12 FOTOĞRAF

İlham Kaynağı: Aynalı Modern Dekorasyonlar

Aynalar ile evinizde yapacağınız ufak değişikliklerin büyük etkilerinden faydalanacağınız harika dekorasyon fikirleri yazımızın devamında sizleri bekliyor.

Aynalı Modern Dekorasyonlar

Bir mekanın olduğundan daha büyük, parlak ve etkileyici bir görünüme sahip olmasında en önemli role sahip aksesuarlar şüphesiz ki aynalar. Duvar dekorasyonu bir iç mekanın görselini etkileyen önemli bir nokta, bu anlamda duvarda tercih edilen renkler ve aksesuarlar ortama bütünlük katmalı aynı zamanda mekanın tarzını tamamlamalı. Yazımızda bugün sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden muhteşem aynalı modern dekorasyon örnekleri seçtik, aynalar ile evinizde yapacağınız ufak değişikliklerin büyük etkilerinden faydalanacağınız harika dekorasyon fikirleri yazımızın devamında sizleri bekliyor.

Geçmişten günümüze yaşam alanlarının değişmez parçaları olan aynalar, yüzlerce farklı modeli ile her tarz dekorasyona uyum sağlayan ve mekanda büyük değişimlere yol açan önemli aksesuarlar. Büyük mekanlara kattığı şık ve etkileyici hava kadar küçük mekanlarda ortaya çıkardığı inanılmaz etkiler bu dekoratif parçaların önemini açıkça gözler önüne koyuyor. Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan dekoratif aynalar, başta oturma odası dahil olmak üzere evin tüm bölümlerinde rahatça kullanabilir.

Aynaların gücünden yararlanarak mekan daha parlak, daha büyük ve daha çekici gösterilebilir, önemli olan mekanda kullanılacak olan aynanın ebatları, tarzı ve kullanılacağı yerdir. Dekorasyonda aynanın yeri ve büyüklüğü dikkat edilmesi gereken önemli bir noktadır, bu anlamda aynaların çekiciliğinden yararlanmak adına mekanın odak noktalarında kullanılması son derece önemlidir.

Salonda Ayna Yerleşimi Nasıl Olmalı?

Özellikle küçük salonlarda ayna kullanımı son derece akıllı bir seçim olacaktır, mekanı olduğundan daha büyük göstermesinin yanı sıra aynı zamanda parlaklık ve derinlik kazandıracaktır. Mobilya yerleşimi aynanın yerine karar vermenizde en büyük etken, genellikle oturma grubunun arkasında yatak büyük aynalar kullanılarak girişte istenilen derinlik etkisi başarılı şekilde uygulanabilir.

Büyük salonlarda ayna kullanımı daha rahat şekilde yapılabilir, genelde bu tarz büyük salonların köşe kısımlarında yer alan yemek takımı arkasında tercih edilir ve yemek bölümünü daha ihtişamlı ve zengin gösterir. Eğer salonda dresuar, gümüşlük, konsol tarzı bir mobilya tercih edilecekse hemen üstüne yerleştirilecek büyük dekoratif bir ayna mekanda büyük farklılıklar yaratacaktır.

Galerimizde seçtiğimiz İlham Kaynağı Aynalı Modern Dekorasyonlar arasında özellikle ayna kaplamalı duvarlar mekanın görselliğini başlı başına yükseltmek adına harika bir fikir. Ancak komple ayna kaplı bir duvar görsel açıdan etkileyici olsa’da kullanım ve temizlik açısından biraz düşündürücü olabilir. Sözü fazla uzatmadan sizler için seçtiğimiz ve beğeneceğinizi düşündüğümüz ilham veren aynalı modern dekorasyon örnekleri ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

FOTO GALERİ / İlham Kaynağı: Aynalı Modern Dekorasyonlar

İlginizi Çekebilir : Boş Duvar Dekorasyonu İçin Posterler Objeler Tablolar başlıklı makalemizde boş duvar dekorasyonu hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


İlgili Yorumlar

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.