16 FOTOĞRAF

Beyaz Altın Sarısı Banyo Dekoru İle Lüksü Yaşayın

Beyaz altın sarısı banyo dekorasyonun avantajları ve dezavantajlarından bahsedilerek, mükemmel beyaz altın sarısı banyo dekorasyonu için detaylara yer verilmiştir.

Günümüzde banyo dekorasyonları da özenilen dekorasyon alanları arasına girmiş bulunmaktadır. Orta çağdan günümüze uzanan banyo kültürü köklü bir geçmişe sahiptir. Suyun maddi manevi arınma aracı olarak kullanıldığı banyolar, bizim kültürümüzde de oldukça önemli, bir yerdedir. Şimdilerde trend banyo dekorasyonları renkli ve gösterişli dekorasyonladır. Özellikle beyaz altın sarısı banyo dekoru banyolara zengin bir hava katarak gösterişli hale getirdiği için çok tercih edilmektedir.  Gelin şimdi beyaz altın sarısı banyo dekorasyonunun inceliklerini birlikte görelim.

Beyaz Altın Sarısı Banyo Dekoru Denilince

beyaz altın sarısı banyo dekorasyonu

beyaz altın sarısı banyo dekorasyonu

İç mimeride altın rengi, dekorasyon duruşundaki zenginlik nedeni ile hemen hemen her alanda kullanılmaktadır. Altın sarısı, banyonuza hem zenginlik katacak, hem de ferah bir ortam olmasını sağlayacaktır. Banyo dekorasyonunuzu üst seviyelere taşımak için altın sarısını etkili bir şekilde kullanmanız gerekmektedir.

Şık altın sarı banyo dizaynı için çok fazla rengi birlikte kombin edebilirsiniz. Altın sarısı ile beyaz, lacivert, çikolata rengi, siyah ve kırmız oldukça şık duracaktır. Bu renkleri banyo aksesuar ve mobilyalarında kullanabilirsiniz.

Beyaz altın sarısı banyo dekorasyonu yapılırken yer ve duvar rengi olarak kemik rengi, ekrunun tonları, bej, siyah ve beyaz kullanılabilir. Bu renkler ile dekorasyon yapıldığında mükemmel bir banyo dekorasyonuna imza atmış olursunuz. 2018 Banyo Fayans Modelleri ve Renkleri hakkında detaylı bilgi almak isterseniz yazımızı incelemenizi öneririz.

Beyazın yoğun olarak kullanıldığı bir banyoda altın sarı banyo aksesuarı kullanılabilir. Altın renkli banyo aksesuarları ile bile görkemli bir duruş yakalayabilirsiniz. Örneğin sabunluk, diş fırçalık, havluluk, dore işlemeli havlular, altın renkli mumlar, gibi dekorasyon ögeleri ile şık bir görünüm kaçınılmaz olur.

Modern banyo dekoru yapıyorsanız altın aksesuar alırken mat görünümlü olanları, klasik banyo dekoru yapıyorsanız parıltılı, taşlı ve işlemeli altın sarı aksesuar kullanabilirsiniz.

Altın Rengi Kullanımı Dezavantajları

Beyaz Altın Sarısı Banyo Dekoru İle Lüksü Yaşayın

Altın renginin banyonuza getirdiği artılar saymakla bitmez. Ancak altın rengi dikkatli kullanılmadığı takdirde dezavantajlı bir hal alır. Banyo dekorunda aşırı derecede altın rengi kullanımı ile çevrenizdekilere görgüsüz imajı verebilirsiniz. Bu nedenle altın rengini cam, krom ve beyaz lake ile kullanmanız banyo dekorasyonunu öne çıkarmada daha etkili olacaktır.

Altın Rengi Hangi Tarz Banyoda Etkili Bir Şekilde Kullanılır?

Günümüzde modern banyo dekorasyonu çok fazla kullanılsa da klasik banyo dekorasyonu sevenlerin sayısı da hiç azımsanacak gibi değil. Özellikle beyaz altın sarısı banyo denilince ilk akla gelen tarz klasik tardır. Altın renginin şatafatı, az bulunurluğu, zenginliği, hazine ve sarayları anımsattığı için banyonuza da bu havaları getirecektir.

Klasik çizgilerdeki beyaz mobilyalar ile altın sarısını hiç çekinmeden kullanabilirsiniz. Beyaz lake mobilyalara krom veya pirinç batarya da kullanabilirsiniz.

Altın rengini banyonuzda ağırlıklı bir şekilde kullanacaksanız çekmece ve dolap kulplarını ve ayna çerçevelerinde de bu rengi kullanmayı unutmayın.

İlham Kaynağı Banyo Dekoru İçin

Beyaz altın sarısı banyo dizaynı ile görenlerin akıllarından çıkmayacak, iz bırakacak, ilham alınacak ve hayranlık uyandıracak bir banyo tasarlamış olacaksınız. Tek yapmanız gereken beyaz ve altın rengini dengeli bir şekilde kullanmak olacaktır.

siyah banyo dekorasyonu

siyah banyo dekorasyonu

Dekorasyonda gösteriş denilince altın rengi ile bir birini ağırlayan renkler arasında siyah ilk sıralardadır. Siyah beyaz ve altın renginin bir arada kullanıldığı banyolar her zaman lüks bir görünüm sunarak olağanüstü çekicilik uyandırmaktadır.

Özellikle büyük bir banyoya sahipseniz ilk olarak siyah, beyaz ve altın sarısı banyo dekorasyonunu yapmanızı öneririm. Siyah ağırlıklı bir banyoda doğru yerlerde beyaz ve altın sarısı detaylar banyonuzu oldukça çekici kılacaktır.

Örneğin, zemin, banyo mobilyalarında ve duvarlarda siyahı, küvet, duşakabin zemini ve lavabolarda beyazı, bataryalar, çerçeveler ve diğer banyo aksesuarlarında altın rengini kullanarak mükemmel bir dizayn yakalayabilirsiniz.

Daha fazla fikir için sizlere sunduğumuz resim galerisini inceleyebilirsiniz.

FOTO GALERİ / Beyaz Altın Sarısı Banyo Dekoru İle Lüksü Yaşayın

 

 

 

İlginizi Çekebilir : Farklılık Yaratan Dekoratif Raf Tasarımları başlıklı makalemizde ahşap tasarım raf sistemleri, dekoratif raf ve el yapımı raflar hakkında bilgiler bulabilirsiniz.Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.
Tavsiyeler: chat - ircforumlari - chat - ev dekorasyonu