24 FOTOĞRAF

Boş Duvar Dekorasyonu İçin Posterler Objeler Tablolar

Boş duvarlar nasıl dekore edilir? Ne yapılır? Boş duvar dekorasyonu hakkında tüm resimli detay ve ayrıntılar içeriğimizde yer almaktadır.

Ev dekorasyonu denilince akla her alanın etkili ve şık bir şekilde dekore edilmesi gelir. Dekorasyonu şık gösteren dekorasyon ögeleri sadece mobilyalar, halı, aksesuar ve perde değildir elbette. Dekorasyonu göz alıcı hale getirmek ve bütünlüğü sağlamak için boş duvarı tabiri caizse konuşturmak gerekir. Bunun için de boş duvar dekorasyonu son derece önemlidir.

Peki, boş duvara ne yapılır?

Boş duvarlar nasıl dekore edilir?

Boş duvar süsleme teknikleri nelerdir?

Gelin şimdi birlikte boş duvarlar için çözümler üreterek duvarlarınızı sıkıcı görüntüden kurtaralım ve göz alıcı hale getirelim.

Boş Duvar Dekorasyonu

Duvar dekorasyonu geçmişten günümüze kadar gelmektedir. 60’lı yıllarda üzerlik tohumları, nazar boncukları, kaneviçe tablolar, at nalları gibi ögelerle süslenirdi.

90’lı yıllar poster dönemiydi diyebiliriz. Bu yıllarda boş duvar dekorasyonu itina ile posterler ve seramik objeler ile süslenirdi.

2000’li yıllarda ise boş duvar dekorasyonu neredeyse boş duvar süsleme sanatına dönüştü. Son birkaç sezonda kanvas tablolar, dekoratif raflar, estetik bir görünüm sergileyen içinde kitap veya biblo konumlandırılabilen boş çerçeveler, desa çerçeveli aynalar ve tablolar gibi objeler duvar dekorasyon fikirleri arasında yer almaktadır.

Duvar Dekorasyonu : Çiçekli Ahşap Tablo Modelleri

Duvar aksesuarları dekoratif ürünler hakkında bir çok alternatif tasarım çalışmalarının yapılacağı eşsiz yerlerdir Ahşap tablo yapısı gereği her zaman, metal tablo...

Boş duvarlar için çözümler bu kadarla da sınırlı değl tabiki. Hayal gücünüüzn genişliği duvarlarınızı özgün bir şekilde dekore etmenizi sağlayacaktır.

İşte sizler için seçtiğimiz birkaç iyi fikir;

Boş duvar dekorasyonu denilince aklınıza duvarlarınızı dekoratif eşyalarla komple doldurmak gelmesin. Dekorasyonda az kullanılan öge bazen çok şey anlatır. Sizde nötr renklerde bir duvar boyasına sahipseniz kocaman duvarınızı aşağıdaki gibi sade ama gösterişli minik bir heykelcikle göz alıcı hale getirebilirisiniz.

Boş Duvar Dekorasyonu İçin Posterler Objeler Tablolar

Boş duvarlar için dekorasyon önerisi

Yaşadığınız alan apartman dairesi, çiftlik evi, yazlık ev veya villa da olsa duvar dekorasyonuna ihtiyacınız vardır. Özellikle yaz aylarında doğayı evinize getirecek ögelerle boş duvar dekorasyonu yapabileceğiniz gibi kış döneminde de kullanabileceğiniz bazı objelerle hem duvarlarınızı süslemiş, hem de balkon veya terasınızda minik kış bahçeleri oluşturmuş olursunuz. Üstelik bu dekorasyonu basit bir sandık, kasa ve yeşil bitkilerle maliyetsiz bir şekilde yapabilirsiniz.

Boş Duvar Dekorasyonu İçin Posterler Objeler Tablolar

Balkon veya mutfak duvarlarını süsleyebilecek dekoratif ahşap saksı

Duvarlarınızı Odak Noktası Haline Getirmeye Ne Dersiniz?

Sade bir alan dekroasyonunda duvarlarınızı odak noktası haline getirmek istiyorsanız duvarlarınızı canlı renklere sahip objelerle süslemelisiniz. Sizde enerjik ve dolu dolu bir duvar dekorasyonu yapmak istiyorsanız aşağıdaki dizaynı duvarlarınızda uygulayabilirsiniz. Böyle bir duvar dekorasyonu ile kendinizi daha enerjik ve cıvıl cıvıl hissedeceğinizin garantisini veriyoruz.06

Boş Duvar Dekorasyonu İçin Posterler Objeler Tablolar

Küçük yıldız parçaları ile süslenmiş duvarlar

Farklı duvar dekorasyonlarından bir diğeri de doğal taş patlatma veya tuğla duvar üzerine konumlandıracağınız objelerdir. Özellikle TV ünite arkasında kullanabileceğiniz bu dekora şık tablolarla hayat verebilirisiniz.

Boş Duvar Dekorasyonu İçin Posterler Objeler Tablolar

Tuğla duvar üzerinde kullanılmış tablolar

Dekore ettiğiniz alan yeteri kadar büyükse konsol üzerinde ayna kullnamanıza hiç gerek yoktur. Farklı olmak ve fark yaratmak için konsol üstünde dekorasyon tarzınızla uyumlu gösterişli tablolar sergileyebilirisniz.

 

Boş Duvar Dekorasyonu İçin Posterler Objeler Tablolar

Konsol üstünde ayna kullanılmayacaksa bu tarz tablolar ile boş duvar süslenebilir

Geniş ve uzun bir giriş kısmınız varsa aşağıdaki gibi bir karşılama tablosuna ne dersiniz?

Boş Duvar Dekorasyonu İçin Posterler Objeler Tablolar

Kapı girişlerinde yer alan duvara yerleştirilebilecek bir duvar dekoru

Boş duvar dekorasyonu her zaman devasa tablolar, aynalar, farklı ve dekorastif duvar saatler, sıradışı duvar kağıtları ile olmaz. Doğayı ve kuşları seven biri iseniz koridorunuzu minik kuş çerçeveleri ile doldurarak kendinize özgü bir galeri yapabilirsiniz.

Boş Duvar Dekorasyonu İçin Posterler Objeler Tablolar

Çeşitli kuş türlerinden oluşturulmuş çerçevelerin sergilendiği bir duvar

Seyahat etmeyi seven biri iseniz çektiğiniz fotoğrafları sergileyeceğiniz bir alanınız olmalı.İşte merdiven kenarlarındaki ölü ve soğuk duvar ve oturma odası duvarlarınız bu iş için biçilmiş kaftan diyebiliriz.

Boş Duvar Dekorasyonu İçin Posterler Objeler Tablolar

Özellikle modern dekorasyonlarda gizemli duvar dekorasyonu oldukça çok dikkat çekmektedir. Hayal gücünüzü kullanarak ve kendinize sınır koymayarak farklı duvar dekorasyonları yapabilirsiniz.

Boş Duvar Dekorasyonu İçin Posterler Objeler Tablolar

Birbirinden farklı duvar objelerinin bir arada durduğu bir duvar dekorasyonu

FOTO GALERİ / Boş Duvar Dekorasyonu İçin Posterler Objeler Tablolar

İlginizi Çekebilir : Dekoratif İdeal Modern ve Sade Çalışma Masası Detay başlıklı makalemizde çalışma masası, dekoratif masalar ve ev için ideal çalışma masaları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.