9 FOTOĞRAF

Renkli ve Enerjik Banyolar İçin Halı & Paspas Modelleri

Banyolar ıslak zemine sahip mekanlar olduğundan fayans kullanımı kaçınılmaz,  ancak fayansların mekanda yaratacağı soğuk etkileri yok ederek daha renkli ve enerjik bir görünüm elde etmek için banyo halı ve paspas modelleri tercih edilebilir. Banyo tekstili söz konusu ise banyo halıları ve banyo paspas modelleri akla ilk gelen tasarımlar, üstelik farklı zevklere ve tarzlara hitap edebilen yüzlerce farklı model seçeneği bulunuyor. Bu tasarımlar sadece dekorasyonu tamamlamak için değil, banyoda olası kazaları önlemek adına kullanılması gereken önemli tekstil ürünleridir. Islak zeminlerde yaşanan kayma ve düşme gibi ciddi sağlık sorunları doğurabilecek tehlikelere önlem amaçlı olarak mutlaka kaymaz tabanlı banyo halı ve paspas modelleri tercih edilmelidir. Kaymaz tabanlı halılar yada paspas modelleri özel olarak üretilen tasarımlardır ve banyo dekorasyonu için görselliği arttıran ve tamamlayıcı özelliğe sahip tasarımlardır.

Peki banyo için paspas yada halı modeli seçerken nelere dikkat edilmeli? 

Banyo tekstil ürünleri arasında banyonun tarzına büyük ölçüde etki eden banyo paspasları ve banyo halıları seçerken, banyonun büyüklüğü,  rengi ve tarzı göz önünde bulundurulmalı ve bu yönde seçimler yapılmalıdır. Örnek verecek olursak büyük bir banyo sahipseniz banyo paspasları yerine banyo halıları tercih edebilirsiniz, küçük banyolar ise yuvarlak banyo halıları yada paspas modelleri tercih edebilirler. Banyonuzda kullanacağınız renklerin ve desenlerin banyo dekorasyon tarzı ile uyumlu olması gerekir, aynı zamanda banyonuzda kullanacağınız diğer ürünlerin renk tonlarını halı ve paspaslara uygun şekilde yaparak daha uyumlu ve düzenli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Renkli ve enerjik bir banyo dekorasyonu isteyenler canlı ve dikkat çekici renklere sahip çiçek desenli yada geometrik desenli banyo halı ve paspas modelleri tercih edebilirler. Son dönemde büyük ilgi gören dekoratif patchwork tasarımlar banyoların enerjisini arttırabilecek ideal seçimler arasında.

El becerinize güveniyorsanız banyonuza eski kıyafetler ile patchwork halı yapabilirsiniz, bunun için önce internet üzerinde banyo halı yapımı ile ilgili görsel ve bilgileri incelemenizi öneriyoruz. Örgü işlerine eliniz yatkın ise örnek canlı renklere sahip örgü banyo paspasları ile banyonuza kendi tarzınızı ve zevkinizi yansıtabilirsiniz.

Çocuklu evler için kesinlikle kaymaz taban banyo halıları ve banyo paspasları kullanılmalıdır, aynı zamanda kış aylarında banyo halıları yada paspas modelleri ile çocukların banyo saatleri daha eğlenceli ve rahat geçebilir, ayaklarını üşütmemek için doğru ve yerinde bir seçim olacaktır.

Modern, renkli, klasik, eğlenceli !

Banyo halı ve paspas modelleri her tarza ve zevke hitap eden geniş bir ürün yelpazesine sahipler, aynı zamanda üretiminde kullanılan malzeme ve şekillerine göre sınıflandırmak mümkün.

Banyo halı çeşitleri neler? 

  • Kaymaz tabanlı banyo halıları  ( önerilir)
  • Pamuklu banyo halıları
  • Polyester banyo halıları
  • Bambu banyo halıları ( bambu banyo halıları pamuk elyafından üretiliyor, banyoda damlayan suları rahatça emer ve en hızlı şekilde kurur.)
  • Dantelli banyo halıları
  • Yuvarlak ve şekilli kesim banyo halıları
  • Çiçek ve geometrik desenli banyo halıları
FOTO GALERİ / Renkli ve Enerjik Banyolar İçin Halı & Paspas Modelleri

İlginizi Çekebilir : Banyoların Vazgeçilmezleri : Çok Amaçlı Banyo Dolabı 2018 başlıklı makalemizde çok amaçl banyo dolabı hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


İlgili Yorumlar

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.