5 FOTOĞRAF

Düğün Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Düğün dekorasyonu nasıl yapılır, düğün dekorasyonunda dikkat eidlecek konular nelerdir, düğün dekorasyonunun püf noktaları gibi konulara değinilmiştir.

Düğün dekorasyonu sanıldığı kadar kolay değildir. Düğün dekorları, yuva kuracak çiftlerin zevklerini, tarzlarını ve uyumunu misafirlerine anlatan ilk ipucudur. Günümüzde düğün dekoru organizasyon şirketleri tarafından yapılmaktadır. Peki siz düğün dekorasyonunuzu seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve düğün dekorasyon fikirleri hakkında neler biliyorsunuz? Düğün dekoru yapılırken yapılması gerekenler konusunda bir bilginiz var mı? Düğün organizasyonunu organizasyon şirketi yapabilir, ancak dizaynları siz tarzınıza göre belirlemeli, organizasyon şirketi ile fikir alışverişi yapmalısınız.

Düğün Dekorasyonu Denilince Akla Ne Gelmeli?

Düğün Dekorasyonu Nasıl Yapılır?Düğün dekorasyonu denildiğinde akıllara gelen ilk izlenim işin eğlenceli kısmıdır. Ancak işin içine girildiğinde bir girdaba girmişçesine çaba harcarsınız. Düğün dekoru konusunda hiçbir bilgiye sahip değilseniz, gerek salon, gerekse ev düğününüz karmaşık ve alalade olabilir.

Düğün dekorasyonu yapan firmalar dekorasyon malzemelerinin seçeneklerini çiftlere sunmakta, karar ise çiftlere kalmaktadır. Burada dikkat edeceğiniz ilk konu mevsimine göre düğün dekorasyon malzemeleri seçmeniz ve dekorasyon stilinizi mevsime ve tarzınıza göre belirlemenizdir.

Bellona Düğün Paketleri de incelemek isteyeceğiniz konuların içinde yer alabilir. kusursuz bir düğün için kaliteli ve şık düğün paketlerini de incelemenizi öneririz.

Seçtiğiniz malzemeleri seçerken mutlaka partnerinizde yanınızda olmalıdır. Bu her ikinizin ortak zevkinin ortaya çıktığı ilk organizasyondur. Partnerinizle birlikte önce mekan belirlemeli, ardından zevklerinize uygun dekorasyon malzemesi seçmelisiniz.

Düğün dekorunuzun klasik mi, ihtişamlı mı, sade mi, minimal mi yoksa bohem mi olacağına karar vermelisiniz. Tarz belirlerken de hayallerinizdekini uygulamayı unutmayın.

Düğün tarzını belirlemeden önce kendinize şu soruyu sormalısınız. “düğün dekorasyonu ile misafirlerimize nasıl bir imaj sunacağız.” Dekorasyon firmasına fikrinizi anlatırken, misafirlerimiz rahat etmeli, eğlenmeli, aynı zamanda dekorasyon karşısında büyülenmeli şeklinde düşüncelerinizi net bir şekilde beyan etmeli, rüstik, klasik, görkemli veya bohem etkiler sunan bir düğün istiyorum diyebilmelisiniz.

Temel Malzemeleri Seçerken Bütünlüğe Dikkat Etmelisiniz

kır düğünü fikirleri

kır düğünü fikirleri

Düğün dekorasyonu yapılırken her şeyi baştan planlamalı ve bu yönde seçimler yapmalısınız. Her beğendiğiniz malzemeyi almak yerine, komple uyum içinde olabilecek malzemeler seçmelisiniz. Yani gelin masası ve sandalyeleri, misafir masası ve sandalyeleri, ışıklandırma ve yemek takımları mekanın fonksiyonel unsurlarına göre belirlenerek konumlandırılmalıdır. Örneğin masa ortalarına konumlandırılacak şamdan veya mumlar ortama romantik bir hava sunabilir, ancak dekorasyonla uyum sağlamazsa sonuç tam bir fiyasko.

Düğün Dekorasyon Renkleri Belirlerken Esnek Olun

kır düğünü için dekorasyon fikirleri

kır düğünü için dekorasyon fikirleri

Dekorasyon renginizi belirlerken “her yer bembeyaz olmalı”  gibi düşüncelerden uzak durmalısınız. Tek bir renk ile yapılan düğün dekorasyonları doğallıktan uzak ham bir görüntü sunar, bu da misafirleriniz üzerinde olumsuz etkilere neden olur.

Dekorasyon firmandan dekorasyonda tek renk yerine haki yeşili, fildişi, bej, pudra gibi nötr renklerle dekorasyon yapılmasını isteyebilirsiniz. Senin gecen olacak bir günde düğün mekanını sevdiğin tonlarla dekore ettirebilmelisin. Doğal renklerle yapacağınız uyumlu renk geçişleri mekanı daha şık ve havalı gösterecektir.

Mekanın Avantajlarından Yararlanın

havuzbaşı düğün dekorasyonu

havuzbaşı düğün dekorasyonu

Düğün dekorasyonu yapılırken mekanın avantajlarını da göz ardı etmemelisiniz mekanın size sunduğu imkanı sonuna kadar kullanmalısınız, çünkü bazen mekanın sunduğu avantajları hiçbir düğün organizasyon firması sağlayamaz.

Örneğin havuzlu bir mekanda düğün yapacaksanız havuz ürerinde yüzen çiçekler, renkli ve çiçeklerle bezeli şemsiyeler ve harfler konumlandırabilirsiniz. Bu uygulama ile mekan bir anda daha ihtişamlı ve gösterişli hale gelecektir.

Geniş yeşil alana sahip bir mekanda düğün organizasyonu yapıyorsanız ağaçları, dallarını ve gövdesini ışıklandırabilir, sepetten dökülen çiçek konsepti uygulatabilirsiniz. Ağaç dallarından kalpler veya sürpriz süsler sarkıtabilirsiniz.

Şimdi Sıra Detaylarda

düğün dekorasyonu fikirleri

düğün dekorasyonu fikirleri

Dekorasyonu tamamladıktan sonra küçük detaylara geçerek düğün dekorunuzu daha da kusursuz hale getirebilirsin. Mesela gelin masası figürlerini, nikah ve gelin masası arkasındaki fonu, gelin yolu süslemelerini zevkinize göre belirleyebilirsiniz.

Mekanda konumlandırılan mimi barı, lavaboyu, ve masaları numaralandırabilir, bu numaraları renkli ve eğlenceli tabelalarla detaylandırabilirsiniz. Düğün sırasında kullanarak dikkat çekeceğiniz ve kendinizi ödüllendireceğiniz süsler ise zevkinize kalmış.

Kır Düğünü İçin Yaratıcı Fikirler

Düğününüz için salonun sıradanlığından uzaklaşmak ve daha eğlenceli daha doğa ile iç içe planlar yapıyorsanız kır düğünü tam size göre diyebiliriz. Kır düğünü dekorasyonu tamamen kişinin hayal gücüne bağlıdır. Bunun için dilerseniz bir organizasyon şirketi ile anlaşabilir, dilerseniz de tamamen kendi kır düğününüz planlayabilirsiniz.

Düğün yapacak herkese şimdiden  İyi eğlenceler:))

İlginizi Çekebilir : Enza Home Halı Modelleri 2020 İncelemesi başlıklı makalemizde Enza Home Halı Modelleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.
Tavsiyeler: chat - ircforumlari - chat