6 FOTOĞRAF

Etkileyici Yatak Odası Halıları

Yatak odası halıları birçok bayan tarafından sadece rengine ve desenine bakarak alınan eşyalar arasında yer almaktadır. Hâlbuki bir odanın dekorasyon niteliklerini doğrudan etkileyen eşyalardan olan yatak odası halısı için daha özenli bir seçim yapmak gerekir. Halının desenleri ve renkleri sizi cezbetmiş olabilir fakat yatak odasında kullanılabilir niteliklere sahip olabilmesi için bu, tek başına yeterli değildir.

Doğru Yatak Odası Halısı Seçimi

Yatak odası halısı tercihinde çeşitli özelliklere dikkat etmek gerekir. Bunları maddeleyerek soru şekline getirirsek şu sonuca varmış oluruz:

  1. Halının üretiminde kullanılan malzemelerin özellikleri nelerdir?
  2. Halının şekli yatak odanız için doğru bir tercih mi?
  3. Halının ebatları yatak odanızda kullanacağınız ebatlara uygun mu?
  4. Halının rengi ve deseni kullanacağınız diğer eşyalar ile uyum sağlamakta mı?
  5. Düşündüğünüz halı, fiyat ve kalite dengesine sahip mi?

Bu sorulara vereceğiniz cevaplar alacağınız halıyı belirlemede etkili olacaktır.

modern patchwork halı modelleri

Halı Seçimi Nasıl Yapılmalı , Nelere Dikkat Edilmeli

Eviniz için halı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı önemli noktalar bulunuyor, uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanacağınız bir ürün satın alacaksanız...

 

Etkileyici Yatak Odası Halıları

 

Halının üretiminde kullanılan malzemenin çeşidi ve kalitesi halının fiyatını doğrudan etkilemektedir. Günümüzde tercih edilen halıların çoğu makine halısı olduğu için ilmik sayısının fazlalığı kullanılan malzemeyi de artmaktadır. Bu da maliyete dolayısıyla da fiyata yansımaktadır. Çok sık dokunmuş halıları yatak odasında kullanmayı doğru bulmuyoruz. Yatak odası, gün içinde çok kullanılan bir oda olmadığı için halısının da çok sık dokunmuş olmaması tercih edilir. Hatta diğer dekorasyon özelliklerine uygunsa uzun iplikli, pelüş cinsi yatak odası halısı tercihinde de bulunabilirsiniz.

 

Etkileyici Yatak Odası Halıları

Yatak odanızın açık kalan kısımları için düşündüğünüz halılar son dönemlerde üçlü parça halinde de satılabilmektedir. Bu tarz yatak odası halıları aynı zamanda dekoratif anlayışa da uygun olacağı için tercih edilebilecek halı modelleri arasındadır. Yatak odasında kullanılan eşyaların da özelliklerine uygun olarak, oval, yuvarlak, kare, dikdörtgen ve bunların türevleri şeklindeki halılar yatak odası halıları olarak kullanılabilmektedir.

yuvarlak halılar ile mutfak dekorasyonu

Dekoratif Yuvarlak Mutfak Halı Modelleri

Mutfak dekorasyonu için tercih edilen modern ve dekoratif halılar arasında özellikle yuvarlak halılar büyük ilgi gören modeller arasındalar Büyük ve geniş mutfağa sahip olanlar...

Etkileyici Yatak Odası Halıları

 

Yatak odası halısı tercihinde bulunurken en sık yapılan hatalardan biri ölçüm yapmadan satın alma işlemini gerçekleştirmektir. Kullanacağınız alanın metrekaresini mutlaka hesaplayarak halı tercihi yapın. Aksi halde halının dekoratif özelliği ortadan kalkmış olur ve sadece halının alan kapatma özelliğini kullanmış olursunuz.

Yatak Odası Halıları İçin Trendler

Halı deseni size çok güzel gelmiş olabilir ancak kullanacağınız halı, sadece bu özellikleri ile tercih sebebi olamaz. Bu desen yatak odanızdaki diğer mobilyalar ve eşyalar ile uyumlu mu? Sorusuna mutlaka cevap aramalısınız. Renk tercihi de desenle beraber düşünülmesi gereken ayrıntılar arasındadır. Yatak odası halıları için doğru rengi belirlemede yine yatak odanızın ağırlıklı rengine ve tonlarına bakmanız gereklidir. Her ne kadar kontrast renklerle dekoratif bir görünüm elde edebilseniz de kontrast rengin çok olması da karmaşayı getireceğinden bu yöntem, riskli bir uygulama olacaktır.

Etkileyici Yatak Odası Halıları

Yatak odanızın metre karesi düşük ve kapatacağınız alan küçükse sizin için son dönemin trendlerinden şekilli, küçük ebatlarda, pelüş yatak odası halısı tavsiye ediyorum. Bu halıların birçok farklı rengi bulunması sebebiyle uyum sorunu kolaylıkla halledilmektedir. Mobilyalarınıza uygun renk seçiminden sonra alan hesabınızı da yaparsanız sizin için çok güzel bir çözüm önerisi olacaktır.

Etkileyici Yatak Odası Halıları

Klasik ve eskitme tarzında yatak odasına sahip bayanların alanlarına uygun oval ve klasik kilim desenli halıları tercih etmesi daha uygundur. Bu halılar sayesinde yatak odasının görüntüsü dekoratif açıdan da tamamlanmış olacaktır. Bu tarz yatak odası takımlarının olduğu zeminlerde kullanılan açık renkli ve sportif halılar, dekorasyonu bozan bir yapıya sahiptir.

Etkileyici Yatak Odası Halıları

Kullanacağınız yatak odası halısı hangisi olursa olsun, anti bakteriyel, antialerjik, leke tutmayan ve kolay temizlenen özelliklere sahip olması gerektiğini unutmayın.

İlginizi Çekebilir : Yatak Odanız İçin Yaratıcı Yatak Başlıkları başlıklı makalemizde kendin yap başlıklar, yatak başlığı ve yatak başlık modelleri 2017 hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.