İdeal Fon Perde Seçimi Nasıl Olmalı?

Fon perde seçimi odanın dekoratif niteliklerine katkı sunacak özelliklere sahip olmalıdır. Bu sebeple seçim yaparken doğru renk, kumaş ve desenlere sahip fon perdeleri belirlemek gerekir. Fon perde tül uyumu da oda için olmazsa olmaz uygulamalardandır. Tek başına fon perde seçiminin dekoratif katkısı sınırlı kalırken tül ile uyumlu bir fon perdenin daha iyi sonuçlar vereceği muhakkaktır. Bunların dışında fon perde nasıl olmalı sorusuna cevap aramaya çalıştığım bu yazımda fon perde koltuk uyumu da değindiğim konular arasındadır.

 

Fon perde seçimi için tercih yaparken koltuklarınız, diğer mobilyalarınız ve duvar renginiz göz önüne almanız gereken ölçütlerdir. Bazı odaların fon perdeleri koltukların önüne geçerek odak noktasını kendi üzerine çekecek şekilde dekore edilmiştir. Bu yanlış uygulamanın bir süre sonra doğru bir dekorasyon içermediği anlaşılsa da bu, sizin için maddi kayıp ve zaman kaybı anlamına gelmektedir.

Krem Rengi Koltuk Takımına Perde

Krem Rengi Koltuk Takımına Perde Uyumu ve Önerileri

Krem rengi koltuk takımına perde seçimi aslında sadece renk belirleyerek çözebileceğiniz bir dekorasyon uygulaması değildir Perde koltuk renk uyumu dışında başka ölçütlerin...

Fon perde tül uyumu için tül rengi genellikle beyaz olarak belirlenmektedir. Beyaz renk çoğu fon perde için uyum sağlar. Tül perdedeki tasarımı ortaya çıkarmak için fon perde uyumuna da dikkat ederek farklı desenler, taşlar ve süslemeler de kullanılabilir. Beyaz dışında pastel renklerin açık tonları da tül perde için tercih edilebilir.

renkli perdeler ile mekana hareket kazandırabilirsiniz

Mobilya ve Perde Uyumu Önerileri

Yaşam alanlarını dekore ederken mekan için seçtiğiniz renk tonları, zemin ve duvar - mobilya ve perde uyumu her zaman ön planda olmalıdır Dekorasyonda bütünlük sağlanması...

Sadece salonda değil evin diğer odaları için de fon perde seçimi gerçekleştirebilirsiniz. Bu seçimlerde de oda içerisindeki mobilya renk ve desenlerinin uyumuna dikkat etmeniz birinci önceliğiniz olmalıdır. Perdelerin rengini ortaya çıkaran biraz da duvar rengidir. Bu sebeple odalar için kullanacağınız duvar renkleri aynı zamanda perde renkleri ile uyum içerisinde olmalıdır. Duvarlarda kullanacağınız açık renklerin farklı tonları ile hemen hemen her türlü perdenin rahatlıkla kullanılabileceğini unutmayalım.

Salon için sarı perde modeli

Salon İçin Perde Seçimi Nasıl Yapılır?

Salonlar, misafirlerimizi ağırladığımız ve zarafeti ile evimizin teşhir salonu olan mekanlardır Salonda yaptığımız değişiklikler evin toplam dekorasyonunu doğrudan...

Fon perde seçimi için belirleyici etkenlerden biri de odanın ebatlarıdır. Dar odalarda koyu renk ya da sıcak renk fon perde seçerseniz elde edeceğiniz sonuç hiç de beklediğiniz gibi olmayacaktır. Özellikle dar odalar için genellikle tüm mobilya ve aksesuar uygulamalarını açık renklerden seçip fon perdeleri uyumsuz bir renk ile belirlerseniz dekorasyonda odak noktasını perdelere kaydırmış ve alanın darlığına da vurgu yapmış olursunuz.

 

Dekorasyonda Fon Perde Seçimi

Pastel renklere sahip bir koltuk takımı sahibiyseniz fon perde seçimi sizin için hiç de zor olmayacaktır. Çoğu renk ile uyumlu olan bu renkler sayesinde salon ve diğer odaların dekorasyonu oldukça kolay ve şık bir şekilde tamamlanmaktadır. Krem rengi, beyaz rengin her türlü tonu, kum beji ve bej rengi kullanarak hem mobilyalarınız ile ilgili uyumu yakalayabilir hem de fon perde seçimi sizin için sorun olmaktan çıkar.

2019 Perde Modelleri

2019 Perde Modelleri, Perde Modası ve Dikkat Çekenler

2019 yılına yaklaştığımız son haftalarda artık yeni trendlerin merak edilediğine dair aramalar kendisini göstermektedir İnternette en çok aranan ve araştırılan konular...

Tül fon perdeler dekoratif açıdan son zamanların fon perde seçimi trendleri arasında yer almaktadır. Özellikle zebra perde ile birlikte kullanılan bu perde çeşitlerindeki renk ve desen çokluğu da alımı zorlaştıran unsurlardandır. Tül fon perde için düz modeller olduğu gibi çok farklı desenlere sahip modeller de mevcuttur. Desenlerin çok büyük ve göz alıcı şekilde olmasından ziyade simetrik ve perdenin her kullanımı için görülebilecek bir özelliğe sahip olması dekorasyon adına çok daha pozitif sonuçlar ortaya çıkaracaktır.

 

Fon perde seçimi için koltuklarınız ile ilgili bir ahenk oluşturmak istiyorsanız ancak sevdiğiniz perde ile koltuklarınızın rengi arasında bir geçişkenlik görünmüyorsa kırlent kullanabilirsiniz. Koltuk takımınızda kullanacağınız ve perde rengi ile aynı olacak kırlentler fon perde koltuk uyumu için harika sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Perde modelinde desen kullanmışsanız ve aynı desenden kumaşlarla kırlent oluşturursanız dekorasyondaki etkisinin tahmininizden de güzel olacağını ifade etmek isterim.

 

 

 

İlginizi Çekebilir : Koltuk Renkleri 2019 Mobilya Renkleri ve Kombinleri başlıklı makalemizde koltuk renkleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Uzun Cam Perde Modelleri | DekorBlog Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
trackback

[…] yapmak o kadar önemlidir. Bunun için de yapılabilecek en temel şey doğru tül perde ve fon perde seçimi ile mümkün […]

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.