11 FOTOĞRAF

Etkileyici Gri Oturma Odası Dekorasyonu

Gri oturma odası dekorasyonu, gri koltuklarla ne renk duvar kağıdı, etkileyici ve canlı gri oturma odası dekorasyonları hakkında detaylı bilgi ve görseller paylaşılmıştır.

Oturma odası evin en çok kullanılan alanlarından biridir. Oturma odası dekore etme konusunda ilk olarak dekorasyon rengini belirlemelisiniz. Oturma odası renklerine karar vermediyseniz size gri oturma odası dekorasyonu yapmanızı öneriyoruz.

Ev dizaynları oturma odası dizaynı insana dinginlik ve huzur verecek şekilde yapılmalıdır. Oda dekorları arasında bunu en çok oturma odası istemektedir. Bu nedenle bugün sizlerle gri oturma odası dekorasyonu ile birlikte huzur veren oturma odası dekorasyonu hakkında bilgiler paylaşacağız. Bunu yaparken de gri rengin etkilerinden faydalanacağız.

Gri Oturma Odası Dekorasyonu

Gri Oturma Odası Dekorasyonu

Gri Oturma Odası Dekorasyonu

Gri renk oturma odası sanıldığından da şık bir dizayn olacaktır. Gri renk ile doğru renkler kullanıldığında hem şık, hem de asil bir dekorasyona imza atmış olacaksınız.

Gri renk dekorasyonda zor bir renktir, ancak odak noktalı ve uyumlu renklerle kombin edildiğinde ise bir o kadar hoş bir renktir.

Gelin şimdi şık, konforlu ve asil oturma odası için gri oturma odası dekorasyonları nelermiş görelim.

Gri oturma odası dekorasyonu sırasında kullanacağınız en göz alıcı ev uyumlu renk hiç şüphesiz mor ve sarıdır. Gri ile uyumlu renkler bu kadarla bitmiyor tabi ki. Bu renklerin dışında kırmızı, turuncu, kahverengi, bej, kırık beyaz, kum beji ve mavi de oldukça şık kombinler oluşturmanızı sağlayacaktır.

Sakin bir renk olan gri rengin insanlar üzerinde huzur verici ve dinlendirici etkisi vardır. Oturma odası dekorasyonunda sık kullanılmasının nedenlerinden biri de dinginlik ve sakinlik vermesidir.

Oturma odası dekorasyonunun canlı ve etkileyici olması için kullanabileceğiniz renkler ise mercan, deniz mavisi, hardal sarısı, saman sarısı, kırmızı ve turkuazdır. Bu renkleri kullanarak parlak ve etkileyici gri oturma odası dekorasyonu yapabilirsiniz.

Gri oda dekorasyonu yapılırken duvar boyası ne renk olmalıdır?

Gri Oturma Odası Dekorasyonu

Gri Oturma Odası Dekorasyonu

Gri ağırlıklı oturma odası dizaynlarında Oturma odası duvar boyası olarak beyaz kullanabilirsiniz. Beyaz ger türlü gri koltuk tonu ile rahatlıkla uyum sağlayacaktır. Beyaz uyum sağlar sağlamasına ancak sade bir görünüm sunar. Bunu önlemek için de aksesuar olarak mürdüm rengi, turkuaz, fuşya, yeşil veya turuncu gibi canlı v enerjik renkleri kullanabilirsiniz.

Gri oturma odası dekorasyonlarında beyaz klasik bir renktir. Siz, klasiğin dışına çıkarak risk almak istiyorsanız oturma odası duvar boyası olarak mürdüm ya da mor renk detaylı renkli ve desenli duvar kağıtları, kahverengi bej, veya kahverengi krem kullanılabilir. Gri koltuklara ne renk duvar boyası sorusunun bir diğer uyumlu rengi de kum bejidir.

