6 FOTOĞRAF

Duvar Kağıdı Kullanımı

Duvar Kağıdı Kullanımı

Duvarların şıklığı ev dekorasyonunu olumlu etkileyen unsurlardan biridir. Son yıllarda ev dekorasyonuna artı değer katmasından dolayı oldukça popüler hale gelen duvar kağıtları birbirinden değişik modelleri ile her zevke hitap etmeyi başarıyor. Son zamanlarda duvar kağıtlarındaki çeşitlik ve uygun fiyat avantajları sayesinde neredeyse duvar boyası ile aynı fiyata gelmesinden dolayı duvar kağıdını tercih etmek, evin havasına olumlu yönde değiştirecektir. Duvar kağıdını bizzat ev dekorasyonu mağazalarından temin edebilmenin yanı sıra, internet siteleri aracılığı ile duvar kağıdı alabilmek de şimdilerde mümkündür. Biraz el becerisi olan herkesin kolaylıkla duvarlarına uygulayabileceği duvar kağıtları sayesinde, uygun fiyata ve daha az zahmetle duvarları daha şık olan odalarda oturmak mümkündür.

manhattan dekoratif duvar kağıdı 2016

manhattan dekoratif duvar kağıdı 2016

En Şık Duvar Kağıdı Modelleri

Önceki yıllarda duvar kağıtları sadece tek bir zevke hitap eder durumdayken, günümüzde her tarzdaki ev dekorasyonu için duvar kağıdı modeli görmek mümkündür. Tarza göre sade ya gösterişli duvar kağıdı modelleri arasından seçim yapmak mümkündür. Silinebilen ve boyana bilen özellikte olan duvar kağıtları ev sahipleri için avantaj sağlarken, duvar kağıdı alternatifine sıcak bakmayanlar için duvar kağıdı kullanımını daha kullanışlı hale getirmektedir. Aynı zamanda her bütçeye uygun seçenekteki duvar kağıdı seçenekleri kalitesine göre farklılık gösterirken kullanılan malzemenin kullanışlılığı da bu ölçüye göre belirlenmektedir.

Schöner Wohnen duvar kağıdı 2016

Schöner Wohnen duvar kağıdı 2016

Duvar Kağıdının Avantajları Nelerdir?

Geleneksel duvar süsleme tekniklerinden biri olan boya, son yıllarda modern ev dekorasyonu için yerini büyük ölçüde duvar kağıtlarına bırakmıştır denebilir. Evini boyamaktan vazgeçmeyenler ise, duvar kağıdı şıklığından mutlaka yararlanmakta ve evinin bir duvarında mutlaka duvar kağıdı tercih etmektedir.

2016 dekoratif duvar kağıdı modelleri

2016 dekoratif duvar kağıdı modelleri

Ev dekorasyonuna kattıkları değer açısından ve kullanışlılık bakımından boya ve duvar kağıdı arasında kıyaslama yapıldığında avantajları ile duvar kağıdı daha ağır basmaktadır. Günümüzde duvar kağıdı teknolojisinde elde edilen gelişmeler sayesinde silinebilen ve boyanabilen duvar kağıtlarının olması, duvar kağıdı temizliğinde endişe duyanlar için artı bir özellik niteliğindedir. Ayrıca boya sırasında tüm evin toplanması gerekmesi ve etrafa damlayan boyalar düşünüldüğünde, uygulanması ve kullanması son derece kolay olan duvar kağıtlarının daha avantajlı olduğu rahatlıkla söylenebilir.

duvarkapla 2016 dekoratif duvar kağıtları

duvarkapla 2016 dekoratif duvar kağıtları

Duvar Kağıdı Uygularken Nelere Dikkat Edilmeli?

Duvar kağıdı profesyonel olmayan kişiler tarafından da uygulanması son derece kolay olan ancak fazlasıyla özen gösteren bir konudur. Duvar kağıdının duvar ölçüsüne uygun olarak kesilmesi, kağıdın gereksiz yere kullanılmasının önüne geçer. Ayrıca duvar kağıdını duvara yapıştırmak için, duvar kağıtlarına özel yapıştırıcılardan temin edilmesi gerekir. Yapışkanın kağıda sürülmesi için fırça, duvar kağıdını duvara uyguladıktan sonra oluşan hava kabarcıklarını yok etmek için aparat gibi malzemeler, bu işin başına geçmeden önce mutlaka etrafta bulunması gereken malzemelerdir.

Kids' Club çocuk odası duvar kağıdı

Kids’ Club çocuk odası duvar kağıdı

Yeteri miktarda tutkalı duvar kağıdına sürdükten sonra, duvara olması gereken şekilde hizalayarak yapıştırmak gerekir. Sonrasında aparat yardımıyla hava baloncukları aşağıya ya da yanlara doğru çekilerek duvar kağıdının düzgün durması sağlanmalıdır.

yeni sezon duvar kağıdı modelleri 2016

yeni sezon duvar kağıdı modelleri 2016


2 Comments

İlgili Yorumlar

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.