17 FOTOĞRAF

Gri ile Uyumlu Renkler ve Dekorasyon Fikirleri

Gri ile uyumlu renkler konusunda bilgiler verilmiş, bu bilgiler görsellerle zenginleştirilerek daha etkili, şık ve hayranlık uyandıran dekorasyon yapmanıza destek verilmiştir.

Dekorasyonda gri kullanmak isteyenler ancak bir türlü cesaret edemeyenler için bugün yazımızda gri ile uyumlu renkler ve birbirinden çarpıcı gri dekorasyon fikirleri seçtik.

Ev dekorasyonunda gri renk uyumu bir çok ev sahibinin zorlandığı konulardan biridir. Ancak gri gerek dekorasyonda olsun gerekse giyimde olsun en fazla kullanılan renk kombinleri arasında yer almaktadır.

Altın Kural♥ Gri ve tonlarının evde soğuk bir etki yaratacağını düşünebilirsiniz, ancak doğru renkler ile kombine edildiğinde farklı etkilerin ortaya çıkabileceğini unutmayın. Öncelikle kendinize “Griye hangi renk gider?” diye sormalısınız. Çünkü gri yapısı itibariyle evde sıcak yada soğuk,  karanlık yada tam tersi ferah ve sakin bir çok farklı etki elde edilebilir.

ev dekorasyonunda gri renk uyumu-gri ev dekorasyonu

Ev dekorasyonunda gri renk uyumu ve kombin renkler

Griyi tamamlayacak renk seçimlerinin rolü bu anlamda çok büyük, ortamda yaratmak  istediğiniz atmosfere karar verdikten sonra soft yada parlak renk seçimleri ile tamda hayal ettiğiniz bir görünüm sizleri bekliyor ekleyecek.

Griye hangi renk gider veya daha çok yakışır bu konu hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz makaleyi dikkatlice okumanızı ve bağlantılı makalelere geçiş yaparak bilgi ve görselleri incelemenizi öneririm.

Gri ile Uyumlu Renkler

Gri Ev Dekorasyonu Denince…

Ev dekorasyonunda renk uyumu olmazsa olmaz kuralların başında gelir.  Birbirine en yakışan renkleri bir araya getirmek ve farklı kombinleri harmanlayarak sadece size özel dekorasyon tipleri oluşturmanız mümkün.

Eğer gri rengi seviyorsanız, heybenize biçilmez bir kaftan koymuşsunuz demektir. Çok basit bir örnek vermek gerekirse bugünlerde metalik grinin retro desenlerle bir hayli fazla kombin edilmekte olduğunu biraz bu konuya ilginiz varsa görürsünüz.

⇒Yani bırakın renklerin uyumunu; artık gerek ev dekorasyonlarında gerekse ofis, cafe, otel dekorasyonlarında dahi geçmiş ve gelecek uyumu dahi yapılmaktadır. Ki çokta başarılı örneklerle karşımıza çıkmaktadır. 

Gri ile uyumlu renkler-gri dekorasyon

Köhne bir çatı katı dairesi yeniden değerlendirilerek gri ve modern bir dekorasyon elde edilmiş.

Griyi ister duvarda, ister zeminde, isterseniz mobilyalarda tercih edin, ortamda ortaya çıkacak olan etki, seçeceğiniz yani gri ile beraber kullanacağınız renk tonlarına bağlıdır. Gri nötr bir renk, dolayısı ile soğuk yada karanlık bir etki yaratacağı düşüncesi akla ilk gelendir genelde, ancak aşağıda sizler için seçtiğimiz en güzel gri dekorasyon örnekleri ile gri hakkındaki ister istemez oluşan soru işaretlerinin yok olacağını düşünüyoruz.

Komple gri bir dekorasyon örneği incelemek istiyorsanız, yukarıdaki görsele ait Terkedilmiş Evden Modern Ev Dekorasyonu konulu makalemi inceleyebilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Gri Renk Uyumu

Gri koltuk kombinleri yaparken dikkat etmeniz gereken pek çok nokta vardır. Gri koltuk takımı dekorasyonu dikkatli yapıldığında dekorasyonunuz akıldan çıkmayan bir hal alacaktır. Günümüzde gri ile yapılan dekorasyonlar birçok kişinin tutkusudur. Ancak doğru renkler ile dekorasyon yapılmadığı için gri koltuklarla dekorasyon fiyasko ile sonuçlanır. Gri koltuk kombinleri yapılırken dikkat edeceğiniz en belirleyici etken duvar rengidir.

