, ilave depolama alanları açabilirsiniz. En güzel tarafı ise bu düzenlemeleri yapmak hem maddi hemde salonun görselliğini zenginleştirmek adına kolayca yapılabilir ve bir ustalık gerektirmez.

Galerimizde yer verdiğimiz harika örnekler size ilham verecektir ancak bir kaç detaydan bahsetmeden geçmeyelim. Yazımızın başında belirttiğimiz gibi salonun boyu yada şekli bu anlamda çok önemli değil, ancak raf ve kitaplık dekorasyonu için doğru seçimler ve doğru yerler seçilmesi gerekir. Önceliğiniz salon mobilyalarınızın şekline karar vermek olabilir, salon için doğru bir mobilya yerleşimi yaptığınızı düşünüyorsanız bir sonraki adımınız duvarları kitaplık ve raf modelleri ile daha çekici ve işlevsel bir görünüme kavuşturmak olmalıdır.

Bildiğiniz gibi hazır olarak satışa sunulan yüzlerce farklı model ve renk seçeneğine sahip kitaplık ve raf modeli bir çok ev dekorasyon alışveriş sitesinde ve dekorasyon mağazalarında rahatça bulunabiliyor. Yapmanız gereken ilk olarak salonunuzun tarzına uygun renk ve tasarımlar seçmelisiniz. Örneğin ahşap detaylı klasik bir salon dekorasyonuna sahipseniz bu sıcak ve samimi ortamı tamamlayacak aynı etkileri mekana yansıtacak raflar ve kitaplıklar seçerek işe başlamak gerekir.

Gerek raf gerekse kitaplık seçimleri yaparken kesinlikle bu tasarımları kullanacağınız alanların ölçülerini bir kenara kaydedin, özellikle İnternet üzerinden vereceğiniz siparişlerde ürünün en ve boy oranlarını dikkatlice inceleyerek sonrasında oluşacak olası kötü sürprizler ile karşılaşmazsınız.

Galerimizde beğeneceğinizi düşündüğümüz birbirinden şık ve zevkli salon için Raf ve Kitaplık Fikirleri ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

FOTO GALERİ / Salon için ilham Veren Raf ve Kitaplık Fikirleri

İlgili Yorumlar

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.