2018 Duvar Kağıdı Modellerini görmek ister misiniz?

Gri ile uyumlu birçok renk vardır. Ancak konu duvar boyası olunca bu renklerin hepsini kullanamazsınız. Gri oda dekorasyonu sırasında turkuaz, krem, sarı ve kahverengi bir araya gelebilir diye duvarları turkuaz veya kahverengiye boyamak tam bir intihar olur.

Bunun yerine tek ve açık renk duvar boyanızın tv ünütesi ve şöminenin olduğu duvarlar gibi odak noktası olacak kısımlarını kahverengi, kiremit rengi veya mercan rengi düşünebilirsiniz.

Gri koltuk takımları ile deniz mavisi ve lacivert kombini yapılacaksa duvar buyası olarak da orta bej tonu kullanmalısınız. Böylece odayı daha ferah, dekorasyonu da daha etkileyici gösterebilirsiniz.

Gri Oturma Odası Dekorasyonu Örnekleri

Gri Oturma Odası Dekorasyonu Örnekleri

Gri oturma odası dekorasyonlarında kullanılan gri koltuk takımları ile gri duvar boyası da oldukça çok kullanılmaktadır. Ancak bu uygulama da odanın kasvetli görünme riski vardır. Bunun önüne geçmek için açık gri duvar buyasında koyu koltuk takımı, koyu gri duvar boyasında ise çok açık gri oturma odası koltuk takımı kullanmalısınız.

Gri duvar boyası kullanırken duvar aksesuarı kullanımına özen göstermelisiniz. Küçük oturma odalarında aynı tonda kullanılan gri koltuk ve duvar boyasında uygun aksesuar ve ayna kullanılarak oda olduğundan çok daha geniş gösterilebilir.

Kolay şık ve etkileyici bir oturma odası dekorasyonu için kum beji ve açık kahve tonlarını şiddetle öneririz. Bu renk dekorasyonlarda ahşap kullanmanız dekorasyonu mükemmelleştirmenizi sağlayacaktır. Gri oturma odası dekorasyonlarında gümüş ve metal renkli aksesuarlarda ortama canlılık ve parlaklık katacağından oldukça şık duracaktır.

Gri Koltuk Takımı Duvar Rengi

Gri rengi ne soğuk ne de sıcak bir renktir. Yani nötr bir renktir. Bu nedenle birçok renk ile oldukça şık duracak şekilde kombine edilebilmektedir. Endüstriyel tasarım anlayışının modern tasarım anlayışı ile uyuşması nedeniyle birçok evde gri koltuk takımı bulunmaktadır. Gri koltuk takımı sahibi kişiler ise koltukları ile uyumlu olacak duvar renklerini sıkça araştırmaktadır.

Gri Koltuk Takımı Duvar Rengi

Gri Koltuk Takımı Duvar Rengi

Gri rengin nötr bir renk olduğundan bahsetmiştik. Nötr olmasından kaynaklı olarak uyumlu renkler daha çok sıcak renklerden oluşmaktadır. Örneğin, sarı, kırmızı, yeşil gibi renkler sıcak renklerdendir ve gri renk ile muhteşem uyum sağlamaktadır. Duvarlarınız için bu tonlardan birini seçebilirsiniz.

FOTO GALERİ / Etkileyici Gri Oturma Odası Dekorasyonu

İlginizi Çekebilir : Alfemo Koltuk Takımları 2020 Yılı Trend Modelleri başlıklı makalemizde 2018 oturma grupları, alfemo koltuk takımları ve alfemo oturma grupları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

0 0 vote
Article Rating


Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] ve oturma odası dekorasyonuna farklı bir hava katmak için koltuk şalı örnekleri incelemesi yapabilirsiniz. […]

trackback

[…] negatifliği ortadan kaldırarak farklı bir görünüm sunacaktır. Gri Salon Dekorasyonu veya Gri Oturma Odası Dekorasyonu yapıyorsanız bu renkleri doğru oranda kullanarak istediğiniz şıklığı, enerjiyi ve görsel […]

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.
Tavsiyeler: kelebek sohbet - ircforumlari - chat