Evde Geleneksel Dokular : Çini Desenli Halılar

Bir yaşam alanı dekore ederken renk ve desen seçimleri mekanın tarzını ve kalitesini belirleyen en önemli etkendir. Özellikle bir alan için önceden renk yada desenler konusunda bir karar verildiyse sonrası için mekana yapılacak seçimler arasında halı seçimleri öncelikli olmalıdır. Zemin ve duvar rengi seçiminden sonra halı rengi ve deseni konusunda daha rahat karar verebilirsiniz, ayrıca halı seçildikten sonra mekanda yer alacak perde ve diğer kumaş tekstil ürünlerini birbirleri ile kombinlemek daha kolay olacaktır.

Seçeceğiniz halının desenli mi yoksa düz renklere mi sahip olması gerektiği konusunda zaman zaman kararsız kalınabiliyor, örnek olarak naturel renklerin baskın olduğu yaşam alanları için desenli halı yerine canlı düz renk halı modelleri dekorasyonda bütünlük sağlayabilir. Eğer dekorasyonda fark yaratacak farklı dokular arıyorsanız son yıllarda oldukça ilgi çeken ve geleneksel el sanatlarını evlere taşıyan çini desenli halılar ile mekanda farklılık yaratabilirsiniz.

Çini desenli halı modelleri yaşam alanlarında büyük bir farklılık ve çekicilik elde edebilirsiniz, aslında daha detaylı açıklayacak olursak farklı dokuların ve desenlerin yer aldığı halı modellerinin hem avantajları hemde dezavantajları bulunur.

İlginizi Çekebilir : Çini Desenli Mutfak Dekorasyonu 2016

Desenli ve farklı dokulara sahip halılar dekorasyonda ne gibi dezavantajlar yaratabilir, örnek verecek olursak içerisinde mekanla uyumlu olmayan renk tonları bulunan desenli halılar mekanda kalabalık ve uyumsuz bir görünüm elde edilmesine yol açacaktır. Ayrıca mekanın renk ve desen seçimlerine uyumsuz desenlere sahip halılar zemin görselliğini bozar ve fazla bir parça havası yaratır.

Avantajlarından bahsedecek olursak, desenli ve farklı dokulara sahip halı modelleri arasında doğal malzemelerden tasarlanan kesik havlı halılar hem uzun süreli bir kullanım hemde kolay kullanım imkanı sağlar. Daha uzun tüylere sahip olan halılar keçe tarzı yada tüylü, benzer farklı dokulara sahip halı modelleri mekana derinlik katacağından dolayı yaşam alanları için tercih edilebilecek tasarımlardır.

Son yıllarda ilgi gören halı tasarımları genel olarak bakıldığında doğallığı yansıtan ve doğaya gönderme niteliği taşıyan desenlere sahipler. Toprak ve deniz görünümlü halı modelleri dekorasyonda daha rahatlatıcı ve dingin bir etki yaratıyor. Gri ve kahve tonları zeminde en çok tercih edilen renkler arasında yer alıyor, ayrıca son bir kaç yıldır büyük çıkış yapan soft ve pastel renkli halı modelleri yaşam alanlarında rahat ve huzurlu bir görünüm kazandıran popüler tasarımlar arasındalar.

Çini desenli halılar 

Geleneksel el sanatları artık halı tasarımlarını süslüyor, son dönemde çini desenli halılar büyük ilgi gören tasarımlar diyebiliriz, hazır yani fabrikasyon çıkış halılar kadar çini saf yün halılar dekorasyona farklı bir yaklaşım olarak tercih edilebilir.

El dokuma çini desenli halılar yaşam alanlarına özel ve farklı bir değer katmak isteyenlerin tercih edebilecekleri tasarımlar arasında yer alıyor. İznik çini motiflerinin türk düğümü ile yorumlanması sonucu ortaya çıkan eşsiz bir güzellik. El dokuma çini desenli halılar %100 yün el dokuma, bej, kahve, gri ve diğer renkli tonlara hakim. Bu özel halıların desenlerinde çini desenleri tercih edilmiş olup, unu ömürlü ve kullanışlı yapıya sahip tasarımlardır.

Detaylar için  : Çini saf yün halı

Çini desenli halı modelleri 2016 sezonunda daha çok klasik ve avangarde tarzı dekorasyonları süsleyen popüler halı modelleri arasındalar, çok ince dokunmuş olan çini halılar ister oturma odasında, ister misafir odasında rahatça kullanabilir. Geniş tasarımların haricinde dar ebatlar sahip çini halıları antre halısı yada yolluk olarak değerlendirebilirsiniz.

Merak edenler için çini desenli halılar ve fiyatları : http://www.fantazihali.com/

Galerimizde sizler için seçtiğimiz çok tasarımında yer alan özel çini desenleri ile dekorasyona  geleneksel bir doku ekleyebileceğiniz en güzel 2016 çini desenli halı modelleri ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

FOTO GALERİ / Evde Geleneksel Dokular : Çini Desenli Halılar

İlginizi Çekebilir : Country English Home Yatak Örtüleri 2017 başlıklı makalemizde country yatak örtüleri, english home ve english home yatak örtüsü fiyatları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


Yorumlara Gözatın

İlgili Yorumlar

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.