12 FOTOĞRAF

Kullanışlı ve Modern Loft Ev Dekorasyonu

Son yıllarda konforlu ve modern yaşam alanlarına olan ilgi bir hayli arttı, özellikle lüx projeler arasında yer alan Loft daireler giderek yaygınlaşmaya başladılar. Peki Loft daireleri özel kılan nedir, Loft ev dekorasyonu nasıl yapılmalı ve öne çıkan başlıca detayları nedir.. Yazımızda bugün Loft dairelerin son dönemde ne kadar değerli olduğuna ve Loft tarzının belirgin etkilerden bahsetmek istiyoruz..

Dekorasyonda yaşam alanlarının kullanışlılığı oldukça önemli bir nokta, lüx ve konforlu yaşam alanları ile geniş hareket imkanı sunan mekanlar her zaman çekici bir görünüm oluşturmuştur.  Loft dairelerin en belirgin özellikleri rahat ve konforlu bir dekorasyona sahip olmaları yani kullanışlı bir yaşam alanı sağlıyor. Ülkemizde Loft ev dekorasyonları son dönemde trend olmaya başladılar, Paris, Londra, New York yada Stockholm gibi şehirler özellikle Loft mimarisinde öne çıkıyor.

İlk bakışta Endüstriyel ve ahşap karışımı bir iç mekan ile karşılaşıyorsunuz, geniş bir alan, minimum duvar kullanımı, asma katları ve güneş ışığından olabildiğince faydalanan rahat bir mekan görünümü.. Loft ev dekorasyonunda özgür bir anlayış hakim, mekan içinde endüstriyel izlere sıkça rastlayabilirsiniz, özellikle ahşap ve metal karışımı mobilyalar, büyük dekoratif modern aydınlatmalar Loft ev dekorasyonu için olmazsa olmazlar arasındalar. Loft daireler eşya seçimlerinde bahsettiğimiz gibi özgürlükten yana, farklı renklerin ve desenlerin rahatça eklenebildiği ancak kalıplaşmış tarzını koruyan bir dekorasyon stili.

Loft dairelerde büyük mobilyalar her zaman daha modern ve çekici bir görünüm yaratacaktır, tıpkı Endüstriyel iç mekan dekorasyonlarında olduğu gibi büyük kanepeler özellikle Chester tarzı tasarımlar, kullanışlı büyük ahşap metal tasarım orta sehpalar ve yine isteğe bağlı şekilde büyük dekoratif aydınlatmalar mekanda tarzı yansıtan en önemli unsurlar. Ahşap mobilyalar ve endüstriyel aydınlatma ürünleri Loft daire dekorasyonunda oldukça belirgindir.

Loft daire dekorasyonu için maskülen bir yapı isteniyorsa mekan içinde deri ağırlıklı döşeme ve retro , vintage kumaşlar kullanabilir. Maskülen dekorasyon stili için büyük deri chaster koltuklar loft ev dekorasyonu için rahatça tercih edilebilir.

FOTO GALERİ / Kullanışlı ve Modern Loft Ev Dekorasyonu

İlginizi Çekebilir : Boş Duvar Dekorasyonu İçin Posterler Objeler Tablolar başlıklı makalemizde boş duvar dekorasyonu hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


2 Comments

İlgili Yorumlar

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.