Eski Merdiven ile Harika Dekorasyon Fikirleri

Evinize değer katacak el yapımı tasarımlar ile dekorasyonda daha etkileyici ve özel bir görünüm elde edilebilir. Eski kullanılmayan parçaları pratik yöntemler ile dekoratif bir parçaya dönüştürebilir, bu şekilde yaşam alanlarına tarzını yansıtabilirsiniz. Yazımızda eski kullanılmayan parçalar arasında örnek olarak eski ve yıpranmış merdivenlerin dekorasyona kattığı sıcak ve samimi etkilerden bahsetmek istiyoruz.

Eski, kullanılmayan bir merdiven ev dekorasyonuna ne şekilde katkı sağlayabilir ve yaşam alanlarında sıcak etkiler bırakabilir? Cevabı galerimizde sizleri bekliyor.. Ahşap merdivenler evde doğal dokulardan hoşlananlar tarafından uzun zamandır dekorasyonun bir parçası olarak tercih ediliyor. Ahşap merdivenleri dekorasyona dahil etmenin bir çok farklı ve yaratıcı yolu var.

Örnekleri araştırdığınızda daha çok yaşam alanlarında duvara dayalı şekilde tercih edildiğini görebilirsiniz, biraz el becerisi ile basamaklar birer raf haline getirilerek son derece dekoratif ve şık bir görünüm ortaya çıkıyor. Eski merdivenleri pratik şekilde değerlendirmenin farklı bir yolu ise duvara yatay olarak monte ederek doğal görünümlü bir raf sistemi izlenimi vermek. Bu şekilde son derece şık ve doğal bir duvar dekoru elde edilebiliyor, eskitilmiş yani yıpranmış ahşap görünümü özellikle vintage, country gibi popüler iç mekan dekorasyonları için son derece orjinal bir fikir.

Dekorasyonda farklılık arayanlardanız eski ahşap merdiveni tavana asabilir, dekoratif bir görünümün yanı sıra harika bir askılığa sahip olabilirsiniz.

eski merdivenler ile dekorasyon fikirleri

eski merdivenler ile dekorasyon fikirleri

Diğer orjinal fikir ise evinde ahşap tasarımlara geniş yer verenler için kapı girişi yani antre için dekoratif ayakkabılık olarak tercih etmek dekorasyonda farklılık yaratabilir.

ahşap merdiven ile ayakkabılık yapımı

ahşap merdiven ile ayakkabılık yapımı

Yatak odasında doğal dokulardan hoşlananlar için eski yıpranmış merdivenler harika birer aksesuar rafı olarak kullanılabilir. Yatak odasına farklılık kazandıracağı kesin, aynı zamanda sıcak bir etkisi var.

eski merdivenden dekoratif raf yapımı

eski merdivenden dekoratif raf yapımı

Sırada harika bir elbise askılık tasarımı var, kullanılmayan eski yıpranmış merdivenden yatak odasında büyük iş görecek bir tasarım elde etmek son derece akılcı ve dekoratif bir fikir.

ahşap merdivenden dekoratif askılık

ahşap merdivenden dekoratif askılık

Yaşam alanın büyüklüğüne ve konumuna uygun şekilde kesilerek kısaltılan eski merdiven burada karşımıza banyoda çok şık ve dekoratif tarza sahip havluluk olarak çıkıyor. Basamakları raf olarak kullanabilir, banyoda yer alan ve sürekli elinizin altında olmasını istediğiniz banyo aksesuarlarını sergilemek için harika bir fikir.

banyoda eski merdivenden dekoratif raf

banyoda eski merdivenden dekoratif raf

Bu sefer karşımıza iki basamaklı bir merdivenden yapılmış dekoratif bir sehpa tasarımı çıkıyor, çok güzel düşünülmüş olan bu el yapımı sehpa modeli oturma odası dahil olmak üzere bir çok yaşam alanında işinize yarayacak dekoratif bir tasarım.

İlginizi Çekebilir : Ahşap Kasalar İle Dekorasyon Fikirleri 2016

küçük merdivenden dekoratif sehpa yapımı

küçük merdivenden dekoratif sehpa yapımı

Eski merdivenler ile dekoratif bir görünüm elde etmenin farklı bir yolu onları istediğiniz canlı renklere boyayarak dekoratif aksesuarlar yada çiçekler ile sergilemek. Oturma odalarında yada büyük balkonlarda harika bir görünüm ortaya çıkabilir.

merdiven ile dekoratif raf yapımı

merdiven ile dekoratif raf yapımı

Eski merdiven ile neler yapılır / Galeri 


İlgili Yorumlar

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.