Salon Duvar Dekorasyonu İçin Öneriler 2016

Salon duvar dekorasyonu için renkli fikirler

Salon duvarlarınızı kişisel zevkinize göre dekore etmek için bir çok farklı seçeneğiniz var. Bu alanlar en fazla zaman geçirilen yaşam alanları olduğundan dolayı boş duvarlar özellikle dikkat çekecek ve salon dekorasyonunu sönük ve zayıf gösterecektir. Salon duvar dekorasyonu için zevkinize ve tarzınıza hitap eden dekoratif aksesuarlar ile size özel bir duvar dekorasyonu elde edebilirsiniz.

1-) Dekoratif fotoğraf çerçeveleri ile özel duvar dekorasyonu 

Kişisel fotoğraflar ile salon duvarlarınızı süslemek oldukça zevkli ve özel bir değişiklik olabilir. Duvarınız için seçeceğiniz fotoğrafları renkli çerçeveler seçerek salon duvarlarına renk ve hareket katabilirsiniz. Üstelik çerçeveler ile yapılan duvar dekorasyonları oldukça özel ve kişisel bir hava kazandırır salon dekorasyonuna. Aile fotoğrafları geçmişten günümüze boş duvarlara anlam katarlar, sevdiklerinizi dekorasyona dahil etmenin en keyifli ve özel yolu.

Sade bir görünüme sahip bir salon dekorasyonu ise duvara hareket ve renk katacak dekoratif çerçeveler seçerek salon duvarlarına enerji katabilirsiniz. Fotoğraflar ile duvar dekorasyonu yapmaya karar verdiyseniz dikkat etmeniz gereken en önemli nokta seçeceğiniz çerçeveleri salonun genel dekorasyon tarzı ve renk düzenine uygun olarak seçmek olmalı.

2-) Salon duvar dekorasyonu için renkli tablolar 

Salonunuz ister klasik ister modern hatlara sahip olsun duvarda tercih edeceğiniz dekoratif tablolar mekana farklı bir hava ve enerji katmak için en ideal fikir. Dekorasyon tarzınıza ve kişisel zevklerinizi göz önünde tutarak salon duvar dekorasyonu için birbirinden güzel, canlı renkleri ile salona hem farklı bir tarz hemde enerji katacak dekoratif tablolar kullanabilirsiniz.

Klasik tarzlardan hoşlanıyorsanız ve salonunuz bu şekilde dekore edilmişse yağlı boya tablolar ile çekici duvarlara sahip olabilirsiniz. Modern çizgilerden hoşlanıyor ve aynı zamanda salon duvarlarına dekoratif bir hava katmak istiyorsanız birden fazla parçadan oluşan kanvas tablolar duvar dekorasyonu için kullanılabilecek en şık tasarımlar arasında gelir. Son dönemde oldukça ilgi gören led ışıklı kanvas tablolar ise salon duvar dekorasyonu için farklılık yaratabilecek bir aksesuar olabilir.

3-) Dekoratif aynalar ile zarif salon duvarları 

Salon duvarlarına renk ve hareket katmak adına tablo ve çerçevelere alternatif olarak dekoratif aynaları kullanabilirsiniz. Aynalar geçmişten günümüze duvar dekorasyonunun vazgeçilmez parçalarıdır. Dekorasyonda aynalar kullanım amaçlarına göre ikiye ayrılabilir, ilki fonksiyon, diğeri ise dekorasyon amaçlıdır. Salon duvar dekorasyonu için dekoratif aynalardan faydalanmak istiyorsanız aynaların mekana katacağı etkilerden tam olarak yararlanmalısınız.

Dekoratif aynalar küçük mekanları büyük göstermek için dekorasyona dahil edilebilecek önemli parçalardır. Ayrıca çerçeve seçimlerini mevcut dekorasyon tarzınıza uygun seçtiğinizde mekanı tamamlayan dekoratif bir aksesuar görevi görecektir. Ayrıca ufak bir bilgi , pencere karşısına asacağınız bir ayna mekanı daha parlak ve aydınlık gösterecektir.

4-) Her tarza hitap eden dekoratif raf modelleri 

Yüzlerce farklı tarza ve modele sahip olan duvar rafları salon duvarları için çok uygun bir aksesuar olarak düşünülebilir. Duvar rafları salonda hem dekoratif bir görünüm sağlar hemde boş duvarlar için harika bir depolama fikri olarak düşünülebilir. Salonunuzun renk ve tarzına uygun yüzlerce farklı duvar rafı modelini kolayca büyük yapı marketlerden satın alabilirsiniz. Fiyat olarak oldukça uygunlar ve kurulumu oldukça basittir. Çok büyük paralar harcamadan salon duvar dekorasyonu için hem yaratıcı hemde dekoratif bir çözüm.. Kitaplarınız yada dekoratif objeleri şık bir biçimde sergileyebileceğiniz raflar salon duvar dekorasyonu için harika bir alternatif.

5-) Dekoratif objeler ile salon duvar dekorasyonu 

Farklı ve özel bir duvar dekorasyonu adına dekoratif objelerden yararlanabilirsiniz. Bunun içinde önünüzde bir çok farklı seçenek bulunuyor. Örneğin renkli dekoratif tabakları duvara asarak farklı ve bir o kadar şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Son dönemde oldukça popüler olan doğal taş tablolar salon duvarları için harika bir fikir olabilir. Bunun yanı sıra melek heykelleri yada dekoratif maskeler ile salon duvarlarını zevkinize ve tarzınıza göre dekore edebilirsiniz.

6-) Eğlenceli ve dekoratif duvar sticker modelleri 

Salon duvarlarını süslemek ve hareket katmak adına dekoratif duvar sticker modelleri alternatifler arasında. Binlerce farklı model ve renk seçeneği ile salo duvarlarına hem eğlence hemde farklılık katmak için oldukça güzel bi uygulama. Üstelik oldukça düşük fiyatlar ile satılıyor olması büyük avantaj.

Dekoratif stickerlar salonda koltuk arkalarında, priz kenarlarında, pencere bölgesinde ve kapı girişlerinde rahatlıkla kullanabilir. Bu alanlar için özel tasarlanmış birbirinden eğlenceli ve dekoratif yüzlerce farklı duvar sticker modelini tüm yapı marketlerde rahatlıkla bulabilirsiniz.

FOTO GALERİ / Salon Duvar Dekorasyonu İçin Öneriler 2016

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.