8 FOTOĞRAF

Dekoratif Aynalar ile Çarpıcı Salon Dekorasyonu

  • Salon dekorasyonu için dekoratif aksesuar kullanımı oldukça önemli, özellikle salon duvarları için seçilen tasarımların dekorasyona uyumlu olmalı ve görsel açıdan bir tarz katmalıdır. Dekoratif aynalar salon dekorasyonu için vazgeçilmez aksesuarlar şüphesiz, salonun tarzına uygun bir dekoratif ayna ile çarpıcı bir etki bırakabilirsiniz. Ayrıca salon dekorasyonunda kullanacağınız aynalar ile salonlarınıza derinlik katabilirsiniz.

Aynalar dekorasyon tarihi boyunca her tarz evin duvarlarını süslemiş, bir çok farklı alanda hem dekorasyon hemde fonksiyon amaçlı kullanılmıştır. Günümüz dekorasyonlarına baktığımızda ister klasik ister yenilikçi çizgilere sahip mekanlarda dekoratif aynalar kesinlikle dekorasyona şık ve zengin bir görünüm kazandıran aksesuarlar olarak karşımıza çıkarlar. Siz de salonlarınızın dekorasyonların da ayna kullanarak aynaların kattığı şık ve zengin havayı salonlarınıza katabilirsiniz.

Salon dekorasyonu

Salonlar trafiği yoğun yaşam alanlarıdır yani ziyaretçisi çok, en fazla zaman geçirilen alanlar, bu anlamda salon dekorasyonu detaylı şekilde yapılmalı ve dekorasyon adına bir bütünlük sağlanmalıdır. Salon dekorasyonu için seçilen her parça gerek tasarımı gerekse renkleri ile salonun tarzına hitap etmelidir. Salon aynaları içinde aynı durum söz konusudur, seçilecek aynanın salonun tarzına uygun olup olmadığı çok önemli. Peki dekoratif aynalar ile salon dekorasyonu için dikkat edilmesi gereken önemli noktalar neler? Bu önemli noktalara dikkat ederek daha salonlarımız da doğru dekorasyonlar yapabiliriz.

Öncelikle dekorasyona aynaları dahil etmeden önce bazı noktaları bilmek gerekir, bu küçük gibi görünün detaylar mekanda aynalar ile doğru etki bırakmak adına son derece önemlidir. Bu detaylara dikkat ederek dekorasyonlarımız da aynaları kullanırsak çok daha gösterişli ve doğru dekorasyonlar yapabiliriz.

  • Ayna seçerken mekanın tarzı göz önünde bulundurulmalı,
  • Ayna kullanacağınız alanın büyüklüğü göz önünde bulundurulmalı,
  • Özellikle keskin hatlara sahip iç mekan dekorasyonları için köşeli ayna modelleri tercih edilmelidir.

Aynaların dekorasyona kattığı etkiler

Eğer yaşam alanlarınızda ayna kullanmak istiyorsanız seçeceğiniz aynaların mekanda yaratacağı etki konusunda bilgi sahibi olmalısınız ve bu etkilerden en iyi şekilde yararlanmanız gerekir.

Aynaların etkileri nelerdir ? Dekorasyonlarımızda aynaları nasıl kullanmalıyız?

Basit bir ayna modeli mekanda büyük farklılıklar yaratabilir, örneğin küçük mekanlarda kullanılan aynalar mekanı olduğundan daha büyük gösterir. Mekanın tarzına uyumlu bir ayna seçimi ile dekorasyonu daha zengin ve ihtişamlı gösterebilirsiniz. Böylece mekanınıza uygun olan ayna seçimi ile salon dekorasyonlarınızı daha dikkat çekici, küçük mekanlarınızı ise daha ferah ve büyük göstermesini sağlayabilirsiniz.

Örneğin klasik ve avangard dekorasyonlarda ihtişamlı varaklı aynalar mekanda büyüleyici bir hava yaratır. Başka bir etkisi ise eğer aynaları pencere karşısında kullanırsanız mekanın daha aydınlık olacağını görebilirsiniz. Eğer aynalar tavanda kullanılırsa tavanın olduğundan daha yüksek göründüğünü göreceksiniz. Ayna ile yaptığınız dekorasyonlarda mekan da aynayı kullandığınız yer dekorasyonunuzu etkileyecektir.

