Ofisinize Tarz Katmak İçin 7 Basit Öneri

Her gün uzun çalışma saatleri geçirdiğiniz ofisiniz için çeşitli düzenlemeler yaparak daha şık ve tarz bir ofis stili elde edebilirsiniz. Yapacağınız ufak ama etkili değişiklikler ile çalışma veriminiz artacağı gibi mekanın güçlü enerjisinden gün boyu faydalanacaksınız. Dekorasyon açısından sade ve ruhsuz bir ofis ortamında uzun saatler geçirmek psikolojik olarak sizi etkileyebilir ve enerjinizi düşürebilir. Kişisel zevklerinize göre ofisinizi dekore ettiğinizde kendinizi daha iyi hissedecek ve çalışma veriminiz aratacaktır. Her mekan dekorasyon tarzı ile farklı etkiler yaratır, özellikle uzun zaman geçirdiğiniz ve hayatınıza yön veren ofis ortamları için dekorasyon tarzı ve etkileri son derece önemlidir.

Ofisinize Tarz Katmak İçin 7 Basit Öneri

ofis dekorasyon fikirleri

ofis dekorasyon fikirleri

1-) Çalışma ortamına tarzınızı yansıtabilmeniz çok önemli, ofisinizi renklendirecek ve aynı zamanda tarz katacak dekoratif tablolar ile duvarların görselliğini arttırın. Gün boyu stresli bir ortamda boş duvarlar enerjinizi ciddi anlamda düşürecektir. Ofise renk ve hareket katmak için mutlaka ofisin bir kaç yerinde dekoratif tablolara yer verin.

2-) Rahat, enerjik bir ofis içi dekorasyon için mobilya ve aksesuar seçimleri çok önemlidir. Canlı renklere sahip dekoratif mobilyalar ve aksesuarlar seçerek mekanın görsel etkisini yükseltebilirsiniz, bu değişim size’de enerji verecek ve çalışma temponuzu yükseltecektir. Özellikle beyaz renklerin ağırlıkta olduğu ofis / home ofisler için renkli dekoratif objeleri çalışma düzeninize eklemenizde fayda var.

3-) Ofis ortamını daha çekici ve canlı bir stil haline getirmek için bitkilerden mutlaka faydalanın. Ofisin belirli bölgelerine yerleştireceğiniz rengarenk mis kokulu çiçekler ofis dekorasyonunu ve sizin enerjisini arttırmak için ufak ve etkili bir değişikliktir.

İlginizi Çekebilir : Tuğla Duvarlar ile 15 Modern Ofis Stili

4-) Ofis dekorasyonu görsel açıdan hem rahat hemde düzenli olmalıdır, dağınıklığa yer vermemek adına dekoratif evrak düzenleyiciler, duvarda dekoratif kitaplık tarzı tasarımlar ile ofiste düzeni sağlayabilirsiniz. Dekoratif görünümlü saklama kutuları ofise renk ve tarz katan ufak detaylardır, kullanmaktan çekinmeyin. Görsel yönden rahat ve ferah bir ofis görünümü sizin çalışmanızı olumlu yönde etkileyecektir.

5-) Ofisiniz yeterince güneş alamıyorsa ofis içinde büyük dekoratif tasarımlı aydınlatmalar kullanabilirsiniz. Çalışırken dengeli bir ışık elde edeceğiniz gibi dekoratif ve renkli tasarımlara sahip aydınlatmalar ofisinize tarz katacaktır. Dekoratif aydınlatmaları masa üstünden farklı alanlarda rahatça kullanabilirsiniz, örneğin endüstriyel tarzı ahşap ve metal karışımı bir aydınlatma ofisinize tarz katacaktır.

6-) Ofisiniz küçükse duvara asılı yada duvara dayalı dekoratif aynaları kullanmaktan asla çekinmeyin. Aynalar özellikle küçük mekanları büyük göstermek için biçilmiş kaftandır. İster klasik ister modern birbirinden farklı kesimlere sahip aynalar ile hem ofisinizi daha büyük gösterin hemde ofise tarz katın.

7-) Duvarları kullanılabilir hale getirin, dekoratif raf sitemleri kullanarak ofis içinde ihtiyaç duyulacak eşyalara kolayca erişebilir, aksesuarlar için dekoratif amaçlı kullanabilirsiniz. Duvar rafları yüzlerce farklı renge ve modele sahipler, her tarz ofis için rahatça kullanılabilir.

İlginizi Çekebilir : Boş Duvar Dekorasyonu İçin Posterler Objeler Tablolar başlıklı makalemizde boş duvar dekorasyonu hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


İlgili Yorumlar

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.