Cam Kavanozlar İle İlham Veren Fikirler

Ev dekorasyonu için renkli ve yaratıcı fikirler arayanlar için yazımızda basit cam kavanozlar ile ortaya çıkan birbirinden güzel ve dekoratif eşya fikirlerinden bahsetmek istiyoruz. Basit cam kavanozlar biraz el becerisi ile nasıl dekoratif birer eşyaya dönüşebilir gelin hep beraber inceleyelim..

Cam kavanozlar hemen her evde bulunan, çoğu zaman mutfakta fazlalık yaratan parçalardır, ev hanımları cam kavanozları depolama amaçlı kullanır genelde ancak bazı anneler cam kavanozlar ile evde farklılık yaratmaya karar vermiş ortaya harika fikirler çıkmış . Size ilham vereceğini düşündüğümüz cam kavanoz süsleme teknikleri ile evinize renkli ve dekoratif aksesuarlar yapabileceksiniz, aynı zamanda bir çok farklı işe yarayan eşya haline getireceğiniz cam kavanozlar ile ev dekorasyonuna renk katabilirsiniz. Bebek sahipleri özellikle bu konuda ilham alacaklardır çünkü sürekli alınan cam kavanozdaki bebek mamaları sayesinde ellerinin altında bir çok cam kavanoz depolanmış olacaktır.

Cam kavanozları dönüştürün, evinize renk katın !

Çalışma masası için değerlendirin 

Çocuklu evler için cam kavanozlar çalışma ortamını daha düzenli ve eğlenceli bir hale getirebilir. Çocukların hem eğlenerek hemde düzenli olmayı öğrenmeleri için cam kavanozlar ile çocuk malzemelerini renklerine göre ayırabilir ve çocuğunuzla daha keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

cam kavanozlar ile yaratıcı fikirler

cam kavanozlar ile yaratıcı fikirler

Kavanozlarda fotoğraflar 

Evinize kendinizin yapacağı dekoratif ve eğlenceli bir aksesuar olarak düşünebilirsiniz kavanozlara resimler yerleştirmeyi. Hem size özel hemde oldukça eğlenceli bir değişiklik olabilir. Cam kavanozları değerlendirmenin belkide en keyifli yollarından bir tanesi..

fotoğrafları cam kavanozlarda saklayın

fotoğrafları cam kavanozlarda saklayın

Cam kavanozları vazo olarak kullanın

İşte size yaratıcı bir fikir daha, kullanmadığınız cam kavanozları dekoratif vazolar haline getirebilir ve evinizin farklı alanlarında değerlendirerek dekorasyona renk katabilirsiniz. Cam kavanozların içine ister gerçek, ister yapma çiçekler yerleştirerek mutfak, balkon yada oturma odası gibi alanları renklendirebilirsiniz. Yağımı son derece basit olan bu ufak düzenleme ile daha kişisel bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

cam kavanozlar ile asılı vazo yapımı

Kavanozlar ile eğlenceli takvim yapımı 

Çocuklarınızın severek ve eğlenerek öğrenmesi için cam kavanozlardan eğlenceli takvimler yapabilir, çocuk odasına yada antre bölgesine renk katabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece kavanoz kapaklarını renkli şekillerde boyayın ve üzerine silinebilir bir kalemle rakamları yazın, işte bu kadar basit.

renli cam kavanozlar ile takvim yapımı

Baharatlık olarak kullanın 

Cam kavanozları mutfakta kullanmanın en akılcı yolu baharatlık olarak kullanmak. Dilerseniz cam kavanozları farklı renklere boyayabilir, kapaklarına baharat isimlerini yazarak mutfakta işe yarar bir gereç sahibi olabilirsiniz.

cam kavanozlardan baharatlık yapımı

Parti hediyesi olarak değerlendirin

Cam kavanozların gövdesini ve kapaklarını süsleyerek dekoratif bir hava verebilir, bu renkli kavanozları çocuğunuz için yapacağınız partilerde değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda sevdiklerinize çok hoş el yapımı bir hediye olarak düşünebilirsiniz.

cam kavanozlardan parti hediyesi yapın

Saç bandlarını saklayın

Cam kavanozlar ile yatak odasına renk katacağınız ufak değişiklikler yapabilirsiniz, örneğin toka ve saç bantları için dekoratif saklama kapları olarak değerlendirebilirsiniz. Özellikle renklerine göre ayırırsanız ortaya daha güzel bir görünüm çıkacaktır.

cam kavanozlar ile saç bantlarını saklayın

İlginizi Çekebilir : İlham Veren Ahşap Palet Mobilyalar 2016 başlıklı makalemizde ahşap palet, ahşap palet ile ev dekorasyonu ve ahşap palet mobilya yapımı hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.