7 FOTOĞRAF

Mükemmel Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Evlerin en kıdemli alanları olan Salon dekorasyonu nasıl yapılır? Salon dekorasyonunda köşe takımı kullanımı nasıl olmalıdır? Salon dekorasyonunda koltuk kullanımı püf noktaları nelerdir gibi sorulara cevap bulacağız.

Merhaba sevgili takipçilerimiz, bugün sizlerle, evlerin en kıdemli alanları olan Salon dekorasyonu nasıl yapılır? Salon dekorasyonunda köşe takımı kullanımı nasıl olmalıdır? Salon dekorasyonunda koltuk kullanımı püf noktaları nelerdir gibi sorulara cevap bulacağız.

Salon, özel misafirlerin ağırlandığı ve hoş sohbetlerin yapıldığı evin merkezi olan bir mekandır. Özenli, gösterişli, konforlu ve göz alıcı dekorasyon denilince akla ilk olarak salon gelmektedir. Bu nedenle salon için en çok güneş alan ve geniş alana sahip olan alan seçilir. Ülkemizde salonlar için en az 12-13 metrekare tahsis edilir. Bu ölçülerin çok daha üzerinde salonlarda var tabi ki. Bu nedenle salon, alelade dekore edilecek bir alan değildir.

Salon dizaynı yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Salon dekorasyonunda duvardan zemine, mobilyalardan aksesuarlara, dokulardan renklere ve formlara kadar birçok noktayı bilmek ve bu bağlamda dekorasyon yapmak gerekir. Peki, Dekorasyon Renkleri İle Uyum Nasıl Yakalanmalı? diyorsanız yazımızı incelemelisiniz.

Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?Mükemmel Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Dekorasyonuna geçmeden önce tarzınızı belirlemelisiniz. Buna göre salonunuzu şatafatlı ve görkemli, minimalist veya sofistike ya da klasik bir şekilde dekore edebilirsiniz. Bunların dışında göze hitap ederek huzur verecek çok farklı tarz ve stilleri de uygulayabilirsiniz. Örneğin, Akdeniz stil, rüstik tarz gibi çok farklı tarzları harmanlayarak eklektik tarz uygulayabileceğiniz gibi yalnızca kolonyal tarz uygulaması da yapabilirsiniz.

Salon dekorasyonu nasıl yapılır sorusunun bir diğer cevabı da özellikle dar alanlarda çok fazla eşya ve aksesuar kullanmamaktır. Salon dekorasyonu yeniliklere açık dekorasyonlardır, bu nedenle abartılı eşyadan ve aksesuardan ve çok pahalı lüks ürünlerden yana tercihlerde bulunurken dikkatli olunmalıdır.

Ferah, iç açıcı, konforlu ve huzur veren salon dizaynı için yazımızı dikkatli okumanızı öneririz.

Salon Dekorasyonunda Köşe Takımı Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

köşe takımlı salon dekorasyonu

köşe takımlı salon dekorasyonu

Köşe takımları, birçok alan için olduğu gibi salon için de en uygun ve konforlu mobilyalardandır. Salonun odak noktası olan kısma yerleştirilen köşe takımları kullanımında çok fazla aksesuar ve eşyadan kaçınılmalıdır. Salonda köşe takımı kullanılırken az eşya ile ferah ve konforlu dekorasyon sağlanmalıdır.

Salon dekorasyonunda köşe takımı kullanırken odayı daraltmamaya dikkat edilmelidir. Köşe takımının kısa kısmına tekli koltuk yerleştirilerek odadaki denge sağlanmalıdır. Tekli berjer koltukları dilerseniz köşe takımının tam ortasına denk gelecek şekilde de konumlandırabilirsiniz. Bu hassas ayarı yapabilmek için yapmanız gereken şey ise köşe takımının etrafında çember çizin. Bu çemberin içine de köşe takımını ve berjerleri konumlandırın. En dengeli ve şık yerleştirmeyi bu şekilde yapabilirsiniz.

Eğer dar ve küçük bir salona sahipseniz berjerleri salon köşe koltuk takımının tam karşısına yerleştirmelisiniz. Küçük salonlarda berjer koltuk yerine puf da kullanabilirsiniz. Dar ve uzun salon dekorasyonunda köşe takımının uzun kısmını duvarın uzun tarafına getirirseniz salonu daha ferah ve geniş gösterirsiniz.

Eğer çok büyük bir salonunuz varsa iki köşe koltuk takımını birleştirerek dairesel bir açı ile modern salon dekorasyonu yapabilirsiniz.

Salon Dekorasyonunda Koltuk Takımı Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

salon dekorasyonu modelleri

salon dekorasyonu modelleri

Salon dekorasyonunda en çık kullanılan mobilyalar arasında Koltuk Takımları ilk sıradadır. Büyük boyutlara sahip bir salona sahipseniz büyük boyutlu koltuk ve berjerler salonunuz için en doğru seçim olacaktır. Salon tasarımları sırasında açık renk koltuk takımı kullanımı ile her rengi kombin yapabilirsiniz. Salonda açık renk koltuk takımı kullanımın sağladığı bir diğer avantajda yeniliğe açık olmasıdır. Örneğin sıkıldığınız an koltuk yastık renklerini ve perdeleri değiştirerek salon dekorasyonunda yenilik yapabilirsiniz.

Salon dekorasyonu nasıl yapılır? diyenler için önemli bilgiler vermeye devam edelim…

Salonda kullanacağınız koltuk takımı boyutu ile sehpa boyutu aynı olmalıdır. Sehpa yüksekliği ile koltuk yüksekliği arasında çok fark olması dekorasyonun dengesini bozmaya yetecektir.

Koltuk takımı desenli kırlentlerden oluşuyorsa perde veya halıda da desen uygulamasına yer verilmelidir.

Salon dekorasyonu nasıl yapılır? sorusuna elimizden geldiğinde etkili cevaplar bulmaya çalıştık. Salon dekorasyonunuzda uyguladığınız ayrıntıları bizlerle yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.

FOTO GALERİ / Mükemmel Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir : Alfemo Koltuk Takımları 2020 Yılı Trend Modelleri başlıklı makalemizde 2018 oturma grupları, alfemo koltuk takımları ve alfemo oturma grupları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Popüler Mükemmel Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Perşembe, Temmuz 5th, 2018 […]

trackback

[…] farklı bir hava katmak için koltuk şalı örnekleri incelemesi yapabilirsiniz. Oturma odası ve salonlarda kullandığınız koltuk şalları kullanımın şartları da var tabi ki.Salon koltuk modelleri […]

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.
Tavsiyeler: ankara iç mimar