15 FOTOĞRAF

Eğri Ve Oval Mobilya Rahatlığı

Eğri Ve Oval Mobilya Rahatlığı; Klasik ev dekorasyonunda alışkın olduğumuz bir tarz vardır. Çoğunluk yeni tasarımlara şartlı yaklaştığından dolayı çok da kullanmak istemezler. Yabancı ev dekorasyon siteleri incelendiğimizde aslında en fazla dikkatimizi çeken evlerin klasikten farkı olanlar olduğu görülecektir.

Eğri Ve Oval Mobilya Rahatlığı; Klasik ev dekorasyonunda alışkın olduğumuz bir tarz vardır. Çoğunluk yeni tasarımlara şartlı yaklaştığından dolayı çok da kullanmak istemezler. Yabancı ev dekorasyon siteleri incelendiğimizde aslında en fazla dikkatimizi çeken evlerin klasikten farkı olanlar olduğu görülecektir. Şartlı bakmak yerine kullanım rahatlığı hakkında bilgi edinmek daha doğru olacaktır.

Eğri Mobilyaların Evimizdeki Yeri

Eğri Mobilyaların Evimizdeki Yeri

Renkler ve modeller değişse bile klasik olduktan sonra farklılığı yakalamak zor olacaktır. Eğri mobilyalar simetri takıntısı olanların dışında birçok kişinin gözüne hitap edecek güzelliktedir. Oval mobilyalar ise bilindik dikdörtgen ve karelere nazaran daha farklı bir tarza sahiptir.

Eğri ve Oval Mobilya Rahatlığı ile Dekorasyon

Oval masalar, eğri sehpalar evin her köşesinde kullanılabilir. Dileyen mutfağında kullanır. İsteyen ise salonunda kullanır. Koltuk takımı modelleri 2019 ile oval sehpaların buluşmasıyla oluşturulan salonlarda bir huzur ve sakinlik hakim olacaktır.

Eğri ve oval Mobilyaların Evimizdeki Yeri

Eğri ve oval Mobilyaların Evimizdeki Yeri

İnce detaylar düşünülerek yerleştirilen orta oval sehpa, evinde hareketli çocuk olanlar için tasarım harikası olmasının dışında meydana gelebilecek kazalar açısından da güzel bir tedbirdir. Açık renklerle buluşan oval veya eğri mobilyalar ortama sıcak bir hava katarken koyu renklerle kombin yapıldığında oldukça asil duracaktır. Eğri mobilyalarda kullanılacak aksesuarlar ise dikkatli seçilmelidir.

Oval Yemek Masası Kullanımı

Oval Yemek Masası Kullanımı

Oval Yemek Masası Kullanımı

Evlerde en fazla kullanılan mobilyalar arasında yemek masaları birincidir. Yemek masası seçimi yaparken ilk olarak düşünülmesi gereken şey nereye koyulacağı konusudur. Alanın büyüklüğünün yanı sıra alanın şekli de seçilecek yemek masasının tipini etkilemektedir. Oval masaların kendine özgü bir şekli ve havası vardır.

Az kişilik ve ince uzun bir alan söz konusu ise yemek masaları söz konusunda ovaller rahatlıkla tercih edilebilir. 2019 mobilya trendleri içinde hızla yerini almaya başlayan ovallerin kullanım kolaylığı anlaşıldıkça daha fazla tercih edileceği kesindir. Oval yemek masası alırken sadece masa ölçülerini düşünmeyin sandalyeleri ve dolaşma alanını da hesap katmayı unutmayın.

oval mobilyalar

oval mobilyalar

Eğri Mobilyaların Evimizdeki Yeri

Bu güne kadar evinde eğri mobilya kullanan var mıdır acaba. Ülkemizdeki genel ev dekorasyonu anlayışı dikkate alındığında eğri mobilyaların çok nadir kullanıldığını kabul etmek gerekir.

Çünkü evlerde seçilen mobilyalar genellikle kullanım amaçlı tercih edilir. Eğri mobilyalarda ise amaç daha çok dekorasyondur. Kendine özgü stili olanlar eğri mobilyaları tercih ederler.

