7 FOTOĞRAF

Dış Kapı Giriş Dekorasyonu ve Son Trend Uygulamalar

Dış kapı giriş dekorasyonu ile siz de misafirlerinize muhteşem bir karşılama sağlayabilirsiniz. Bunun için kapı rengi, dış kapı süsleri, kapıların üzerindeki geometrik figürler ve kapı önü uygulamaları önem taşımaktadır.

Dış kapı giriş dekorasyonu çoğu ev sahibinin gözünden kaçsa da misafirlerinizin ağırlanmasında etkili bir yöntem olduğunu belirtmek isterim. Bazı evlerin giriş kapılarının misafirler için cezbedici olması, içerisi için fikirler oluşturması ve içeri girildiğinde ufak dekorasyon problemlerinin giriş dekorasyonu sebebiyle tolere edilmesi dekorasyon açısından oldukça önemlidir. Bunun gerçekleşmesi için dış kapı süsleri ve dış kapı önü aksesuarları sıklıkla kullanılmaktadır. Siz de dış kapı süsleri nasıl yapılır ve uygulamada nelere dikkat edilir sorularının cevabını arıyorsanız mutlaka yazımı okumalısınız.

Dış Kapı Giriş Dekorasyonu

Dış Kapı Çelenk Modelleri

Dış kapı giriş dekorasyonu için temelde dikkat etmemiz gereken iki ayrım vardır. Bu ayrımları evlerin niteliklerine göre belirlemekteyiz. Eğer eviniz bir apartman içerisindeyse dış kapı giriş dekorasyonu gerçekleştirirken buna uygun dış kapı süsleri ya da aksesuarları kullanmanız gerekir. Eviniz müstakil bir ev ise dış kapı dekorasyonu için seçenekleriniz oldukça artacaktır. Bu seçenekleri değerlendirirken yine evinizin renginden bahçe dekorasyonuna kadar birçok parametrenin de doğru yorumlanması gerekecektir.

Kapı Önü Aydınlatması

Ufak Detaylar : Dekoratif Kapı ve Duvar Süsleri

Dekoratif  kapı ve duvar süsleri artık neredeyse kendin yap kategorisinin temelini oluşturmaktadır diyebiliriz Çünkü yapısı itibariyle kendi zevk ve tercihlerinizi en fazla...

Dış Kapı Giriş Dekorasyonu

Apartman dairesinde yaşayanlar için kapı rengi belirleme şansı çok fazla yoktur. Genellikle ortak kullanılan çelik kapılar, binanın yapım aşamasında mimar ve mühendisler tarafından belirlenmiştir. Kapı rengini dış kapı süsleri ile farklı hale getirmek ise sizin elinizde. Bunun için kullanacağınız süsleri dilerseniz evde kendin yap çerçevesi içerisindeki araştırmalarınızla da üretebilirsiniz. Bu üretimlerin size özel birtakım izler taşıması misafirleriniz için hoş bir sürpriz de olabilir. Dış kapınızın kenarları müsaitse mutlaka çiçeklerin muhteşem dekorasyon etkisini kullanmalısınız. Bizim önerimiz iki tarafa koyacağınız simetrik ölçülerde vazo ya da şık bir saksı ile canlı çiçek sunumu gerçekleştirmektir. Çiçek seçiminde mümkün mertebe renkli olanları seçmeniz dekorasyondaki enerjiyi misafirlerinize verebilme adına oldukça önemlidir.

Dış Kapı Giriş Dekorasyonu

Dış Kapı İçin Vazo

Apartman daireleri için dış kapı giriş dekorasyonu adına sıklıkla kullanılan uygulamalardan biri de paspaslardır.  Paspas şekilleri de kapınızdaki desen ya da renk ile uyumlu olmalıdır. Dilerseniz yazılı olan paspasları seçebilir dilerseniz de düz renkli paspasları kullanabilirsiniz. Paspasların geometrik şekilleri de giriş dekorasyonu için uygun niteliklere sahip olmalıdır.

Dış Kapı Giriş Dekorasyonu

Kapı Önü Paspası

Müstakil Evler İçin Dış Kapı Giriş Dekorasyonu

Müstakil bir eve sahip olanların dış kapı giriş dekorasyonu bahçeye giriş ile başlamaktadır. Bahçe girişinden sonra kullandığınız zemin özellikleri ile başlamakta ve en son kapıda sona ermektedir. Dış kapıya ulaşıncaya kadar farklı alternatiflerle zemin oluşturabilirsiniz. Eğer çimlerle kaplı bir bahçeniz varsa kilitli taş, normal taş, mermer, ahşap gibi materyallerle zemin dekorasyonu gerçekleştirebilirsiniz. Burada dış kapı ile bahçe kapısı arasındaki mesafe ve merdivenin olup olmadığı da dekorasyon için önemlidir. Eğer bahçeden evin dış kapısına merdiven ile ulaşılmakta ise mutlaka merdivenleri kapı ve yol konseptine uygun değerlendirmek gerekir.

Dış Kapı Giriş Dekorasyonu

Dış kapı giriş dekorasyonu için müstakil evlerde mutlaka çiçek ya da çiçeklerle süslü bir dekorasyon uygulaması sağlamalısınız. Zira çiçeğin dekorasyonda kattığı doğal ve bir o kadar da estetik hava, hiçbir yapay süs ile sağlanamaz. Müstakil evlerde çiçek için oldukça geniş alanlar sağlayabilirsiniz.

Dış Kapı Giriş Dekorasyonu

Müstakil evlerde dış kapı aydınlatması da dekorasyonun bir parçası olarak kabul edilir. Bu aydınlatmayı kapı önündeki duvar aplikleri, aydınlatma panelleri ile sağlanmış spot ışıklar ve LED ışıklar ile gerçekleştirebilirsiniz. Hangisini tercih edeceğinize evinizin kapı konumu ve toplam dekorasyon anlayışınıza göre karar vermelisiniz.

Dış Kapı Giriş Dekorasyonu

Dış Kapı Işıklandırması

Müstakil evler için farklı tarzlara sahip kapılar da kullanılabilir. Kanatlı Fransız usulü kapı kullanabileceğiniz gibi ahşap oymalı bir yüzeye sahip kapı da tercih edebilirsiniz. Kapı üzerinde keskin ya da yumuşak hatlara sahip geometrik figürler de evinizin geometrisine uygun olarak tercih edilebilir.

İlginizi Çekebilir : Koltuk Renkleri 2019 Mobilya Renkleri ve Kombinleri başlıklı makalemizde koltuk renkleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Ev Dekoru İçin El Yapımı Eşyalar ve Aksesuarlar | DekorBlog Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
trackback

[…] de vardır. Kalın ip le çerçeve yapabilir, bu çerçevede deniz kabukları kullanabilirsiniz. Dış Kapı Giriş Dekorasyonu için çeşitli dekoratif malzemeleri kullanarak misafirlerinizi hoş bir şekilde […]

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.