İskandinav Tarzı Yemek Odası Dekorasyonu

Yemek odasında ferah ve sade tarzı ile oldukça etkileyici bir görünüme sahip olan iskandinav tarzı daha aydınlık ve modern bir görünüm arayanlar için ideal bir stil. Yazımızda bugün iskandinav tarzı yemek odası dekorasyonu ve öne çıkan detaylara değinmek istiyoruz. İskandinav tarzı dekorasyonlar ilk bakışta rahatlatıcı ve ferah bir etki bırakır, kalabalıktan uzak sakin aynı zamanda temiz bir görünüm arayanlar için ideal bir tarz kesinlikle.

Bu tarzın önemli bir diğer avantajı ise ister klasik ister modern bir iç mekana imkan verebiliyor olması. İsteğe göre iskandinav tarzı bir yemek odası için modern mobilyalar kullanabilir, yada rustik ve eklektik tarza sahip tasarımlar ile mekanda istenilen rahatlık kolayca elde edilebiliyor. Bu anlamda mobilya seçimlerinizde biraz daha rahat davranabilirsiniz, beyaz ve gri tonların öne çıkarıldığı mobilyalar ile yemek odanızda belirgin bir şekilde sakinliği ve estetiği elde etmeniz mümkün.

İskandinav tarzı ile merak edilen sorular arasında ahşap kullanımı hakkında merak edilen bazı noktalar yer alıyor. Ahşap tasarımlar bu tarzın belirgin özellikleri arasında, genel olarak bakıldığında beyaz ahşap mobilyaların tercih edildiği bir tarz olarak bilinir ancak iskandinav tarzında masif ahşap tasarımlar ile mekanda daha sıcak bir etki yaratılabilir.

Yazımızın girişinde iskandinav tarzının modern mobilyalar ile daha çağdaş bir görünüme sahip olabileceğinden bahsetmiştik, tıpkı modern mobilyalar gibi masif yada eskitilmiş ahşap tasarımlar ile son derece sıcak ve rahat bir dekorasyon tarzı elde edilebiliyor. Yemek odası dekorasyonu için ahşap masalar ve ahşağ detaylı sandalyeler bu popüler iç mekan dekorasyon stili için vazgeçilmez tasarımlar arasında, ister parlak lake beyaz bir masa tercih edin, isterseniz masif ahşap bir masa, mekanda belirgin şekilde iskandinav izleri varsa kesinlikle eski yada yeni tasarımlar görsel yönden bu tarzı etkilemeyecektir.

Peki nedir bu iskandinav izleri, öne çıkan detaylar arasında mekanın duvarlarının baştan aşağı beyaz olması, zemin rengi içinde beyazın farklı tonlarında seçilen ahşap parkeler ve ahşap, metal ağırlıklı dekoratif aksesuar ve aydınlatma seçimleridir.

İskandinav Tarzı Yemek Odası Dekorasyonu

Hayalinizde canlandırdığınız yemek odasında temiz, rahat bir görünüm aynı zamanda sıcak bir etki yaratması gibi özellikler yer alıyorsa iskandinav stili yemek odaları kesinlikle bir an önce incelemeniz gereken modeller arasındalar. Yemek odasında seçilen masa tasarımı bu anlamda çok önemlidir, duvarların beyaz olduğunu varsayarak önünüzde beyaz yada ahşap rengi olmak üzere iki seçenek sizleri bekliyor demektir.

Masif ahşap seçimleri yapacaksanız yemek odasında tercih edeceğiniz konsol, büfe yada sehpa tasarımlarında uyum için yine aynı tarzları tercih edebilirsiniz. Modern parlak beyaz yemek masası seçimi yapmak istiyorsanız yemek odasına daha modern tarz eklemek istiyorsunuz anlamına gelir, bu sebeple aydınlatma ve diğer mobilyalarda metal detayları öne çıkarabilirsiniz. Özellikle metal aydınlatma modelleri modern bir iskandinav yemek odası dekorasyonu için çok önemli seçimlerdir. Modern sarkıt lambalar yemek odası için çağdaş bir görünüm elde etmenize büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Etkileyici İskandinav Stili Salon Dekorasyonu

Sandalye seçimlerinizde tasarımı oldukça modern ve dikkat çekici olan Rahat ve Modern: Eames Sandalyeler tercih edebilirsiniz, özellikle ahşap ayaklara sahip eames sandalyeler modern iskandinav yemek odası dekorasyonu için harika tasarımlar.  Metal detaylardan bahsetmiştik, iskandinav yemek odası dekorasyonunda mekan içinde tercih edilen dekoratif kitaplık, orta sehpa yada duvarda tercih edeceğiniz tasarımlarda parlak gri yada siyah metal detaylar tercih edebilirsiniz. Siyah renk çok abartılmadığı sürece iskandinav dekorasyonun bir parçasıdır, ancak mekanın rahatlatıcı ve sakin duruşunu etkilemediği sürece.

Galerimizde sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden farklı şekilde dekore edilmiş olan iskandinav yemek odası dekorasyon örnekleri seçtik. Bu sadeliği ve estetiği yansıtan yemek odaları ile sizleri baş başa bırakıyoruz..

FOTO GALERİ / İskandinav Tarzı Yemek Odası Dekorasyonu

2 Comments

İlgili Yorumlar

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.