10 FOTOĞRAF

Gri Duvar Boyasına Uygun Koltuk Seçimi Detayları

Gri duvar boyasına uygun koltuk konusuna detaylı bir şekilde değinilerek, konu hakkında son trend görsellere yer verilmiştir.

Oturma odası dekorasyonu veya salon dekorasyonu yaparken nötr renkler kullanmak istiyorsanız size gri ve tonlarını öneriyoruz. Huzur veren, rahatlatıcı ve dinlendirici ortamlar sunan, sakin dekorasyonlar için kullanılan gri, son zamanlarda oldukça fazla kullanılmaya başlandı. Bu bağlamda gri koltuğa uygun duvar boyası sorusu kadar, gri duvar boyasına uygun koltuk sorusu da sorulmaktadır.  Gelin şimdi gri duvar boyasına uygun koltuk seçeneklerini detaylı bir şekilde görelim.

Etkileyici Gri Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma odası evin en çok kullanılan alanlarından biridir Oturma odası dekore etme konusunda ilk olarak dekorasyon rengini belirlemelisiniz Oturma odası renklerine karar vermediyseniz...

Gri duvar boyası ortaya çıktığı andan itibaren çok hızlı kabul gören bir renk oldu. Odanın özelliklerine göre belirlenen gri renk duvar boyası kullanımı genelde açık renklerle harmanlanıyor gibi görünse de özellikle modern dekorasyonlarda siyah dahil çok fazla tonda tercih edilir hale geldi.

Mesela gri duvarlarla turuncu koltuklar kullanarak canlı, beyaz kullanarak havalı ve mesafeli dekorasyonlar yapabilirsiniz.

 Gri Duvar Boyasına Uygun Koltuk DetaylarıGri Duvar Boyasına Uygun Koltuk Seçimi Detayları

Gri duvar boyası ilk bakışta baskın bir hava yaratacak gibi durur. Oysaki doğru renklerle kombin edildiği zaman hayranlık uyandıracak mükemmel dekorasyonlara imza atmanızı sağlar. Bunun nedeni de gri rengin pek çok renkle asil ve gösterişli uyumu yakalayarak göz alıcı hale gelmesidir.

Gri duvar boyasına uygun koltuk seçenekleri arıyorsanız sayısız seçeneğiniz olacağını da bilmelisiniz.

Gri dekorasyonlar için ilk belirteceğimiz kriter, grinin kategorisini belirlemeniz olacaktır. Gri renk kendi içinde sıcak gri ve soğuk gri diye ikiye ayrılır.

Sıcak gri duvar boyası içinde kırmızı, turuncu, sarı özellikle altın rengi gibi sıcak renkler bulunur.

Soğuk gri duvar boyası içinde ise mavi, mor ve yeşil bulunur. Gri duvar boyasına uygun koltuk seçmeden önce seçtiğiniz gri duvar boyasının hangi grupta olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

Örneğin soğuk gri duvar boyası ile soğuk renklerde koltuklar ve sıcak renklerde aksesuar kullanmanız doğru bir seçim olacaktır.

Açık tonlarda gri duvar boyası ile koyu gri turuncu ve mavi renklerinden oluşan koltuk kombin yapılabilir.

Gri duvar boyası ve mobilya uyumu oldukça önemlidir. Soğuk renklerde seçilmiş mobilyaların iticiliğini yok etmek için sıcak renklerle canlılık kazandırmak gerekmektedir.Gri Duvar Boyasına Uygun Koltuk Seçimi Detayları

Gri duvar boyasına ne renk koltuk sorusunun bir cevabı ise bej ve kremdir. Özellikle koyu tonlardaki ve küçük mekanlardaki gri duvar boyası ile kullanılan krem ve beyaz koltuklar odanın karanlık görünmesini önlerken duvar renginin sıkıcılığını da kamufle eder. Krem koltuklara canlı renklerde berjer kullanabilir, aynı canlı renkleri içinde barındıran perdelere yer verebilirsiniz.

2019 gri sarı koltuk modelleri

2019 Gri Sarı Koltuk Takımlarında Öne Çıkanlar

2019 gri sarı koltuk takımı modellerinde de fonksiyonelliği ve şıklığı bir arada göreceğiz 2019 gri sarı koltuk takımları için belirleyici ögenin özellikle renk tonlarında...