Özellikle daha modern tasarımlarda kullanılan eğri mobilyaları kullananlar genellikle daha genç kesimdir. Modern, tarz, sıcak ve farklı yaşam alanları için eğri mobilyalar idealdir.

Yamuk Evler ve Tasarım Ürünleri

Yamuk Evler ve Tasarım Ürünleri

Yamuk Evler ve Tasarım Ürünleri

Ev arayışı içinde olanlar bilirler ki insanın hayallerindeki evi bulması oldukça zordur. Her şeyi tamam olsa bile bir odasında veya salonunda illa bir yamukluk çıkacaktır. Şekil bozukluğu olan evleri dekore etmek diğerlerine göre oldukça zordur fakat imkansız değildir.

Salon dekorasyonu 2019 trendlerini dikkate alarak yepyeni ve harika bir ev dekore edebilirsiniz. Şekilsiz bir salona sahip olan kişilerin yapması gereken ilk iş yamukluğu etkisiz hale getirmektedir. Bunun için evin içinde kullanılacak diğer mobilyalara büyük iş düşer.

2019 Mobilya Trendleri Nelerdir

2019 Mobilya Trendleri Nelerdir?

2019 Mobilya Trendleri Nelerdir Ev dekorasyon trendleri de tıpkı giyim sektörü gibi sürekli bir olarak yenilenmektedir Her sezon belli başlı renkler ve tasarımlar mobilyalarda trend...

Şekil bozukluğu olan mekanda düz çizgilerin hakim olduğu koltuklar veya mobilyalar kullanılırsa yamukluk daha çok dikkat çeker. Şekil bozukluğunu oval mobilyalarla daha kolay kapatabilirsiniz.

Monoton ve Sıkıcı Dizaynlardan Kurtulun

kütük sehpalar

kütük sehpalar

Eğri Ve Oval Mobilya Rahatlığı; İnsan ruhu hep aynı şeyleri görmekten ve yaşamaktan bir müddet sonra sıkılır. Sıradan ev dekorasyonları insanları belli bir zaman sonra boğmaya başlar. Bundan dolayı insanlar kendilerine çeşitli hobiler edinerek ortamlarını şenlendirmek isterler. Kütük sehpa yapımı son zamanlarda birçok kişinin uğraştığı bir alan olmuştur.

Sıradan bir sehpa yerine özel olarak yapılmış oval kütük sehpa mekanınızın monotonluktan kurtulmasına yardımcı olacaktır. Oda içerisinde asimetrik olarak yerleştirdiğiniz eğik ve oval mobilyalar ile daha farklı bir mekanda yaşıyormuş hissine kapılacaksınız.

Oval Mobilya Modelleri

Oval olarak tasarlanan mobilya modelleri herkesin zevkine uygunluk gösteren cinslerdendir. Klasik mobilya seçimlerinden vazgeçerek farklı renkle ile evlerinizi canlı bir hale getirmiş olacaksınız. Artık oval mobilya modelleri her zevkin gözüne uygunluk gösterecek model tiplerindendir. Özellikle keskin olmayan mobilya tipleri, raflara kaldırıldı. Bu yenilikçi mobilya seçimleri ile evleriniz daha ferah ve güzel bir görünüş görülecek.

Oval Mobilya Modelleri

Özellikle canlı ve doğadan alınan renk tonları ile evlerinizi samimi ve sıcak ortam il donatabileceksiniz. Oval masa, oval koltuk seçimleri ile perde ve diğer uyumlu mobilya seçimleri ile şık bir kullanış haline gelecektir. Her zevkin rahatlık içinde kullanacağı oval mobilya seçimleri daha güzel bir görüntü verecek olan seçimlerdendir.

FOTO GALERİ / Eğri Ve Oval Mobilya Rahatlığı

 

İlginizi Çekebilir : Alfemo Koltuk Takımları 2020 Yılı Trend Modelleri başlıklı makalemizde 2018 oturma grupları, alfemo koltuk takımları ve alfemo oturma grupları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.
Tavsiyeler: ankara iç mimar