Dekorunuza Uygun Koltuk Takımı Nasıl Seçilir ?

Koltuk takımı konusunda karşınızda sonsuz seçenek göreceksiniz. İstediğiniz koltuk takımının belli olduğunu düşünebilirsiniz fakat mağazalara girdiğiniz zaman gözünüz başka takımlara da kayacaktır. Peki uygun koltuk takımı seçmek için öncelikle hangi noktalara dikkat etmeniz gerekiyor?

  • Boyut: Salonunuzun büyüklüğüne göre koltuklarınızın boyutlarını seçiniz. Örneğin; salonunuz büyükse yanına sehpa, sandalye vb. eşyalar da alabilirsiniz.
  • Amaç: Koltukların en çok hangi amaçla kullanılacağı hakkında karar veriniz. Televizyon izlemek, misafir ağırlamak vb.
  • Şekil: Hangi koltuk takımının odanıza uyacağına karar vermeniz gerekmektedir. L şeklindeki koltuk takımı mı, klasik koltuk takımı mı, TV koltuk takımı mı vb.
  • Malzeme: Koltuğun döşemesinde kullanılacak malzemeyi seçerken dikkat edersiniz. Kadife, süet, deri vb. Silinebilir kumaşa sahip koltuk takımları kullanıma daha uygun olmaktadır.
  • Dekorasyon: Salonun tüm dekorasyonu koltuk takımı üzerinden ilerleyeceğinden bir bütün olarak gözükmesi önemlidir. Koltuk takımını perde, sehpa, aksesuar gibi eşyalarla tamamlayabilirsiniz.
  • Renk: Uygun koltuk takımı seçmek için evin renklerine uygunluğuna da bakmanız gerekmektedir. İsterseniz beğendiğiniz koltuk takımının rengini değiştirtebilirsiniz. Çocuklu ve evcil hayvanlı evlerde açık renklerden kaçınmanızı tavsiye ederiz. Silinebilir kumaşlı bir koltuk takımı alırsanız açık renk de seçebilirsiniz.

Koltuk Takımları için Uygun Fiyatlar

Koltuk takımı fiyatları hakkında kesin bir bilgi veremesek de size bir fiyat aralığı verebiliriz. 1000 TL – 5000 TL arasında koltuk takımları bulunmaktadır fakat bunların modelleri farklı olabilmektedir. Çay seti olarak adlandırılan takımlar salonlarınıza uygun değildir. Çay setleri daha çok kış bahçesinde kullanılabilecek bir eşyadır. L şeklindeki koltuk takımlarının klasik koltuk takımlarına kıyasla daha pahalı olduğunu belirtebiliriz. Aldığınız koltuğun malzeme ve renklerine göre temizlik şekilleri de değişiklik göstermektedir. Uygun koltuk takımı seçmek için bu yazıda belirttiklerimize dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

İlginizi Çekebilir : Birbirinden Harika Salon Dekorasyon Tasarımları başlıklı makalemizde 2020 salon dekorasyonu, 2020 salon dekorasyonu fikirleri ve 2020 trend salon dekorasyonu fikirleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.
Tavsiyeler: ankara iç mimar