Gri duvar boyasına uygun mobilya rengi arıyorsanız, gri ana renkleri ile sarı detayları bulunan koltuk seçebilirsiniz. Sarı ve gri olağanüstü bir ikilidir. Dekorasyonda ana renk sarı ise gri duvarlarla birlikte sadece aksesuarlarda kullanılabilir. Ancak berjerlerde de griye yer verilebilir. Bu kombinde gri duvarlarda sarı detaylı perdelere de yer verebilirsiniz.

Gri Koltuk Takımı Ne Renk Perde İle Kombinlenir?

Gri Koltuk Takımı Ne Renk Perde İle Kombinlenir?

Gri bir koltuk takımınız varsa bu koltuk takımınızla konsept oluşturmak için birden fazla parametrenin bir arada olmasına gayret göstermelisiniz Gri koltuk takımı ne renk perde...

Gri duvarları olan bir alan dekorasyonunda bebe mavi ve tonlarında koltuklara yer verebilirsiniz. Gri duvar boyasına hangi renk mobilya sorusuna en güzel örneklerden birisidir aslında mavi. Grinin sakinliği ile birleştiği zaman hayranlık uyandıran ortamlar sunar. Burada açık mavi, lacivert ve gri tonlarını kullanabilirsiniz.

Gri Duvar Boyasına Sıcak DetaylarGri Duvar Boyasına Uygun Koltuk Seçimi Detayları

Yukarda gri renk tonlarından bahsetmiştik. İçinde kırmızı bulunan sıcak gri duvar boyası kullandıysanız, yeşil tonlarda koltuk kombinasyonları yapabilirsiniz.

Gri duvar boyasına uygun koltuk seçenekleri arasında mercan, somon, turuncu, mor ve kırmızı da bulunmaktadır.

Modern dekorasyonlarda gri duvar boyası ile hem sade hem de canlı ve farklı renklerde kombin yapabilirsiniz.

Tam da bu noktada

Odanın ışık düzeyi unutulmamalıdır. Çok koyu renk ağırlıklı dekorasyon karanlık odayı daha da karanlık yapacaktır. Bu bağlamda koyu renk tonlarının ışığı cömertçe alan alanlarda kullanılması önerilir.

Gri duvar boyasına mobilya belirlerken dikkat edeceğiniz bir diğer nokta da desen detayıdır. Gri duvar boyası ile desenli ve çok renkli koltuklar yerine düz renkli ve desenli koltuklar tercih edilebilir. Koltuklarla birlikte kullanılacak berjerlerde renk ve desen detaylarına yer verilerek dekore edilen alan canlandırılabilir.

gri koltuk takımı ne renk halı

Gri Koltuk Takımı Ne Renk Halı İle Uyumludur?

Gri renk koltuk dekorasyonları son dönemlerin en popüler dekorasyonları arasındadır Gri renk, birçok kişi için mat ve cansız bir renktir Oysaki gri renk koltuk dekorasyonlarında...

Klasik duvar boyası renkleri artık size göre değilse sizinle paylaştığımız detaylar ile mükemmel gri dekorasyonlara imza atabilirsiniz.

Koyu Gri Duvar Boyası

Koyu gri duvar boyası, son zamanlarda çok fazla tercih edilen renk tonlarından biri olmaktadır. Özellikle iş yerlerinde farklı bir görünüm ve bohem renkler ile buluşturulduğunda ortam adeta gizemli bir hava ile göze çarpar. Koyu gri tonları daha çok ışık alan duvarlara yaptırılarak daha şık bir görünüm kazanmasını sağlar.

Koyu Gri Duvar Boyası

Koyu duvar boyaları ile evlerinizin veya iş yerlerinizin farklı tonlar ile birleştirildiğinde farklı bir model yakalamış olursunuz. Özellikle duvar resimli modellerin alt planına gri rengin kullanılması farklı bir efekt katmasını sağlar. Spot ışıklarının kullanıldığı ve koyu renklerin hâkim olduğu duvarlarda gri renk son derece şık durabilecek duvar boyalarındandır.

 

FOTO GALERİ / Gri Duvar Boyasına Uygun Koltuk Seçimi Detayları

 

İlginizi Çekebilir : Alfemo Koltuk Takımları 2020 Yılı Trend Modelleri başlıklı makalemizde 2018 oturma grupları, alfemo koltuk takımları ve alfemo oturma grupları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

0 0 vote
Article Rating


Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sohbet
Sohbet
7 ay önce

Çok teşekkür ediyorum evimin mobilyasını bunlardan bir tanesi ile değiştireceğim 🙂

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.
Tavsiyeler: chat - ircforumlari - chat