8 FOTOĞRAF

Renkli Banyo Perdeleri Modelleri

Renkli banyo perdeleri modelleri ile banyo dekorasyonunda sıcak bir hava katmak isteyenler için detaylar bu makalede yer almaktadır.

Banyo perdeleri sadece duş alanını banyonun diğer bölümlerinden ayırmak için kullanılmaz. Aynı zamanda banyonuza dâhil olan alan içerisindeki pencereler için de kullanılmaktadır. Her ne kadar günümüzde banyolar karanlık ve küçük pencereler ile dizayn edilse de bazı mimarların banyo aydınlatmasına özen gösterdiği de oluyor. Renkli banyo perdeleri modelleri banyo dekorasyonunun önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Duşakabin uygulamasını sevmeyen ya da imkânları müsait olmayanlar için renkli banyo perdeleri modelleri ile şık banyolar oluşturabilirsiniz.

Banyo Perde Modelleri

Renkli banyo perdeleri modelleri arasında ürün kalitesi açısından en çok tercih edilenler polyester malzemeden üretilmiş olanlardır. Polyester, özellik olarak suyu tutmaması ile bilinir. Su hızlı bir şekilde akar ve içeride nemin de minimum oranda kalmasına sebep olur. Bu sayede banyo zemininiz ıslanmaz. Polyester perdeler birçok farklı kalitede üretilmektedir. Bazıları çok incedir ve ufak darbelerde dahi deformasyona uğrayabilir. Bu sebeple perdeyi satın almadan önce standartlara uygun bir malzemeden üretilip üretilmediğini mutlaka kontrol etmelisiniz. Ayrıca kirlenme durumunda yıkanabilir olması da önemlidir. Bu nedenle satın almadan önce yıkanabilir olup olmadığına bakmalısınız. Yine bu perdeler sürekli su ile temas etmesi nedeniyle zaman zaman küflenme yapabilmektedir. Bu durumda ise sağlık açısından değiştirmeniz önerilmektedir.

Pembe Banyo Perdesi

Pembe Banyo Perdesi

Banyonuz beyaz fayanslara sahipse size önerim beyaz zemin üzerine işlenmiş farklı renkteki desenlere sahip banyo perdeleri modelleri olacaktır. Beyaz zemin, banyonuzun genel dekorasyonunda tamamlayıcı bir renktir. Bu sayede perdeniz banyonuzun bir parçası haline gelmiş olur. Farklı renklerle oluşturulmuş banyo perdeleri ise banyo şıklığını ortaya koyan güzel uygulamalardandır.

Banyo Perdeleri Ne Sıklıkta Yıkanmalı?

Banyo perdeleri de kirlenir ve mutlaka temizlenmesi gerekir. Zamanında temizlenmeyen banyo perdeleri mikropların barınma alanı olacaktır. Bu da temas halinde tenimizden hastalık kapmaya müsait bir ortamın doğmasına neden olur. Banyo perdelerinin yıkanması genellikle düşük ısıda (30 dereceyi geçmeyen sıcaklıklarda yıkanmalıdır. ) ve çamaşır makinesinde gerçekleştirilebilir. Düşük ısıda kurutmak gerekir. Renkli banyo perdelerinin renklerinin solmaması için ısıyla yüksek temasından kaçınmak gerekir. Bu sebeple ütü yapmak renkli banyo perdeleri için doğru bir uygulama olmayacaktır. Bu genel kuralların dışında günümüzde farklı kumaş ve teknolojiyle üretilen banyo perdeleri için kullanma talimatına uyarak hareket etmek en doğru yaklaşım olacaktır.

RENKLİ BANYO MODELLERİ

2019 Renkli Banyo Modelleri ve Tasarımları Neler?

Renkli Banyo Modelleri ve dekorasyonları hakkında belki de en çok makale yayınlayan sitelerden biriyiz Çünkü banyo dekorasyonlarında rengi çok seviyoruz Banyoların soğuk...

Banyo perdelerinde suyun desen olarak kullanılması sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Bazen bir damla bazen deniz manzarası ya da balık detaylı bir perde ile karşılaşmak oldukça sık rastlanan bir durumdur. Bu renkli banyo perdeleri seçiminde mutlaka banyonuzda kullandığınız diğer dekorasyon malzemeleri ve banyonun ana renkleri ile uyumuna dikkat etmelisiniz. Bu uyumu sağladığınız müddetçe istediğiniz banyo perdesini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Renkli Banyo Perde Modelleri

Banyo perdeleri duşakabinlerden farklı olarak banyonuzun dekorasyonunda çok daha fazla ön planda bulunmaktadır. Renkli banyo perdeleri modelleri sayesinde güne enerji dolu başlamak mümkün olurken günün yorgunluğunu almada da pozitif bir katkı sunacaktır.

Bazı banyo perdelerinin eskiyi hatırlatan bir desen sıralaması vardır. Bu desenler eskiden kullanılan oda perdelerine oldukça benzemektedir. Retro tarzı bir banyo dizaynı oluşturmuşsanız mutlaka bu renk ve desendeki banyo perdelerini denemelisiniz.

Banyolarınıza sticker uygulamak çok mümkün değildir. Bu sebeple de banyo dekorasyonunda ortamın farklı renklerle kaplanarak pozitif enerji sağlayacak uygulama alternatifleri çok fazla yoktur. Renkli banyo perdeleri modelleri sayesinde banyolarınızda istediğiniz atmosferi sağlayabilirsiniz. Çiçek desenleri ile oluşturulmuş renkli banyo perde modelleri sayesinde banyonuzda bir kır havası ferahlığını yakalamak mümkündür. Çiçek desenli, renkli banyo perdeleri modelleri içinde birden çok çiçeğin kullanıldığı perdelerin yanında iki ya da tek çiçek ile oluşturulmuş desenler de dikkat çekicidir.

Renkli banyo perdeleri modelleri arasında temalı bir duş perdesi kullanmanız da mümkündür. Bu perdelerde zaman zaman alan derinliğine sahip desen uygulamaları da görülmektedir. Temalı banyo perdelerinin banyonuza uygun olup olmadığını mutlaka hayalinizde canlandırarak ya da test etme imkânınız varsa test ederek denemeniz gereklidir.

3d Baskılı Perde Modelleri

Veya banyo yapmayı sevmeyen küçük bir çocuğunuz varsa, 3d baskılı çizgi film karakterlerinin olduğu bir duş perdesi tercih edebilir, çocuğunuzun banyoyu sevmesini ve bu alanın oyun alanına dönüşmesini sağlayabilirsiniz.

Galerimizde sizler için seçtiğimiz birbirinden güzel banyo perde modelleri yer almaktadır.

FOTO GALERİ / Renkli Banyo Perdeleri Modelleri

İlginizi Çekebilir : Banyo İçin Su Geçirmeyen Duvar Kağıdı Fiyatları başlıklı makalemizde Banyo için su geçirmeyen duvar kağıdı fiyatları ve Banyo İçin Su Geçirmeyen Duvar Kağıdı Fiyatları 2017-2018 hakkında bilgiler bulabilirsiniz.Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.
Tavsiyeler: chat - ircforumlari - chat - ev dekorasyonu