17 FOTOĞRAF

Country Tarzı Romantik Kuş Kafesleri ve Fener Modelleri

Dekoratif aksesuarlar her evin vazgeçilmezleri, dekorasyon tarzını tamamlayan aynı zamanda kişilerin tarzlarını ve zevklerini evlerine rahatça yansıtabilen küçük ancak dekorasyon için büyük öneme sahip tasarımlar. Her ev tarzına göre farklı dekoratif objeler seçer, ancak sonuç olarak bakıldığında tarzı ne olursa olsun dekoratif aksesuarlar her yaşam alanına bir değer ve anlam katar. Bugün yazımızda ev dekorasyonunda en çok tercih edilen dekoratif aksesuarlar arasında büyük ilgi gören ve dekorasyonda farklı etkiler yaratabilen mumluklar ve farklı çeşitlerine yer vermek istedik.

Mumluklar, mumların dekoratif şekilde sergilenmesi açısından önemli aksesuarlar arasında yer alır, aynı zamanda yanan mumların zemine akmasını engellediğinden kullanışlı tasarımlardır. Mumlar eski çağlardan beri aydınlatma araçları olarak tercih edildiğinden bir hayli fazla mum ve mumluk modeli olması aslında hiç şaşırtıcı değil. Bildiğiniz gibi bir çok farklı mumluk tasarımı var, bu anlamda seçim yapmak bir hayli zor ancak konumuz Country tarzı olduğundan bu kategoride öne çıkan ve en çok aranan tasarımlar şüphesiz ki romantik kuş kafesleri ve fenerler. Country tarzının sıcak ve romantik tarzını sevenler için kuş kafesleri ve dekoratif fenerler en önemli aksesuarlar arasında yer alıyorlar. Söz konusu klasik aynı zamanda romantik bir dekorasyon tarzı olunca ilk akla gelen dekoratif mumluklar ferforje ve ahşap tasarıma sahip olan modeller. Ahşap ve ferforje arasında kararsız kalan takipçilerimiz için yazımızın devamında önerilerimiz olacak.

Romantik Kuş Kafesleri

Son yıllarda Country tarzına olan ilgi bir hayli arttı, huzur veren ve aynı zamanda romantik detayların öne çıktığı bu dekorasyon tarzına uygun aksesuarların başında dekoratif kuş kafesleri geliyor. Bir çok farklı model, renk ve boyutlara sahip kuş kafesleri ister zeminde ister duvarda, bahçede yada balkonda bir çok alanda rahatça kullanılabilen aksesuarlar.

Kuş kafesleri dekoratif mumluklar arasında büyük ilgi gören ve aranan aksesuarlar olduğundan bir çok ünlü marka aksesuar koleksiyonlarında bu tasarımlara yer veriyorlar. Klasik dekorasyonlara şık ve zarif bir hava katan dekoratif kuş kafesleri farklı özelliklere ve detaylara sahip olabiliyor, örneğin bir bazı modeller sadece ferforje iken bazı modellerde cam ve farklı kaplama malzemeleri kullanılabiliyor.

Tasarımların görsel açıdan klasik dekorasyona şık ve zarif bir tarz katacağı kesin ancak kullanım alanları bu görselliği etkileyen önemli bir etken. Kuş kafesleri zeminde ve duvarda kullanabilir aksesuarlar , daha çok oturma odaları ve yatak odalarında tercih ediliyorlar. Country tarzı bir salon yada yatak odasında Romantik Kuş Kafesleri ve Fener Modelleri göze çarpan en önemli aksesuarlar. English Home Kuş kafesi modelleri ve Mademe Coco Kuş kafesleri bu kategoride country sevenlerin ilk olarak baktıkları markalar arasında yer alır.

Dekoratif Fener Modelleri

Pek çok farklı modele sahip olan dekoratif fenerler kuş kafesleri gibi Country sevenlerin ilgisini fazlasıyla çeken aksesuarlar arasındalar. Fener mumluklar sehpa üstlerinde, yerde yada duvarda rahatça kullanabilir. Bu tasarımlar arasında ferforje fenerler ve ahşap fenerler en çok aranan tasarımlar. Farklı renk seçeneklerinin bir hayli fazla olmasına karşın dekoratif fener mumluklar arasında en fazla ilgi gören beyaz ve pembe renge sahip tasarımlardır. Dekoratif fener modelleri ev dekorasyonu kadar bahçe dekorasyonuna romantik bir tarz kazandırmak için ideal aksesuarlar. Bahçede yapılan akşam sohbetlerine keyif ve huzur kazandıran bir etkiye sahipler aynı zamanda.

Country tarzı aksesuarlar arasında öne çıkan Romantik Kuş Kafesleri ve Fener Modelleri şık görünümleri ile dekorasyona rahatça uyum sağlayabilen aksesuarlar , ancak seçim yaparken ahşap mı yoksa ferforje mi seçmeli konusunda kararsızlık yaşanabiliyor. Country romantik bir tarz fakat aynı zamanda doğallığın öne çıktığı ve huzur veren etkilere sahip, eskitilmiş ahşap fenerler bu anlamda mekana bizce daha yakışan tasarımlar.

Ahşap, ferforje tasarımlara göre daha sıcak ve samimi bir hava katıyor dekorasyona, ancak mekan içinde ferforje aksesuarlara yer verilmiş ise tamamlayıcı olması açısından tercih edilebilir.

Romantik Kuş Kafesleri ve Fener Modelleri

Bu iki dekoratif aksesuar arasında seçim yapmak bir hayli zor olabilir, genel olarak baktığımızda mekan içinde her iki tasarım birbirleri ile oldukça uyumlu bir görünüm sergiliyor. Basit bir örnek verecek olursak dekoratif kuş kafesleri zeminde kullanacaksanız fenerleri sehpa üstlerinde tercih edebilirsiniz. Renk olarak beyaz yada kırık beyaz eskitilmiş tasarımlar arasından seçimler Country tarzı için ideal seçimler olacaktır.

FOTO GALERİ / Country Tarzı Romantik Kuş Kafesleri ve Fener Modelleri

2 Comments

  • […] Öncelikle renk seçimleriniz bu tarz için hayati önem taşır, açık beyaz ahşap mobilyaları tamamlamak için pastel renk tonlarına sahip tasarımlar seçebilirsiniz. Duvarda, zeminde yada mekan içinde kullanacağınız aksesuar tarzları dahil olmak üzere yapacağınız her seçim Country tarzının orjinal yapısına uyumlu olmalı. Tarzınıza ve zevkinize bağlı şekilde country yemek odası için dekoratif aksesuar veya mobilyalar kullanabilirsiniz, örnek verecek olursak üzerinde pastel rengi çiçek desenlerinin yer aldığı dekoratif bir puf, yada zeminde, duvarda zarif ve romantik etkisiyle mekana huzur veren kuş kafesleri, dekoratif fenerler ile salonunuzda istediğiniz şık etkiyi yaratabilirsiniz. ( bknz: Country Tarzı Romantik Kuş Kafesleri ve Fener Modelleri ) […]

İlgili Yorumlar

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.