En Güzel Salon Boyası Renkleri İncelemesi

Salon boyası renkleri hakkında detaylı bilgiler ve daha fazla fikir edinebileceğiniz linkler verilmiştir. 2018 sezonunun en güzel salon boya renkleri paylaşılmıştır.

Salon dekorasyonu en çok özenilen dekorasyonlardır. Odalar içinde en geniş duvarlarda salonda bulunur. Bu nedenle salon boya rengi oldukça önemlidir. Boyanın dekorasyonla uyum sağlamaması salon dekorasyonunu olumsuz yönde etkileyecektir. Bu nedenle salon boyası hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve sezonun trendlerini bilmek gerekir.

Bugünkü yazımızda salon boyaları renkleri nelerdir?

En güzel salon rengi nedir?

Salon boyaları 2018 trendleri nelerdi?

Modern salon boya renkleri nelerdir? Gibi sorulara birlikte cevap bulacağız.

Salon Boyası Renkleri Nasıl Olmalı? Nasıl Seçilmeli?

Salon boya rengine karar vermeden önce dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Salon boyaları belirlenirken salonun genişliği, zemin rengi, dekorasyon rengi gibi konulara dikkat etmelisiniz.

Küçük salon dekorasyonunda koyu renk boya yerine açık pastel tonlarını tercih etmelisiniz. Böylece küçük salon daha ferah ve aydınlık görünecektir.

Dekorasyonda zıt uyumu yakalamayı seven biri iseniz, açık renk yer döşemesi ve mobilyalar ile koyu renk duvar kağıdı kullanabilirsiniz.

Krem, beyaz gibi klasik renklerden sıkıldıysanız dekorasyon renginizin en açık tonlarını duvarlarınızda kullanmanızı öneririz.

Büyük metrekareli salona sahipseniz salon boya rengi için biraz daha özgürsünüz. Büyük salonları tek renk boyamanız önermiyoruz, ancak tek renkte ısrarcıysanız orta koyuluğa sahip renkleri duvar boya rengi olarak kullanmanız öneriyoruz.

Salon boyası seçilirken dikkat etmeniz gereken son nokta ise ruh haliniz olmalıdır. Yani salon boyası sizi dinlendirecek, huzur verecek, rahatlatacak renklerden seçilmelidir. Huzur veren renklerin başında yeşil, mavi ve tonlarının geldiğini unutmayın.

Şimdi Sırada En Güzel Salon Boya Renkleri Var

Salon Boyası Renkleri

Salon Boyası Renkleri

Salon boya renkleri arasında en çok kullanılan kemikleşmiş renkler vardır. Bu renkler herkesin bildiği açık leylak, krem, bej, beyaz, çok uçuk pembe ve kırık beyazdır. Bu renklerin hakimiyetinde mükemmel salon dekorasyonları yapabilirsiniz. Sadeliği, duruluğu ve huzuru arayanlar için özellikle beyaz salon dekorasyonu öneriyoruz. Beyaz salon dekorasyonunda beyaz mobilyalar ile beyaz değil de farklı tonlarda duvar boyası kullanarak şık bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

Modern Salonlar İçin Olmazsa Olmaz Renk Gri

Salon Boyası Renkleri

Salon Boyası Renkleri

Modern salon dekorasyonu yapmayı düşünüyorsanız salon boyaları incelemesinde griyi iki kez düşünün deriz. Ne çok açık, ne de çok koyu bir renk olan gri çekiciliği ve ağır duruşu ile dikkatleri çekmektedir.

Gri duvar boyası il ene renk koltuk kullanabilirim diyorsanız Gri ile Uyumlu Renkler başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Pastel Salon Duvar Renkleri Şimdi Çok Moda

Salon Boyası Renkleri En Güzel

Salon Boyası Renkleri En Güzel

Uçuk turuncu, bebe mavisi, saman sarısı, krem ve uçuk pembe pastel salon duvar boyası renkleri arasında en çok tercih edilen renkler arasındadır. Özellikle klasik salon dekorasyonlarında pastel renklerden yararlanmalısınız.

Salonda Ahşap Detaylar Yaparak Ahşap Rengi Boya Kullanmalısınız

Ahşap rengi denilince ilk akla gelen koyu renklerdir. Oysaki günümüz teknolojisi bizlere masif ahşap tonları ile birlikte açık masif tonlarını önermektedir.

Otantik Salonlar İçin Ateş Tuğla Rengini Düşünün

En Güzel Duvar Boyaları

En Güzel Duvar Boyaları

Çekici ve sıra dışı salon dekorasyonları için son trendlerden biri de kırmızı tuğla duvar rengidir. Eski evinizde veya yeni evinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz ateş tuğla rengi veya ateş tuğla rengi duvar kağıtları kullanarak hayranlık uyandıracak salon dekorasyonuna imza atabilirsiniz.

Eğlenceli Salonlar İçin Canlı Renkler

Duvar Boyası İnceleme

Duvar Boyası İnceleme

Ülkemizde salon boya uygulamaları olarak canlı renkler çok fazla kullanılmaz. Ancak kanı deli deli akanlara kesinlikle canlı renklerde boya öneriyoruz.

 Veee Sıra Kırmızı Duvar Renginde…

Duvar Boyası İnceleme 2019

Duvar Boyası İnceleme 2019

Kırmızıdan salon duvar rengi mi olurmuş demeyin. Özellikle klasik salon dekorasyonu denilince akla kırmız ve bordo gelmektedir. Sizde salon dekorasyonunuzu çekici kılmak için kırmızı veya bordoyu düşünmelisiniz.

Son Salon Rengimiz Lacivert Ve Gece Mavisi

Duvar Boyası İncelemesi

Duvar Boyası İncelemesi

En güzel salon boyası renkleri arasında lacivert ve gece mavisi gelmektedir. Loş, romantik ve havalı salonlar için gece mavisi veya laciverti koltuklarda da kullanın. Uyum rengi olarak da beyaz veya kremi düşünün.

En Çok Tercih Edilen Duvar Boyaları

Evlerin hoş görünmesinde etkili olan duvar boyalarının doğru tercih edilmesi önemlidir. Son zamanlarda yıkanabilir boyaların olması da lekelerin temizlenmesini sağlar. Bu gibi avantajları olan boyalar özellikle tercih edilebilir. Boyaların markaları da önemlidir. En çok tercih edilen duvar boyaları farklı markaların aynı tonlarını içerir.

En Çok Tercih Edilen Duvar Boyaları

Çakıl taşı, Krom 15, – Cİ-6202, Çakıl, Kum Beji, Çakıllı Kum,  Fil dişi rengi duvar boyası, Lületaşı rengi duvar boyası, meltem rengi duvar boyası, deniz kabuğu rengi, antrasit rengi, mercan rengi duvar boyası gibi boyalar, özellikle tercih edilen boyalar arasında yer alır. Özellikle tercih edilen duvar boya markaları ise; Marshall boya, Filli Boya, Polisan Boya, Permolit, Dyo şeklindedir.

İlginizi Çekebilir : Alfemo Koltuk Takımları 2020 Yılı Trend Modelleri başlıklı makalemizde 2018 oturma grupları, alfemo koltuk takımları ve alfemo oturma grupları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.
Tavsiyeler: ankara iç mimar