14 FOTOĞRAF

Dekorasyonda Yuvarlak Ayna Kullanımı

Dekorasyonda ayna kullanımı, ev dekorasyonunda ayna kullanımı nasıl olmalı? Yuvarlak ayna, Salon dekorasyonunda ayna kullanımı nasıl olmalı? Ayna nereye asılmalı? Ayna nasıl kullanılır? gibi sorulara cevap verilmiş, feng shui felsefesinde aynanın yeri ve kullanım şeklinden bahsedilmiştir.

Ev dekorasyonunda kullanılan aksesuarlar dekorasyondaki şıklığı üst seviyelere taşımak için kullanılmaktadır. Şıklığı üst seviyelere çıkaran ürünlerin başında ayna gelmektedir. Dekorasyonda yuvarlak ayna kullanımı yaşam alanlarına eşsiz bir görünüm katmaktadır. Dekorasyonun en büyük yardımcılarından olan aynalar hemen hemen her alan dekorasyonunda neredeyse zorunlu hale geldi.

Peki, ev dekorasyonunda ayna kullanımı nasıl olmalı?

Salon dekorasyonunda ayna kullanımı nasıl olmalı?

Ayna nereye asılmalı?

Ayna nasıl kullanılır?

Ayna kullanım alanları nelerdir? Gibi soruların cevaplarını biliyor musunuz? Gelin bu ve daha birçok sorunun cevabını birlikte bulalım.

Dekorasyonda Yuvarlak Ayna Kullanımı

Yuvarlak Ayna

Yuvarlak Ayna

Ayna kullanımı özellikle salon, antre ve oturma odası dekorasyonlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle aydınlatması az olan alanlarında daha çok tercih edilmektedir.

Karanlık mekanlarda ayna nereye konumlandırılır? Karanlık alanlarda pencere ve kapı üzerine konumlandırılan ayna mekanını ışığını iki misline çıkaracaktır.

Son birkaç sezondur dresuar, yan ve orta sehpa üzerlerinde kaplamalı ayna uygulaması yapılarak mekanlara ışıltılar katmak oldukça popüler dekorasyonda ayna kullanımı şeklidir.

Ayna Nerelerde Kullanılır?

Yuvarlak Ayna Dekorasyon

Yuvarlak Ayna Dekorasyon

Günümüz trendi yuvarlak ayna kullanımıdır. Yuvarlak ayna modelleri özellikle oturma odasında, hol de, antrede, konsol üzerinde, etajer ve dresuar ile birlikte, banyoda ve makyaj aynasında kullanılmaktadır.

Yuvarlak ayna dizaynı bitin dekorasyon tarzlarına rahatlıkla uyum sağlamaktadır. Ayna uygulaması en zor olan klasik dekorasyonlarda bile yan taraflarındaki apliklerle birlikte duvarlarınızda uyum yakalamaktadır.

Salonda büyük yuvarlak ayna dekoru yapabilirsiniz. Özellikle karanlık ve dar salon dekorasyonu için büyük boyutlu aynalar kullanılabilir. Gold çerçeveli ayna kullanımı salonda en çok tercih edilen yuvarlak ayna modelleri arasındadır.

Salon dekorasyonuna farklı bir şıklık için çeşitli boyutlarda ayna kullanılabilir. Salon dekorasyonunda kullanılacak yuvarlak aynalar belirli aralıklarla konumlandırılarak dikkat çekici dekorasyonlara imza atabilirsiniz.

Mutfakta büyük ayna yerine birkaç tane küçük boyutlarda ayna kullanmak daha doğru olacaktır. Çeşitli ebatlarda seçilen aynalar küçükten büyüğe veya büyükten küçüğe sıralanarak mutfağa bambaşka bir şıklık kazandırılabilir.

Yuvarlak aynaları çocuk odasında ve banyoda da kullanarak cool bir dekorasyon yapabilirsiniz.

Ayna kullanımı dekorasyonun olmazsa olmazı demiştik. Bu günümüz iç dekorasyon uzmanlarına ve birçok kişiye göre böyledir.

Birçok kişiye göre ise ayna her alanda kullanılmaz. Kullanılan aynanın boyutu ve şekli ve konumladırılacağı alanı da büyük önem arz eder. Gelin şimdi feng shui felsefesinde aynanın yerini, kullanım yerlerini ve dekorasyona katkılarını birlikte görelim.

Feng Shui Felsefesinde Aynanın Yeri Ve önemi

Yuvarlak Ayna Dekorasyonu

Yuvarlak Ayna Dekorasyonu

Feng shui’ye göre ayna enerjiyi çoğaltan bir sembol. Bu nedenle her evde ayna mutlaka küçük veya büyük bir tane de olsa kullanılmalı. Boy aynası kullanılıyorsa boyunuzu kesmeyecek büyüklükte olmalı.

Feng shui’ye göre ayna mutfakta ocak ve fırının karşısında,  banyoda, giriş kapısı karşısında, merdivende ve yatak odasında kullanılmamalıdır. Yatak odasında ille de ayna kullanılacaksa gardırop kapağı içine konumlandırılmalıdır.

Özellikle koridorlarda ayna kullanımı negatif enerjiyi yavaşlatacağı için mutlaka kullanılmalıdır.

Sürekli kullanılan salonda lambalar yakıldığında insanı rahatsız edecek boyutta ayna kullanılmamalıdır.

Feng shui’ye göre ayna şekli ve büyüklüğü de önem arz etmektedir. Oval ve yuvarlak ayna huzuru simgelemektedir. Özellikle yuvarlak aynaları evin kuzeybatı ve batısına konumlandırmak gerekmektedir.

Kare aynalar kesinlikle çerçevelenmeli çerçevesiz kare ayna kullanılmamalıdır.

Varak Ayna Modelleri-Altın Gümüş Ayna Tasarımları 2018  başlıklı yazımızda yeni sezonun en trend ayna modelleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Evin güneyine, kuzeydoğusuna ve güneybatısına konumlandırılan dikdörtgen ve kare ayna mülk sahibine zenginlik getirmektedir.

Yemek masasının yan tarafına gelecek kısma konumlandırılan aynalar bereket artırmaktadır.

Salon Aynası Modelleri 2019

Salon dekorasyonunda olmazsa olmazların başında aynalar gelmektedir. Hem küçük ev dekorasyonu yaparken, hem de büyük evlerde salon dekorasyonu yaparken aynaların farklı özelliklerinden ve faydalarından yararlanılmakadır. Örneğin küçük salonların doğru bölümlerine yerleştirilecek olan aynalar salonun daha büyük ve daha geniş görünmesini sağlayacaktır. Bu özelliğinden yararlanmak için büyük aynalar tercih etmelisiniz.

Salon Aynası Modelleri 2019

Salon aynası modelleri 2019 yılında farklı modelleri ile dikkat çeker iken ahşap çerçeve ile hazırlanan farklı tasarımlara sahip olan salon aynaları ilgi görmektedir. Bir diğer tercih edebileceğiniz salon aynası model seçeneği ise beşgen ve altıgen ayna tasarımları. Bunlarda gerek küçük salonlar için, gerekse de büyük salonlarda şık bir görüntü sunmaktadır.

FOTO GALERİ / Dekorasyonda Yuvarlak Ayna Kullanımı

 

 

 

İlginizi Çekebilir : Alfemo Koltuk Takımları 2020 Yılı Trend Modelleri başlıklı makalemizde 2018 oturma grupları, alfemo koltuk takımları ve alfemo oturma grupları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.
Tavsiyeler: kelebek sohbet - ircforumlari - chat