Eski Ahşap Paletler ile Dekoratif Salıncaklar

Eski ahşap paletler ile dekoratif salıncaklar dekorasyonda doğal ve sıcak bir etki

Bahçeli evler için hem eğlenceli hemde samimi bir tarza sahip salıncaklar görsel açıdan sıcak bir etki bırakırlar. Hazır olarak satışa sunulan yüzlerce salıncak tasarımı var, ancak sizin yapacağınız basit bir tasarım hem daha özel hemde daha değerli olabilir. Eski ahşap paletler bu iş için son derece uygun, üstelik kolayca her yerden bulabilirsiniz. Ahşap paletler ile salıncak yapımı basit bir fikir ancak hem keyif veren hemde dekorasyonda sıcak ve samimi bir etki bırakıyor. Bahsettiğimiz gibi bir çok yerden artık kullanılmayan bir çok palet bulabilirsiniz, sonrası ise tamamen sizin el becerinize kalıyor.

Yapmanız gereken öncelikle salıncağın ebatlarına karar vermektir, tek kişilik yada iki kişilik olarak tasarlayabilirsiniz. Sonrasında ise ihtiyacınız olan malzemeler testere, ( hız için elektrikli testere olabilir) zımpara kağıdı, sağlam halat yada zincirler ve dilerseniz palet salıncağa renk katmak için dilediğiniz bir ahşap boyası ile dekoratif bir salıncak için işe başlayabilirsiniz.

Burada ahşap paletin kullanımı dekorasyona doğal ve sıcak dokular katmaktır, bahçe dekorasyonu içinde doğallık ön planda tutulması gerekir bu anlamda ahşap salıncak dekorasyona samimi ve uyumlu bir detay olarak düşünülebilir.

Eski ahşap paleti istediğiniz boyutlarda testere ile kestikten sonra zımpara işlemine geçebilirsiniz. Burada zımrapa işlemi düzgün bir yüzey elde etmek amaçlı yapılmalıdır, ayrıca kalıcı ve güzel bir boyama işlemi için yüzeyin güzelce zımparalanması gerekir. Kesme ve zımpara işlemi bitti ise boya işlemine geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İlham Veren Ahşap Palet Mobilyalar 2016

Dilerseniz boya yerine kestiğiniz parça ebatlarında dekoratif yastıklar kullanabilirsiniz, tamamen zevkinize kalmış bir durum.. Son olarak kalın ip yada zincirleri palete bağladıktan sonra kullanıma hazır, el yapımı dekoratif bir salıncağa sahip olabilir ve dekorasyona değer kazandırabilirsiniz.

FOTO GALERİ / Eski Ahşap Paletler ile Dekoratif Salıncaklar

3 Comments

İlgili Yorumlar

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.