15 FOTOĞRAF

Küçük Mutfaklar için Masa Modelleri

Küçük mutfaklar için masa modelleri mutfaklarınıza ferahlık katacak çözümlerle birlikte sunulmuştur.

Konforlu ve sosyal bir alan yaratabilmek isteyenler küçük mutfaklar için masa modelleri fikirlerinden yararlanabilirler. Mutfaklar ne kadar küçük olursa olsun doğru ünitelerle dekore edilerek sıcak sohbetler için alan yaratılabilir. Modern evlerde son dönemlerin en popüler tercihi olan açık mutfaklarda da günlük hazırlıklar rahat bir şekilde tamamlanabilir.

Küçük Mutfaklar için Masa Modelleri

Akıllı Mobilyalar ile Konforlu MutfaklarKüçük Mutfaklar için Masa fikirleri

Kullanışlı olduğu kadar da rahat bir ortam yaratan akıllı mobilyalar, küçük mutfak alanlarının efektif kullanılmasını sağlar. Özellikle şehir merkezlerinde dikkat çeken küçük evler, sundukları ulaşım avantajının yanı sıra sahip oldukları konseptle de fark yaratır. Üretim sistemlerinin teknolojiden aldığı destek geliştikçe yeni nesil tüketim ihtiyaçları da en iyi şekilde karşılanabilir.

2019 modern mutfak dekorasyon örnekleri

2019 Modern Mutfak Dekorasyon Örnekleri

Mutfak dekorasyonunun şık ve işlevsel olması her kadının hayalidir Mutfak dekorasyonu kalitesi, mutfak kullanım alanları, mutfak dekorasyonu incelikleri yeni ev seçimlerinde ve...

İhtiyaç halinde ortaya çıkan diğer zamanlarda ise görünmeyen akıllı masalar, küçük mutfaklar için masa modelleri, belirlenen alanlarda hedeflenen konforun yakalanması için idealdir. Katlanabilen küçük masalar sadece mutfak için değil aynı zamanda ufak balkonlar için de kusursuz bir çözüm önerisi sağlar. Küçülme özelliğine sahip masalar, istendiği zaman açılarak kalabalık sofraların kurulmasına imkan tanır. Mutfaklarda kullanılan ada ünitelerinin yanına kurulan bistro masalar da yoğun bir iş temposuna sahip ev sahipleri için tercih edilebilir.

Mutfak Mimarisiyle Uyumlu Masa Seçimi Nasıl Yapılır?Küçük Mutfaklar için fonksiyonel Masa Modelleri

Mutfağın mimari yapısıyla uygun masaların aynı zamanda diğer iş ve aktiviteleri engellememesi de önemlidir. Yemek öncesi hazırlık ve yemek saatlerinde kullanılacak masalar, fonksiyonel özelliklere sahip olarak kullanılmadıkları zamanlarda yok edilebilir özelliklere sahip olmalıdır. Mutfakta ferahlık sağlayan boş alanların ortaya çıkabilmesi için tercih edilen katlanabilir modeller, tezgah veya dolapların yenilenme zamanı geldiğinde ölçüye özel olarak tasarlanabilir.

Küçük mutfaklarda köşe alanların gerektiği gibi değerlendirilmesi ferah yaşam alanlarının ortaya çıkmasını sağlar. Duvardan destek alan oturma gruplarının önüne yerleştirilecek masalar, uzun ve koyu sohbetler için ideal bir buluşma noktasıdır. Uzun ve ince bir tasarıma sahip bar masalarının önüne konulacak tabureler, duvara asılacak tablolar eşliğinde zengin bir görünüm kazanabilir.

Bir kısmı duvara yerleştirilecek olan dikdörtgen masalar, sosyal bir ortam yaratırken yemek için fazla zamanı olmayan aile fertleri için idealdir. Ek yerleri açılıp kapanan modeller kullanılmadığı zaman ortamı rahatlatırken, öğrenci evlerinde de tercih edilebilir. Genel olarak büyütüldüğünde 4 kişilik olan masalar, eve gelen misafirler için yeni bir alan yaratma gerekliliğini de ortadan kaldırır.

Manzaralı Evlerde Pencere Önü MasalarKüçük Mutfaklar için Masa

Bir duvar ya da kolona yaslanması gereken mutfak masaları, manzaralı evlerde pencere pervazına yerleştirilebilir. Mutfak manzarası eşliğinde yemek yemenin keyfine eklenecek kahve saatleri, kaybolan motivasyonun ya da biten enerjinin yeniden kazanılması için faydalıdır. Mutfakta yer alan ada üniteleri, yemek masası olarak da kullanılabilir. Bunun için tezgah kısmının sonuna masa olarak kullanılabilecek bir ilave tasarlanabilir. Yükseklik açısından yemek masası için uygun olmayan üniteler bar sandalyeleri eşliğinde fonksiyonel olarak dizayn edilebilir.

2019 mutfak modelleri

2019 Mutfak Modelleri

Mutfak dekorasyonunu değiştirmek isteyenlerin en çok merak ettiği sorulardan biri de 2019 trendleridir Gelin şimdi birlikte 2019 mutfak modelleri hakkında merak edilenleri görelim...

Küçük mutfaklarda en çok tercih edilen masa modelleri kare tasarımlardır. Bir kenarı duvara dayanan modeller 3 kişinin rahat bir şekilde yemek yemesi için uygun alanı yaratır. Açık mutfak alanlarında ise kullanılacak masanın separatör görevi görmesi gerekir. Minimal bir tasarıma sahip dikdörtgen modeller, duvarsız bir geçiş için sınırların belirlenmesini sağlar. Estetik anlamda modern bir görünüm veren tasarımlar, ikiye ayrılmış bir alan yaratır.

Bir tarafı masa olarak kullanılacak ünitelerin bir kısmı da depolama alanı ve çekmece için ayrılabilir. İlham verici tasarımlar pratik yemekler ve kahve molaları için kullanılarak yaşam alanlarında alınacak keyfin üst seviyelere çıkmasını sağlar. Küçük bir mutfağa sahip olanlar dekorasyon yenilemek istedikleri zaman ihtiyaca uygun çözümler üreterek kullanım alanlarının konforunu artırabilirler.

FOTO GALERİ / Küçük Mutfaklar için Masa Modelleri

İlginizi Çekebilir : Pierre Cardin Yemek Takımları ve Fiyatları 2019 başlıklı makalemizde Pierre Cardin, sofra sanatı ve yemek takımları 2016 hakkında bilgiler bulabilirsiniz.Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.