Salonda aynalı duvar dekorasyonu

Salon duvarlarını doğru şekilde dekore etmek adına en ideal aksesuarlar dekoratif aynalardır. Öncelikle salonu daha aydınlık gösterebilir doğru şekilde kullanıldığında. Pencere karşısı duvarlar için ayna kullanımı doğru bir seçim olacaktır. Diğer bir önemli detay ise salon aynalarının boyutlarıdır, burada ayna seçimlerinizi yaparken mutlaka salonun boyutlarına uygun bir tasarım seçmektir. Dekorasyonlarınız da ayna kullanacaksanız mutlaka kullanacağınız salonun boyutlarına uygun bir aynayı doğru yerde kullanmaya dikkat edin. Aynayı dekorasyonlarınız da doğru yerde kullanırsanız odanıza oldukça fazla derinlik ve ferahlık katacaktır.

Dekoratif Aynalar ile Çarpıcı Salon Dekorasyonu

Örneğin çok büyük bir salonda küçük bir ayna duvarda yok olacaktır ve dekorasyona hiç bir etkisi olmayacaktır. Bunun tersini düşünürsek küçük bir mekanda çok büyük aynalar kullanmak göz yoracağı gibi hoş bir görüntü yaratmayacaktır. Bu yüzden dekorasyon yapacağımız mekana uygun boyutta ayna seçimine dikkat etmeliyiz.

Salon dekorasyonu için ayna seçerken hem salonun tarzını hem de kişisel zevkinizi göz önünde bulundurabilirsiniz. Bu arada ufak bir ayrıntı ise çok köşeli bir dekorasyona sahipseniz yine köşeli aynalar kullanmalısınız. Yuvarlak hatlara sahip bir iç mekanda ise oval ayna kullanımı doğru bir seçim olacaktır. Salon dekorasyonunuza uygun farklı kesim aynalar ile salonlarınız da daha hoş bir uyum yakalayabilirsiniz.

Dekoratif Aynalar ile Çarpıcı Salon Dekorasyonu

Salon için seçeceğiniz ayna modellerinin dekorasyona uyumlu bir görünüm vermesi açısından çerçeve seçimlerinde dikkat olmalısınız. Klasik dekorasyona sahipseniz altın rengi yada varaklı aynalar kullanabilirsiniz, bu modeller salonda daha zengin ve ihtişamlı bir tarz yaratacaktır. Artık günümüzde pek çok çeşit ayna çerçevesi bulmak mümkün olmaktadır. Aynalarınız için çerçeve seçerken salon dekorasyonunuza en uyumlu olan rengi seçerek salonunuzda güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Galerimizde size ilham vereceğinizi düşündüğümüz Dekoratif Aynalar ile Çarpıcı Salon Dekorasyon örnekleri hazırladık. Hazırladığımız örneklerde aynaların salonda yarattığı farklılığı ve etkiyi rahatlıkla görebilirsiniz. Böylece kendi salonunuza en uygun olan dekoratif ayna ile salonunuzda çok şık bir tasarım yapabilirsiniz.

 Boy Aynalarının Kullanım Alanı

Günümüzde aynalar ev dekorasyonunun ayrılmaz bir parçası haline geldi. Ev dekorasyonlarında ayna kullanımında boy aynaları da oldukça fazla kullanım alanına sahip parçalardan biri oldu. Birbirinden farklı malzeme ve tasarımlar olmak üzere pek çok çeşitlilikte boy aynası bulmak günümüzde mümkün. Boy aynalarının kullanım alanı da oldukça geniştir.

İlginizi Çekebilir : Salon Duvar Dekorasyonu İçin Öneriler 2019 başlıklı makalemizde duvar dekorasyonu nasıl yapılır, salon dekorasyonu ve salon duvar dekorasyonu hakkında bilgiler bulabilirsiniz.3
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Size İlham Verecek Antre Dekorasyonu Fikirleri | DekorBlogEvi Geniş Gösteren Dekorasyon Fikirleri | AnatoliamedEvi Daha Geniş Gösteren Dekorasyon Fikirleri | DekorBlog Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
trackback

[…] İlginizi Çekebilir: Dekoratif Aynalar ile Çarpıcı Salon Dekorasyonu […]

trackback

[…] İlginizi Çekebilir: Dekoratif Aynalar ile Çarpıcı Salon Dekorasyonu […]

trackback

[…] görünmesini rahatça sağlayabilir. Aynaların dekorasyonda kullanımı ve etkileri konusunda şu yazımızı okuyabilirsiniz. Genelde antrede aynanın yeri konsol ve dresuar üstü olarak […]

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.
Sponsor: