Küçük Yatak Odaları İçin Dekorasyon İpuçları

Küçük yatak odalarında yerleşim sorunu çekenler için yazımızda hem kullanışlı hemde yerden tasarruf edebilecekleri bir çok farklı küçük yatak odası dekorasyonu hazırladık. Küçük yatak odaları düzen açısından çoğu zaman kullanıcıya sorun olmuştur, büyük boyutlu eşyaların yeri bir çok kez değişir ancak bir türlü istenilen şık ve sade görünüm elde edilemez. Bu tarz bir sorunla karşılaşmamak için aslında önlem en başta alınmalıdır, yatak odasının büyüklüğüne göre mobilya seçimi yapılmalı, ihtiyaca yönelik bir düzen sağlanmalıdır.

Yatak odasının bir çok temel eşyası var bildiğiniz gibi, özellikle gardırop,şifonyer, makyaj masası ve karyola gibi büyük eşyaları odaya sığdırmak ve sonunda düzenli bir stil elde etmek çok zor küçük bir yatak odasında. Bu nedenle yatak odasını biraz daha özelleştirmek ve ihtiyaca yönelik tasarımlar seçmek. Bu anlamda yerden tasarruf etmek için daha çok fonksiyonel tasarımlara yönelmek gerekebilir. Yazımızın devamında küçük yatak odası dekorasyon önerileri bulabilir ve sizde hayal ettiğiniz kalabalıktan uzak , düzenli ve şık yatak odasına sahip olabilirsiniz.

Katlanır yataklar 

Küçük dairelerde özellikle stüdyo daireler gibi alanı en iyi değerlendirmenin yolu katlanır yataklardır. Yatak kullanılmadığı zaman duvara doğru katlanır ve odanın büyük bir kısmı kullanıma açılmış oluyor ve daha düzenli bir görünüm elde edilebiliyor. Katlanır yataklar kullanım açısından son derece pratiktir, açılıp kapanması kolay ve güç gerektirmez, zahmetsiz şekilde yatak odasında düzen arayanlar için doğru ve kullanışlı bir seçim olabilir.

Bazalı yataklar 

Yatak odasının tüm yükünü gardıroba vermemek için bazalı yataklar tercih edilebilir, oldukça geniş bir depolama imkanı sunan bazalı yatak modelleri, yazlık – kışlık elbiselerin saklanmasında önemli bir rol oynar. Bu şekilde gardıroplar hafiflemiş olur ve aradığınızı rahatça bulabilirsiniz.

Sürgü kapılı dolaplar

Küçük odalarda dolapların kapakları genelde tam açılmaz, yatak yada diğer bir mobilya rahat kullanıma engel olur. Bu durumda yatak odanızda kullanacağınız dolapların kapakları sürgülü olmalıdır, yana doğru ray sistemli kapaklar sayesinde daha kolay hareket edebilir ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Gömme dolaplar 

Gömme dolap sistemleri küçük yatak odası dekorasyonu için oldukça kullanışlı ve tavsiye edilen bir sistemdir. Yatak odasının tüm dağınıklığını toparlayan dolaplar yatak arkası duvarda yer alır, gömme dolaplar duvara boydan boya tasarlanır ve yatak başı duvara sıfırlanarak alandan büyük ölçüde tasarruf edilir.

İlginizi Çekebilir : Akıllı Çözümler : Duvara Monte Yataklar 2016

Depolama Üniteleri 

Zahmetsiz bir şekilde yatak odasında yeni depolama alanları oluşturmak için daha fonksiyonel mobilyalar tercih edilebilir. Yatağın altını dekoratif kutular ve sepetler ile değerlendirebilir, yada kendinden bölmeleri dekoratif karyola modelleri tercih edilerek yatak altı depolama amaçlı kullanılabilir.

FOTO GALERİ / Küçük Yatak Odaları İçin Dekorasyon İpuçları

Bir önceki yazımız olan Huzur Veren Bir Yatak Odası İçin 5 Özel İpuçu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.