3 FOTOĞRAF

Kendin Yap Çamaşır Sepeti Yapımı Detayları

      Kendin yap çamaşır sepeti yapımına dair ne varsa yazımızda bulabilirsiniz. Ayrıca çamaşır sepeti boyama, urgan ile çamaşır sepeti yapma ve çamaşır sepeti yenileme teknikleri hakkında bilgiler verilmiştir.

Kendin yap çamaşır sepeti yapımına dair ne varsa yazımızın devamında.

İç dekorasyon ve mimari geliştikçe çok sayıda dekorasyon çeşitliliği de artmaktadır. Gelişen teknolojinin mimari yapıları, modern çizgiler yanında bütün tarzların beklentilerini en üst düzeyde karşılamaktadır. Bütün bunlar dekorasyonda he zevke ve tarza hitap eden doyurucu seçenekleri sunmaktadır.

Geçmişin kokusunu ve sıcaklığını günümüze taşıyan vintage ve country tarzlar günümüzün modern çizgileri ile birleşerek hayranlık uyandıracak dizaynlara sebep olmaktadır.

Günümüzde dekorasyon yenilemek isteyenler perde, halı, mobilya, duvar kaplama gibi ağır işler dışında kendin yap dekoratif fikirleri ile dekorasyonlarına bambaşka bir hava katmaktadır. Bizde bugün sizlere kendin yap çamaşır sepeti yapımı hakkında bilgiler vereceğiz.

Kendin Yap Çamaşır Sepeti Nasıl Yapılır?Kendin Yap Çamaşır Sepeti Yapımı Detayları

Okuyacağınız bilgilerle çamaşır sepeti yapmak oldukça kolay. Yazı sonunda “çamaşır sepeti yapmak bu kadar kolay mıydı” diyeceksinizJ

Urgan, karton kutu ve tutkal veya ip ile şık mı şık bir çamaşır sepeti yapmak ve banyoda kullanmak mümkün. Çamaşır sepeti yapmak için ilk olarak istediğiniz boyutta bir karton kutu bulmanız gerekmektedir.

Karton kutu yerine büyük plastik veya teneke kutu da kullanabilirsiniz.

Tutkal yerine sıcak silikon kullanabilirsiniz.

Karton kutunun kapaklarını kesin.

İp veya urganı kutunun etrafına tutkalla yapıştırarak kutuyu tamamen sarın. Aralardan karton görünmeyecek şekilde sıkı yapıştırın. (Tabiri caizse safları sık tutun:))

Kutunun iç kısmına dilediğiniz renk ve desende bir kumaştan astar kesin ve yapıştırın. Pratik olsun diyorsanız renkli yapışkan folyo kağıt kullanabilirsiniz.

Şimdi de Eski Kirli Sepetinizi YenileyelimKendin Yap Çamaşır Sepeti Yapımı Detayları

Kirli sepeti yenileme

Eski kirli sepetinizi kaplayacak büyüklükte likrali kadife kumaş (çift en alacaksanız 1 metre yeter)

Dantel güpür ve inci

Kutunun iç kısmını kaplamak için ise astar kumaşı, eski etek astarlarınızda olabilir.

Kirli sepetinin dış kısmına komple tutkal sürerek elyaf yapıştırın.

Likralı kadifeyi sıcak silikon ile elyafın üzerine gerdirerek yapıştırın.

Ardından astarı iç kısma göre dikerek kenar kısımlarından yapıştırın.

Kapağın üst kısmını da elyafla kapladıktan sonra kadife ile kaplayın.

Kadife kumaştan kirli çamaşır sepeti yapımı çok kolaymış değil mi?

Çamaşır sepeti süslemesi de size kalmış. Kenarlarını güpürle, püskülle ve incilerle dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Kendin yap çamaşır sepeti yapımı alternatifleri vermeye devam ediyoruz.

Şimdide sır plastik çamaşır sepeti boyama işinde.

Eski çamaşır sepetinizin renklerinden sıkıldıysanız veya banyo dekorasyon yenilemesi ardından çamaşır sepeti yenilemesi yapmak istiyorsunuz. Çamaşır sepeti yenilemenin en pratik yollarından biride boyamaktır.

Çamaşır sepeti boyama

Kendin Yap Çamaşır Sepeti Yapımı Detayları

Dilediğiniz renkte akrilik boya

Dilerseniz tek renk dilerseniz de iki veya üç renk kullanabilirsiniz.

Kapak kısmını bir renge dip gövde kısmın başka bir renge boyadığınızda çok daha şık oluyor.

Kirli çamaşır sepetinin gövde kısmını dilediğiniz renkte akrilik boya ile boyayarak 5-10 dakika kurumasını bekleyin.

Ardından altındaki boya tamamen kapanana dek 3-4 kat daha boyayın.

Açık renkten koyu renge geçiş yapıyorsanız 2 kat boyamanız yeterli olacaktır. Ancak koyu renkten açık renge geçiyorsanız 4-5 kat boyamanız gerekmektedir.

Görmeniz Gereken En iyi 13 Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri ile şık dekorasyonlar yapabilirsiniz.

Çamaşır sepeti üzerindeki yazıyı modern bir hava katması için mutlaka farklı bir renge boyayın.

Mat bir görünüm yakalamak istiyorsanız 1 kat da vernik atabilirsiniz.

Kapağı da dilediğiniz renge boyadıktan sonra süslemesi size kalmış. kapağı boyadıktan sonra veya boyamadan dekopaj kağıdı ile kaplayabilirsiniz.

Dilerseniz dekopaj kağıdı ile göbek süslemesi de yapabilirsiniz.

Kendin yap çamaşır sepeti yapımı bu kadar kolay. Yukardaki verdiğimiz bilgiler ışığında size en yakın teknik ile pratik bir şekilde çamaşır sepetinizi yenileyebilirsiniz. Hem de çok az bir bütçe ile.

Şimdiden kolay gelsin.

Evde Kirli Sepet Yapımı

Kirli sepet, evde kurtarıcılarımızdan biri olan, ev araç ve gereçlerimizdir. Özellikle kirli çamaşırlarımız açısından önemli bir husus olmaktadır. İşte bu kirli sepeti kendimiz de yaparak, daha zevkli ve güzel görünüm verebileceğimiz sepetler meydana gelecektir. Özellikle dışardan bu sepet yapabileceğimiz araç ve gereçleri alarak, dayanıklı ürünlerden şık bir sepet oluşturmamız mümkün olmaktadır.

Evde Kirli Sepet Yapımı

Örgü stillerini kullanarak ve hasırdan oluşana sepetler yaparak, çok şık bir şekilde modeller meydana getirebilirsiniz. Özellikle örgü modellerinden işlemeli ve desenli modeller kafanızda canlandırarak ve internet aracılığıyla yapımlarına bakarak, boyutuna göre sepet modelleri elde edebilirisiniz. Plastik ürünlerden de yapabilecek, düz bir kullanım ile şık bir kirli sepeti oluşturabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Alfemo Koltuk Takımları 2020 Yılı Trend Modelleri başlıklı makalemizde 2018 oturma grupları, alfemo koltuk takımları ve alfemo oturma grupları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.
Tavsiyeler: kelebek sohbet - ircforumlari - chat