Oturma Odası İçin Uygun Duvar Renkleri Neler?

Merhaba Nazlı Hanım, bir yaşam alanı için renk yaparken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar var, özellikle bu alan oturma odası gibi sık ziyaret edilen alanlar olduğu için göz yormayan yani dikkat dağıtmayan, oturma odasında kullandığınız oturma takımının rengine uyumlu tonlar seçilmelidir.

Özellikle ülkemiz evlerinin salonları büyük hacimli değil, dolayısı ile burada renk ve yerleşim seçimi yapmak biraz daha zorlaşıyor. Oturma Odası İçin Uygun Duvar Renkleri seçerken öncelikle önem vermeniz gereken noktalar arasında tavanın yüksekliği, odanın aldığı güneş ışığı ve odanın baktığı cephedir. Bu özelliklere göre duvar boyası rengine karar verilebilir.

Oturma odanızın hacmi küçük ise size tavsiyemiz açık tonlar seçmeniz. Beyaz duvarlar daha ferah ve geniş bir his uyandırır mekanda, kırık beyazlar yada daha sevdiğiniz renklerin yumuşak tonları yani pastel tonlarını seçebilirsiniz. Pastel duvar renkleri arasından seçimler yapabilirsiniz, bu tonlar daha salonda daha huzurlu bir atmosfer yaratacaktır. Oturma odanızın şuan ki rengi mavi ise beyaz yerine çivit mavisi tercih edebilir, çeşitli duvar dekorasyonları ve aksesuarlar ile mekana şık bir tarz kazandırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Bebek odası için duvar kağıdı uygun mu? başlıklı makalemizde bebek odası ve duvar kağıdı hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.