24 FOTOĞRAF

Birbirinden Çekici 24 Çizgili Duvar Kağıdı

Çizgili duvar kağıtları ile dekorasyon fikirleri 

Klasik renk duvarlar yerine rutinden uzaklaşıp yaşam alanlarına daha kişisel ve modern bir görünüm veren dekoratif duvar kağıtları ister klasik ister modern her tarz iç mekan dekorasyonu için tercih ediliyor. Sentetik duvar boyaları hem uygulama açısından zahmetli hemde duvar kağıtları kadar uzun ömürlü değiller, gelişen üretim teknolojileri ile günümüz dekoratif duvar kağıdı modelleri ısıya,neme,suya ve olası darbelere karşı dayanıklı özelliklere sahipler. Evinizin tarzını uzun yıllar bozmadan ve size bu sürede maddi olarak ek masraf çıkarmayacak en ideal tercih kesinlikle duvar kağıtlarıdır.

Uygulaması kolay, sınırsız renk ve desen seçeneği ve en önemlisi tarzınızı evinize özgürce yansıtabileceğiniz duvar kağıtları ile yaşam alanlarınıza istediğiniz etkileri ve sıcaklığı yansıtabilirsiniz. Dekorasyonda duvar kağıdı kullanmadan önce evinizin dekorasyon tarzına uygun desenleri renkleri ve modelleri tercih etmelisiniz. Hayalinizde canlandırdığınız bir iç mekan için doğru renk ve desene sahip duvarlar son derece önemlidir. Seçeceğiniz duvar kağıdının mekanda yaratacağı etkiler ve mekan içinde yer alan mobilya modelleri ve tarzları ile olan uyumunu göz önünde bulundurmalısınız..

Dekoratif Çizgili Duvar Kağıtları

Duvar kağıdı modelleri dekorasyon tarzınız ne olursa olsun yaşam alanlarına stil ve karakter ekleyen dekoratif tasarımlardır, bu açıdan baktığımızda yaşam alanınız için seçtiğiniz duvar kağıdının mekana kazandıracağı etkiler çok önemli bir konudur. Ne istediğinize karar vermeden duvar kağıdı seçimi yapmayın, evinizde ne tarz bir etki yaratmak istiyorsunuz, huzurlu ve sıcak bir etkimi yoksa enerjik ve dikkat çekici bir tarz mı ? Her zevke ve tarza hitap eden binlerce farklı model arasından seçim yapmak zor olabilir belki ancak evinizde yaratmak istediğiniz etkiyi kimse sizden daha iyi bilemez.

Yazımızın bu bölümünde hem modern hemde klasik ev dekorasyon tarzlarına oldukça yakışan, mekana hem renk hemde sıcaklık kazandıran dekoratif çizgili duvar kağıdı modelleri ile devam etmek istiyoruz. Çizgili duvarlar bir çok farklı etkiyi mekana yansıtabilecek etkiye sahipler, iç mekan dekorasyonunun bu anlamda modern yada klasik olmasının hiç bir önemi yok, doğru renkler ve doğru mobilyalar ile çizgili duvar kağıtları her iç mekanda farklılık yaratabilir.

Diğer bir avantajı ise çizgilerin inceliğine ve kalınlığına göre mekan içinde göz yanılmaları ile mekanı daha büyük gösterme gibi bir şansınız olabiliyor. Çizgili duvar kağıtları bir odayı olduğundan daha uzun ve geniş gösterebilir, doğru renkler ile bu yanılsama sıcak ve dekoratif bir etki yaratabilir.

Çizgilerle farklı etkiler yaratın

Örnek verecek olursak bu konuda alçak tavanlara sahip bir oda içinde dikey çizgili duvar kağıdı kullanılırsa oda olduğundan daha yüksek bir görünüm kazanacaktır. Benzer şekilde yatay çizgilere sahip duvar kağıtları kullandığınızda dar bir odanın geniş bir görünüme sahip olacağını rahatça görebilirsiniz. Yaşam alanlarında çizgili duvar kağıtları kullanmak istiyorsanız ilk olarak mekanın büyüklüğünü göz önünde bulundurmalı ve bu yönde seçimler yapmalısınız.

Bilmeniz gereken ufak bir detay ise duvar kağıdı kullanacağınız alan büyük ise geniş çizgili duvar kağıtları tercih etmelisiniz, büyük mekanlarda kullanılan ince çizgiler etkisini kaybedebileceği gibi görsel açıdan hoş bir görünüm oluşturmayacaktır.

Çizgili duvar kağıtları hangi alanlar için uygun?

Başta oturma odaları olmak üzere dekoratif çizgili duvar kağıtları yatak odası, çocuk ve genç odaları, misafir odaları ve antre gibi alanlar için rahatlıkla kullanabilir. Ayrıca çizgili tasarımların mekanda yaratacağı sıcak etkileri düşünecek olursak oturma odası, çocuk odası ve antre gibi ziyareti bol alanlar için kullanılmasında yarar vardır.

Yaşam alanı ister dar, ister geniş ister alçak tavanlı olsun çizgili duvar kağıtları her mekan için uygun ve dekoratif bir görünüm yaratır. Mekan içinde kullandığınız mobilyalara ve zemin renklerini ve mekanın büyüklüğünü göz önünde bulundurarak kalın yada ince çizgilere bu çizgilerin renklerinin mekan ile uyumlu olup olmadığına karar vermelisiniz.

Galerimizde size ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden çekici 24 çizgili duvar kağıdı modeli seçtik. Çizgili duvarların farklı tarzlara sahip iç mekanlarda ne gibi etkiler yaratacağı konusunda size yol göstereceğini ve fikir vereceğini düşünüyoruz.

FOTO GALERİ / Birbirinden Çekici 24 Çizgili Duvar Kağıdı

İlginizi Çekebilir : 3 Boyutlu Posterler ile Sıradışı Duvarlar başlıklı makalemizde 3 boyutlu duvar kağıtları, 3d posterler ve dekoratif duvar kaplamaları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


İlgili Yorumlar

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.