12 FOTOĞRAF

Banyoda Farklılık Yaratan Gösterişli Avizeler

Hangi yaşam alanı olursa olsun hiç şüphe yok ki aydınlatmalar ortamın şıklığını tamamlayan aksesuarlardır. Evin tüm alanlarında dekorasyon tarzını tamamlayan, şık ve mekana derinlik kazandıran özelliğe sahip olan aydınlatmalar aynı zamanda daha ferah bir görünümün anahtarıdır. Bugün yazımızda banyo aydınlatmaları arasında ortamda yarattığı şık ve zengin görünümü ile farklılık yaratan gösterişli avizeler ve mekandaki etkilerinden bahsetmek istiyoruz.

Banyoda gösterişli avizeler banyo dekorasyonunda çok sık rastladığımız aydınlatmalar değil, genelde daha kişisel ve banyonun’da diğer yaşam alanları gibi evin bir parçası olduğunu ve bu alanında kendine ait bir tarza sahip olması gerektiğini düşünlerin tercih ettikleri bir seçim diyebiliriz.  Gösterişli avizeler ile dekore edilen banyolar arasında ağırlıklı olarak klasik tarzlar görüyoruz ancak modern tasarımların tercih edildiği banyo dekorasyonlarında  avize kullanımlarına rastlayabiliyoruz.  Büyük banyolarda daha zengin ve şık bir hava yarattığı kesin, ortama kazandırdığı parlaklık nedeni ile taşlı klasik avizeler derinlik algısı yaratmak adına tercih edilebilir.

Günümüz banyo dekorasyon örnekleri beraberinde daha çok kişisel detayın öne çıktığı, alışılagelmiş soğuk ve sade banyoların aksine stil sahibi parçalar ile desteklenen özel bölümler olarak dikkat çekiyorlar. Bu anlamda banyoda avize seçimi sadece banyoya şıklık kazandıran aynı zamanda farklılık yaratan şık bir seçim. Tam anlamıyla uyumlu bir banyo dekorasyonu için banyo için seçtiğiniz aydınlatmaların tarzını ve etkisini tamamlayacak şekilde seçimler yapmak oldukça önemlidir.

Taşlı avizeler tercih edecekseniz bu şıklığı ve zarif görseli tamamlayabilecek unsurlara banyoda yer vermelisiniz, duvar dekorasyonu bu anlamda oldukça önemlidir. Duvarda zarif bir tablo, banyonun tarzını tamamlayan dekoratif banyo aynaları ve banyo ile hem renk hemde tarz olarak uyum sağlayacak dekoratif banyo aksesuar modelleri tercih edilmelidir. Yazımızın devamında banyoda farklılık yaratan birbirinden şık gösterişli avizeler ile banyo dekorasyon fikirleri sizlere ilham verecektir.

FOTO GALERİ / Banyoda Farklılık Yaratan Gösterişli Avizeler

İlginizi Çekebilir : Banyoların Vazgeçilmezleri : Çok Amaçlı Banyo Dolabı 2018 başlıklı makalemizde çok amaçl banyo dolabı hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Talha Arslan Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Talha Arslan
Ziyaretçi
Talha Arslan

Koyu gri karamsar bir hava yaratsa da banyo dekorasyonunda, asil bir duruşu var.

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.