Gri koltuk takımı duvar rengi uyumu dekorasyonun bütünlüğü için önemli bir noktadır. Örneğin koyu gri koltuk takımı olan bir odada koyu gri duvar rengi veya buna benzer koyu renkleri duvar boyası olarak kullanmak odayı kasvetli bir görünüme sokacaktır. Böyle bir seçim özellikle küçük oturma odası veya salonlarda sandığınızdan da kötü duracaktır. Bu nedenle koltuklarda grinin koyu tonları kullanılmış ise açık ve soft renklerde duvar boyası kullanmalısınız.

Gri koltuklarla dekorasyon geniş metrekareli alanlarda yapılacaksa bu konuda biraz daha şanslısınız. Büyük alanlarda gri koltuklar ve duvar boyası hangi tonda olursa olsun çok sıkıcı olmayacaktır. Ancak böyle ortamlarda da duvar dekorasyonları açık renk ögelerle yapılmalıdır. Duvarlarda ayna kullanılarak dekorasyondaki koyu ton bir nebze kırılmalıdır.

Dilerseniz aşağıdaki gri renk koltuk kombinasyonlarını birlikte inceleyelim.

Gri – kırmızı Uyumu

Gri kırmızı uyumu gri renk koltuk kombinasyonları sırasında en çok kullanılan kombinasyondur. Kırmızı gri ile orantılı bir şekilde kullanıldığında çok hoş görüntüler ortaya çıkar. Örneğin gri koltuk dekorasyonunda kırmızı yastık, kırlent veya aksesuar kullanımı ile gri rengin soğukluğuna gri ile enerji katabilirsiniz.

gri ile uyumlu renkler neler

gri ile uyumlu renkler neler

Gri – Sarı Uyumu

Griye yakışan renkler arasında sarı en gözde olan renktir. Sarı rengi gri ile ister yoğun kullanın, ister az kullanın, inanın hiç fark etmez. Her ikisi de göz alıcı bir dekorasyon yapmanızı sağlayacaktır. Bu nedenle gri sarı dekorasyonlar en kolay yapılan gri oda dekorasyonları arasında yer alır.

gri ile uyumlu renkler sarı

gri ile uyumlu renkler sarı

banyo için rahat renk seçimi

Banyoda Gri ve Sarının Muhteşem Uyumu

Gri sarı banyo dekorasyonu Banyo dekorasyonda belkide akla son gelebilecek renkler gri ve sarı olabilir, ancak bu iki rengin muhteşem uyumundan ortaya çıkan dekorasyon örnekleri bu...

Gri – Mavi / Turkuaz Uyumu

Gri, turkuaz ve mavi kombinasyonu harika bir üçlüdür. Bu renkleri salon, oturma odası ve yatak odasında kullanabilirsiniz. Bu renkleri ister mavi yoğunluğu il eğri tamamlayıcılığı, ister gri yoğun mavi ve turkuaz tamamlayıcılığı ile kullanın, hiç fark etmez, her iki şekilde de modern ve şık bir kombin yapmış olursunuz. Bu renklerle dekorasyon yapılırken dikkat edilecek tek konu renkleri aynı oranda kullanmamak olacaktır.

gri ile uyumlu renkler mavi ve turkuaz

gri ile uyumlu renkler mavi ve turkuaz

Gri – Turuncu Uyumu

Gri koltuk dekorasyonu yapılmış bir odaya birkaç parça eşya ile anında canlılık kazandırabilirsiniz. Gri turuncu uyumu bu noktada en büyük yardımcınızdır. Gri koltuk dekorasyonunuzun sönük olduğunu düşünüyorsanız, bu izlenimi birkaç parça aksesuar ile birkaç dakika içinde değiştirebilirsiniz

gri ile uyumlu renkler turuncu

gri ile uyumlu renkler turuncu

Gri – Mor Uyumu

Gri oda dekorasyonunuza elit bir hava kazandırmak için mor rengi kullanabilirsiniz. Mor rengi gri yerine antrasit rengi koltuk dekorasyonu ile de hazırlayarak kendinize özgü bir dizaynı sunabilirsiniz. Gri, mor dekorasyonu yaparken içine kırmızı, siyah ve beyaz serpiştirmeniz dekorasyonunuzu üst seviyelere taşımanızı sağlayacaktır.

