11 FOTOĞRAF

Mutfağa Nasıl Perde Almalıyım

Mutfağa nasıl perde almalıyım başlığı altında mutfak perdesine dair bütün sorularınıza rahatlıkla cevap bulabileceğiniz geniş kapsamlı bir yazıdır. Buyurun içeriye:)

Mutfağa nasıl perde almalıyım sorusu mutfak dekorasyonunda en çok sorulan sorudur. Perdeler, dekorasyonda dekorasyonu tamamlayan en önemli unsurlardır. Hanımların en çok zaman geçirdikleri ve bu bağlamda da dekorasyonuna özelliklede perdesine çok dikkat ettikleri alan mutfaktır. Bu nedenle bugün sizlerle mutfak perdesi konusunda merak ettiğiniz tüm soruları cevaplayacağız.

İşte detaylar…

Mutfak perdesini değiştirmeyi veya dekorasyon yenilemeyi düşünenlerin en çok sorduğu sorular.

Mutfağa nasıl perde almalıyım?

Mutfakta nasıl perde kullanılır?

Mutfak perdesi nasıl olmalı, özellikleri nelerdir?

Home Sweet Home Desenli Çift Kanatlı 3D Baskılı Fon Perde

Dekoratif 3D Baskılı Mutfak Fon Perdeleri

Perdeler evin güzelliğini ortaya çıkaran, dekorasyonda büyük etkisi bulunan tekstil ürünleri Kadınlar nasıl makyaj yaptıklarında daha güzel ve çekici görünüyor ise bir...

En ideal mutfak perdesi nasıldır?

En kullanışlı perde hangisi?

Ve tabi ki son trend mutfak perde modelleri hangisidir?

İşte mutfak perdesine dair bulabileceğiniz her şey…

Mutfağa Nasıl Perde Almalıyım?

Mutfak perdesi seçiminde dikkat edilecek konuların başında pencere ebadı ve pencerenin bulunduğu konum ve dekorasyon tarzı gelmektedir.

Mutfağa nasıl perde alınacağına bu soruların cevapları ile birlikte karar verilir. Mutfak penceresi genelde diğer alan pencerelerinden daha küçüktür, ayrıca pencere konumu diğer odalardan farklı yerlerde olabilir.

2018 in En Şık Mutfak Perdelerii,,

Mutfak Perde Modelleri 2018-En Yeni Mutfak Perdeleri

Mutfak perde modelleri 2018 yılında oldukça mutfak dekorasyonunda oldukça şık görünüm katacak detaylara sahip Mutfak dekorasyonunda olmazsa olmaz olan dekorasyon ögelerinin...

Mesela bazı mutfak pencereleri apartman boşluğuna, bazıları kör noktalara, bazıları da oldukça ferah ve çok güneş alan bir boşluğa açılır. Bu nedenle pencere konumu önemlidir.

Mutfakta nasıl perde kullanılır derken bu detaylara dikkat etmelisiniz. Günümüzde modern mutfak perdeleri mutfakta en çok kullanılan perde modelleri gibi görünse de birçok dekorasyon tarzı modern mutfak perde kullanımına izin vermemektedir.

En ideal mutfak perdesi sorusunun cevabını size mutfağınız verecektir. Günümüzde mutfaklarda klasik perde modelleri, stor perde modelleri, rustik perdeler, zebra perde modelleri, mekanizmalı ve ip perdeler kullanılmaktadır.

Tezgah üstü mutfak pencerelerinde en kullanışlı mutfak perdeleri çift mekanizmalı stor perde ve zebra perdelerdir. En kullanışlı perde hangisi ve mutfağa nasıl perde almalıyım sorularının cevabını yazımızın sonunda daha bilinçli vereceğinize eminiz.

Mutfak Perdesi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Mutfak perde modeli seçmeden önce bazı detaylara dikkat etmeniz gerekmektedir. perde kumaşı türü, perde dokusu, dekorasyon rengi, dekorasyonda kullanılan desenler, zemin döşeme ve halı rengi, mutfak duvar boya rengi, hatta tavan rengi ve varsa tavan dekoru için kullanılan desenler bile dikkate alınmalıdır.

Eğer mutfağınız Amerikan mutfak ise koltuk ve mobilyalardaki kumaş dokusu, desen ve stili de mutfak perde seçiminde dikkat edilmesi gereken detaylar arasındadır.

Bütün bunları incelerken mutfağınıza canlılık katacak, pozitif enerji verecek ve en önemlisi dekorasyonu tamamlayarak ”şimdi oldu” dedirtecek mutfak perde modeli seçilmelidir.

Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?

Perde ölçüsü pencerenin konumuna göre alınmaktadır. İdeal mutfak perdesini belirlemek için mutfağa giren ışık durumu, ışığın hangi saatlerde girdiği ve pencerenin konumuna dikkat edilmelidir.

Mutfak tezgahı üzerine konumlandırılan pencereler genelde küçük boyutlarda olur. Bu nedenle böyle bir pencereye geleneksel bir perde önerilmez. Küçük ebatlı pencereye mini boyutlarda üretilebilen ve şıklığından ödün vermeyen stor veya zebra perde kullanılmalıdır.

Çift mekanizmalı mutfak perdesi de küçük ve tezgah üstü pencerelerde son derece rahat kullanım imkanı sunacaktır.

Tül perde ve güneşliği aynı mekanizmada sunan zebra perde modelleri de çok sayıdaki desen ve renk seçeneği ile ideal mutfak perdesi sıralamasına girmektedir.

Gelişen teknoloji ile mutfaklarımıza giren baskılı perde modelleri de modern mutfak perdeleri arasındadır. Dekorasyon tarzına en uygun deseni bularak çarpıcı bir mutfak dizaynı yapabilirsiniz.

Büyük boyutlara sahip ve tezgah yanına konumlandırılan pencerelerde ise yere kadar uzana klasik perde modelleri kullanabilirsiniz. Çok güneş alan bir mutfağınız varsa sık pileli perde modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

mutfak stor perde modelleri

Mutfak Stor Perde Modelleri

Mutfak stor perde modelleri, mutfaklara kazandırdığı modern görünüm, şıklık, kullanım kolaylığı ve leke tutmama özelliğinden dolayı sıklıkla kullanılır hale geldi...

Aşırı güneş alan ve çok ısınan mutfaklar için ideal mutfak perdesi ise ahşap tasarımlı jaluzi perdeleri öneriyoruz.

Çok ışık alan pencereler için bir diğer perde seçeneği de katlanabilir perde modelleridir. Gün ışığını istemediğiniz veya gün ışığından yararlanmak istediğinizde perdenin katlanma özelliğinden yararlanarak daha konforlu mutfak dekorasyonu yapabilirsiniz.

FOTO GALERİ / Mutfağa Nasıl Perde Almalıyım

İlgili Yorumlar

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.