6 FOTOĞRAF

Kullanışlı Ev Modelleri İle Konforunuzu Artırın

Kullanışlı ev modelleri, kullanışlı ev planları, kullanışlı ev nasıl olmalı, kullanışlı ev projeleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabileceğiniz kapsamlı bir yazı.

Kullanışlı ev nasıl olmalı? Gelin bugün de kullanışlı ev modelleri hakkında yaptığımız araştırmayı görelim. Günümüzde ev projeleri metrekarelerinden dolayı kullanışlı ve işlevsel olarak çizilmektedir. Yeni ev almak isteyenlerde bu bağlamda en kullanışlı ev modelleri arayışına girmektedir. İşte konunun detayları…

Kullanışlı Ev Modelleri Detayları

Kullanışlı Ev Modelleri Detayları

Kullanışlı Ev Modelleri Detayları

Kullanışlı ev nasıl olmalı sorusu yeni ev almak isteyenlerin aklına takılan en can alıcı sorudur. Evin kullanışlı olduğunu kapıların açılış yönü, ışığın eve geliş yönü, evin güneşi kaç saat aldığı, mutfağın planı, dolap konumları, banyo, tuvalet ve mutfak yönü, pencere boyutları gibi etkenler belirlemektedir.

Kullanışlı ev projeleri en ince ayrıntılara kadar düşünülerek çizilir. Eğer yeni bir ev için adım atıyorsak bu kriterlere dikkat etmeliyiz. Alacağımız evi projesine müdahale edemeyiz belki ama araştırarak kullanışlı ev modeli bulabiliriz.

Kullanışlı ev planları fiyatları da etkilemektedir. Evin işlevselliği arttıkça fiyatlarda artmaktadır. Servet denilecek bir ödeme sonucunda alacağınız evin içinize sinmesi, keşe şusu da olsaydı dememeniz için yukarda bahsettiğimiz ana kriterlere dikkat etmelisiniz.

Diğer detaylara gelince

Özellikle küçük metrekareli bir apartman dairesi alacaksanız maksimum verim vadeden kullanışlı ev modelleri arasında seçim yapmalısınız. Tuvalet ve banyonun beraber çizildiği apartman dairelerinde ebeveyn banyosu ve kiler mutlaka aranmalıdır.

Günümüzde küçük ev planları yapılırken akıllı tasarımlar uygulanmaya çalışılıyor. Salon ile mutfak birleştirilerek diğer bölümlere daha geniş alanlar bırakılıyor. Amerikan mutfak adı ile anılan bu tip odalar genelde zemin ve giriş katlara uygulanıyor.

Eğer müstakil ev arıyorsanız garajının, verandasının, geniş balkon veya terasının ve bahçesinin olup olmadığına varsa bu alanların metrekarelerine ve kullanışlı olup olmadığına dikkat edilmelidir.

Kullanışlı Ev Projelerinde Mutfağın Yer

Kullanışlı Ev

Kullanışlı Ev

Kullanışlı ev modellerinde mutfağın kullanışlı olup olmadığı çok önemlidir. Kullanışlı ve işlevsel tasarımları bulunan bir mutfak en az 13 metrekare olmalıdır. Fonksiyonel çizime sahip olan mutfak işlevsel mutfak dolapları ve eşyaları ile dekore edilmelidir.

Modern tasarıma sahip olan kullanışlı mutfak modelleri yemek odasına yakın olarak tasarlanmaktadır. Kişiler günlük yaşamlarında hayat kalitelerini artıracak ev modelleri araştırması yaparak bu yönde tercihlerde bulunmalıdır.

Kullanışlı Ev Kullanışlı Oturma Odası

Kullanışlı Oturma Odası

Kullanışlı Oturma Odası

Kullanışlı Ev Örnekleri

Kullanışlı ev modelleri denilince odaların şekli, kullanışlı olup olmadığı da önemlidir. Kullanışlı oturma odası için abartılı renklerden kaçınılmalı, ergonomik, estetik ve konforlu mobilyalar ile dekorasyon üst seviyelere taşınmalıdır. Doğru yükseklik ve açıda yerleştirilen tv ünitesi, dergi ve gazeteler için işlevsel sehpalar, konforlu koltuklar, huzur veren renk ve çizgiler, kullanışlı oturma odasının olmazsa olmazıdır.

Kullanışlı Oda Örnekleri

Kullanışlı evlerde misafirler için özel olarak dizayn edilen salonlar evin en özel ve güzel alanı olmalıdır. Geniş metrekareli, huzur veren ve dinlendiren çizgilere sahip salon dekorasyonuna kimse hayır demez herhalde. Günümüz gelişen teknolojisi ile işlevsel mobilyalar, duvardan zemine ve tavana kadar bütünlük içinde olmalıdır. Pencere boyutları mutlaka salonun boyutları ila orantılı olmalıdır.

Geçmişte en özensiz alan çocuk odalarıydı. Ama bu düşünce günümüzde kırıldı. Evde çizimlerin en dikkatli yapıldığı alanların başında çocuk odaları gelmektedir. Günümüzde çocukların geçmişteki gibi sokakta vakit geçirme şansları çok yok maalesef. Bu nedenle çocuk odası son derece dikkatli planlanmalı ve dikkatli dizayn edilmelidir.

Kullanışlı Ev

Çocuk odası mutlaka güneş almalı ve oyun, uyku ve ders çalışma alanı olacak şekilde planlanmalıdır. Kullanışlı ev modelleri arasında geniş metrekareli çocuk odaları oldukça çok rağbet görmektedir. Geniş çocuk odaları çocuğun gelişimine artı katkı sağlayacak ve hareket alanını kısıtlamayacak şekilde dizayn edilmelidir. Çocuk Odası Dekorasyonu Püf Noktaları konusunu da inceleyebilirsiniz.

En kullanışlı ev planları genelde özel tasarım çizimlerden oluşmaktadır. Bu da müstakil evlerde daha etken bir şekilde kendisini göstermektedir. Müstakil ev planı yapılırken ev sahibi olacak kişi tek olduğundan  mimar ile fikir alışverişi kolay olmakta ve akıllıca planlar hayata geçirilmektedir.

Güzel Ev Modelleri

Modern çağa uygun şekilde tasarlanmış, birbirinden özel güzel ev modelleri bulunuyor. Müstakil bir ev yaptırmak istiyorsanız, ev modelleri kapsamında fikir alabilir ve değerlendirebilirsiniz. Rengarenk renkler ile boyanmış; yeşil, mavi, pembe dış cepheler, göz kamaştırıcıdır. Özellikle müstakil, bahçeli ev örnekleri oldukça hoş modelleri içerir. Evin boyut ve ebatları da yaptıracağınız araziye göre, küçük ya da büyük şekilde tasarlanabilir. Her iki şekilde de hoş ev modelleri bulunduğu için rahatlıkla hareket edebilirsiniz.

Güzel Ev Modelleri

Tek katlı ya da dubleks, tripleks gibi farklı ev modelleri vardır. Ayrıca son zamanlarda favori olan, prefabrik ev modellerini de önerebiliriz. Farklı seçenekleri ile prefabrik ev modelleri de farklı mimari tasarımlara sahiptir.

 

İlginizi Çekebilir : Alfemo Koltuk Takımları 2020 Yılı Trend Modelleri başlıklı makalemizde 2018 oturma grupları, alfemo koltuk takımları ve alfemo oturma grupları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.
Tavsiyeler: kelebek sohbet - ircforumlari - chat