gri ile uyumlu renkler mor

gri ile uyumlu renkler mor

Gri – Pembe Uyumu

Gri pembe uyumu da oldukça hoş tasarımlara imza atmanızı sağlayacaktır. Gri oda dekorasyonunuz pembe detaylarla görsel bir şölen yaratmanızı sağlayacaktır. Huzur veren samimi ve sıcak oturma odası dekorasyonu için gri pembe uyumundan faydalanabilirsiniz.

gri ile uyumlu renkler pembe

gri ile uyumlu renkler pembe

pembe gri ev dekorasyon önerileri 2016

Evinizi Pembe ve Gri Çekiciliğine Bırakın

Pembe Gri Ev Dekorasyon Fikirleri  Eviniz için renk seçimlerinizde kararsız kalıyorsanız ve hem şık hem de ferah bir görünüm arıyorsanız pembe ve gri ikilisini mutlaka...

Gri – Mercan Uyumu

Mercan renginin yumuşaklığını ve güzelliğini sevmeyen yoktur sanırım. Gri koltuk dekorasyonu yaptığınız bir alanda mercan rengi duvar boyası kullanabilirsiniz. Bu seçim ile oda daha ferah ve aydınlık duracaktır. Mercan ringini duvar dışında aksesuar, yastık ve kırlentlerde kullanabilirsiniz. Gri koltuk dekorasyonunda iş sadece gri koltuk ve duvar dekorasyonu ile bitmiyor tabiki. Gri Koltuk Takımı Ne Renk Halı İle Uyumludur? başlıklı yazımızı da okuyarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

gri ile uyumlu renkler mercan

gri ile uyumlu renkler mercan

Gri – Siyah Uyumu

Gri, siyah ile uygulandığında sanıldığı gibi boğucu bir görünüm çıkmaz. Aksine asil, zengin ve modern bir görünüm sunar. Gri koltuk kombinasyonlarında siyahı abartmadan odak noktası olacak şekilde kullanmayı unutmayın.

gri ile uyumlu renkler siyah

gri ile uyumlu renkler siyah

Gri – Kahverengi Uyumu

Gride kahverengide negatif bir renktir. Bu nedenle dekorasyonda dikkatli kullanılmalıdır. Kahverengi kullanılırken desenli olasına özen göstermeniz kahverenginin verdiği negatifliği ortadan kaldırarak farklı bir görünüm sunacaktır. Gri Salon Dekorasyonu veya Gri Oturma Odası Dekorasyonu yapıyorsanız bu renkleri doğru oranda kullanarak istediğiniz şıklığı, enerjiyi ve görsel zenginliği yakalayabilirsiniz.

gri ile uyumlu renkler kahverengi

gri ile uyumlu renkler kahverengi

gri sarı salon dekorasyonu 2016

16 İlham Veren Gri Salon Dekorasyonu 2020

Gri Salon Dekorasyonu; Son yıllarda dikkat çekici salon dekorasyonu örneklerinde gri kullanımının oldukça popüler olduğunu söyleyebiliriz Salon dekorasyonu için gri oldukça...

FOTO GALERİ / Gri ile Uyumlu Renkler ve Dekorasyon Fikirleri

Bir önceki yazımız olan Çiçekler ile Renkli Ev Dekorasyonu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

4 2 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
5 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] İlginizi Çekebilir : Gri ile Uyumlu Renkler ve Dekorasyon Fikirleri […]

trackback

[…] İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Gri ile Uyumlu Renkler ve Dekorasyon Fikirleri […]

Ebru
Ebru
3 yıl önce

Pembe rengi gördüğümüzde, daha olumlu bir bakış açısı tercih etmeye yatkınızdır.

trackback

[…] gri rengi duvarlarda kullanacaksanız diğer kombin renklerini belirlemelisiniz. Gri ile Uyumlu Renklerden olan hardal, lacivert, altın, kahverengi, gümüş, beyaz, siyah, somon ve sarı gibi […]

trackback

[…] duvar boyası il ene renk koltuk kullanabilirim diyorsanız Gri ile Uyumlu Renkler başlıklı yazımızı […]

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.
Tavsiyeler: ankara iç mimar