16 FOTOĞRAF

En Zarif Çiçek Desenli Koltuk Takımları

Oturma odanıza bahar havası getiren birbirinden güzel ve zarif çiçekli koltuk takımı modelleri

Vintage, country gibi klasik dekorasyon tarzlarından hoşlanan için rengarenk cıvıl cıvıl çiçek desenleri olmazsa olmazlar arasında yer alır. Bir döneme damgasını vuran çiçek desenleri günümüz dekorasyon anlayışında hala önemli bir yere sahip. Yazımızda bugün salon dekorasyonuna bahar havasını getiren en zarif çiçek desenli koltuk takımları ve bu canlı desenlerin yarattığı etkilerden bahsedeceğiz.

Modayı yakından takip eden kadınlar bilirler çiçek desenleri ilk bahar yaz aylarında bir çok farklı giyim parçasına renk ve hava kazandıran trend desenlerdir. Çiçek desenlerinin kadın modasında sürdürdüğü popülerlik ev dekorasyonu içinde aynı şekilde devam ediyor. Çiçekli duvar kağıtları, çiçek desenli koltuk takımları, dekoratif tablolar ve aksesuarlar ve evin genel tekstil ürünlerinde sıkça tercih ediliyor. Peki bu desenler neden bu kadar popüler?

Huzur veren sıcak evler

Birbirinden güzel renklerin bir arada yarattığı harika bir uyum ve mekan içinde yarattığı inanılmaz ferahlık hissi çiçek desenlerinin bu kadar ilgi görmesinde ve kullanılmasında büyük rol oynuyor. Rahat, huzurlu ve sıcak bir görünüm yaratması çiçek desenli tasarımların büyük ilgi görmesinde başlıca nedenlerden.

Huzur ve ferahlık bir dekorasyonda olması gereken en önemli iki etken, her gün bulunduğunuz ve hatırı sayılır bir zamanın geçtiği alanın size huzur vermesi, size rahatlık hissi yaşatması ve en önemlisi bu etkileri her mevsim yaşatabiliyor olması çok önemli. Çiçek desenli ev dekorasyon örneklerini incelediğinizde yaz kış bir evin her daim taze ve canlı göründüğünü rahatça görebilirsiniz.

Çiçek desenleri ile her mevsim ferah evler

Bir iç mekan dekorasyonu ilk bakışta kendini ifade edebilmeli, kullanılan renkleri ve desenleri ile istenilen etkiyi hemen verebilmelidir. Dekorasyonda çiçek desenlerinin tercih edilmesinin en büyük sebebi rahatlatıcı bir etkiye sahip olmasıdır. Ferahlığın yanında sıcak ve samimi bir stili vardır.

Oturma odaları ve salonlarda çiçek desenli koltuk takımları mekanda hem taze bir hava hemde enerji veren bir etkiye sahiptir. Doğru renkler ile kullanıldığında ortaya mükemmel bir iç mekan dekorasyonu çıkacaktır.

Vintage & Country

Çiçek desenlerinin en fazla kullanıldığı ve yakıştığı düşünülen dekorasyon tarzları vintage ve country tarzlarıdır şüphesiz. Country beyaz ağırlıklı bir dekorasyon tarzı olduğu için bu anlamda çiçek desenleri fazlasıyla ortama hareket ve enerji katabiliyor. Ayırca çiçek desenlerinin romantik bir tarafı olduğunu düşünürsek country tarzı gibi adeta kartpostal havasında iç mekanlar için en uygun desenler.

Peki modern evlerde çiçek desenleri nasıl bir etki yaratır ? Merak edilen başlıklardan bir tanesi, iç mekan dekorasyonunda modern tasarımlara yer verilebilir ancak bu mekana renk ve birazda olsa sıcaklık katmaya engel değil. Günümüz modern dekorasyon örneklerinde çiçek desenleri bir çok farklı alana renk ve sıcaklık katan detaylar olarak oldukça dikkat çekicidir. Modern bir salonda çiçek desenli oturma takımı modelleri kullanılamaz denemez, bu desenler modern tasarımlara son derece uyumlu ve yakışan desenlerdir.

İlginizi Çekebilir : Zarif Çiçek Desenli Duvar Kağıtları

Çiçek Desenli Koltuk Takımları

Evinizin tarzına uygun oturma takımları seçerken aynı zamanda seçtiğiniz modellerin her mevsim evinizi ferah ve taze tutacağından emin olarak seçmelisiniz. Modayı takip etmek özellikle dekorasyon anlamında biraz zor ve pahalı olacağından seçeceğiniz tasarımların yaratacağı etkiler kalıcı olmalıdır. Bu anlamda evinizi her mevsim ferah ve canlı gösterecek çiçek desenli koltuk takımları ve çiçek desenli koltuk modelleri örnek verilebilir. Özellikle en fazla zaman geçirilen alanların başında salonlar geldiğinden bu alanın göze hitap etmesi ve rahatlık hissi uyandırması kesinlikle çok önemlidir.

Salonunuzda cıvıl cıvıl çiçeklerin yaratacağı ferahlığı ve canlılığı yaşamak için bir çok farklı düzenleme yapabilirsiniz. Koltuk takımları seçerken çiçek desenlerinin renk geçişlerine ve canlılığına özellikle dikkat etmelisiniz, bazı tasarımlarda yer alan desenlerin parlaklık ve canlılık açısından bir çok eksi yanı bulunuyor. Kaliteli ve ünlü markalardan yapacağınız seçimler ile uzun yıllar bu canlı renkleri ilk günkü gibi kullanabilir ve salonunuzun stilini kalıcı hale getirebilirsiniz.

Pastel mi? Parlak mı ?

Çiçek desenli koltuk takımları ilk bakışta karşınıza klasik tasarımlar ile çıkabilir, vintage yada country tarzı için uygun olan modeller.. Bu tasarımlarda genel renk dağılımı daha çok pastel tonlardır. Pastel renk tonları göz yormaz ve huzur veren sıcak bir etki yaratır bu bir gerçek.  Ancak modern bir oturma odası yada salona sahipseniz siz daha parlak renklerin yer verildiği çiçek desenlerini tercih etmelisiniz. Bu sayede modern dekore edilen ve parlak tasarımların göz önünde olduğu bir mekana renk katmak için canlı tonları tercih ederek bir uyum elde edebilirsiniz.

Yazımızın devamında sizler için seçtiğimiz birbirinden zarif çiçek desenli koltuk takımları ve satış noktaları hakkında bilgiler vereceğiz. Seçtiğimiz koltuk takımları önde gelen markaların en yeni tasarımlarıdır ve aktif şekilde satışına devam edilen modellerdir. Merak ettiğiniz tüm detaylar için konu altından bize ulaşabilirsiniz.

FOTO GALERİ / En Zarif Çiçek Desenli Koltuk Takımları

İlginizi Çekebilir : Dekoratif İdeal Modern ve Sade Çalışma Masası Detay başlıklı makalemizde çalışma masası, dekoratif masalar ve ev için ideal çalışma masaları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.