11 FOTOĞRAF

Antre Halısı Nasıl Olmalı?

Şık antre dekorasyonlarınız için ilham kaynağı olabilecek nitelikte, antre halısı nasıl olmalı sorusunun cevabı detaylı bir şekilde verilmiştir.

Antre halı dekorasyon son derece zor ev önemlidir. Antre halısı antre dekorasyonunun göz alıcı olması ve ev sahibinin zevkini yansıtması açısından son derece önemlidir. Antre halısı nasıl olmalı diye düşünüyorsanız yazımızı sonuna kadar okuyun lütfen. Antre halı seçimi uzun, dar ve karanlık yapılı antreler için önem arz etmektedir. Ülkemizde antrelerde çok fazla vakit geçirilmediği için antre halı yolluk modelleri alelade bir şekilde seçilir. Oysaki antre dekorasyonu evin iç kısımlarındaki dekorasyon şeklinin ilk izleniminin verildiği alandır.

O halde

Varmısınız göz alıcı antre dekorasyonu için antre halısı nasıl olmalı sorusunun cevabını bulmaya?

Antre Halısı Nasıl Olmalı?

Antre Halısı

Antre hali örtüsü seçilirken koridor halı detayı unutulmaması gereken en önemli detaydır. Giriş olarak adlandırılan antre koridora, oradan da odlara açılır. Bu nedenle antre + koridor olmalıdır. iç mimarlar tarafından antre halı dekorasyon bilgileri antre dekorasyonu yaparken ilham kaynağınız olacaktır.

Antre halısı ne renk olmalı sorusunun v-cevabını vererek başlayalı sohbetimize. Antre zemin döşeme rengi, aydınlatma miktarı, antrenin gün ışığı alıp almadığı antre halı rengi açısından son derece önemlidir.

küçük antre dekorasyon fikirleri 2017

Küçük Antreler İçin Dekorasyon Önerileri

Antreler bir evin dekorasyon tarzını eve ilk adımda yansıtacak ve dekorasyon hakkında ipuçları veren giriş alanlarıdır Bu alanda tercih edilecek olan mobilya ve aksesuarlar hem...

Yetersiz bir aydınlatmaya sahip loş bir antreye sahipseniz, üstelik küçük boyutlarda ise ve koyu renkli bir zemin döşemeniz de varsa, kesinlikle açık renkli antre halı modelleri arasından seçim yapmalısınız. Püf Noktaları ile Antre Dekorasyon Fikirleri başlıklı yazımızı da inceleyebilirisniz.

Ancak antreniz yukardaki antre örneğinin tam tersi bir antre ise dilediğiniz renklerde antre halı modeli kullanabilirsiniz. Bu bağlamda koridor halı modelinizde antre halı modeli ile aynı olmalıdır.

Antre halısı nasıl olmalıdır derken vereceğiniz cevabın tarzınızı, zevkinizi ve algınızı yansıtacağını unutmayın.

Antre Dekorasyon Tarzınızı Belirleyin

Antre Halısı Modelleri

Antre halı modeli seçerken geleneksel halı modelinin ilk girişte verdiği sıcak izlenim mi yoksa modern halı modelinin verdiği çağdaş dekorasyon izlenimi mi demelisiniz. Bunun cevabını verdikten sonra antre halı seçimine geçebilirsiniz.

Dar bir antreye sahipseniz enine detaylar olan halı modeli veya enine çizgiler olan halı modeli seçebilirsiniz. Bu antrenize daha geniş izlenimi verecektir.

Antre halı modelleri 2018 sezonunda pastel renklerde ve farklı desenlerde karşımıza çıktı.

Antre Halısı Nasıl Olmalı

Birkaç örnek;

Kum beji duvar renginin yanında oturma odası, çocuk odası, lavabo ve mutfağa beyaz modern kapıların açıldığı kahve ahşap zemin döşemeli, camlı siyah salon kapısına sahip bir antrede siyah beyaz renklerin kullanıldığı grafik desenli bir antre halısı tercih ederek mükemmel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Beyaz duvar ve zemin rengi ile birlikte siyah mobilyalara sahip olan antreye sahipseniz siyah beyaz antre halı modelleri arasından tarzınıza uygun antre halısı seçmelisiniz.

Kahve renk tonlarındaki duvar rengi ile gri renk tonlarında zemin rengine sahip bir antre dekorasyonunda kırmızı zemin üzerine beyaz veya siyah beyaz detayları olan antre halısı kullanabilirsiniz.

Antre dekorasyonunda yeni akım ise vintage eşyalar ile kişilik kazandırılarak antikacılardan alınan vintage antre halısı ile modern, şık ve sade antre dekorasyonlarıdır.

Antre dekorasyonunda farklılık yaratmak istiyorsanız geleneksel motiflerin kullanıldığı geleneksel kilimler ile antrenizi dekore edebilirsiniz. Eklektik sitilin en güzel örneklerinden olan geleneksel motifli kilimler son dönemlerde oldukça trend. Öyle ki dünyanın dört bir köşesinde bulunan modern dizaynlara sahip evlerde bile geleneksel motiflerin hakim olduğu antre halıları trend oldu bile.

Antre halı modeli olarak parçalı oval yolluk kullanabilirsiniz. Özellikle koridora açılan antrelerde bu modeller oldukça şık durmaktadır.

Antre halısı nasıl olmalı sorusuna şık bir cevapta studio halı modelleridir. Teknolojinin getirdiği en şık detaylara sahip studio halıları da antre dekorasyonunda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Hol için Halı Modelleri

Hol, yani koridor için halı seçimi yaparken renk uyumuna özen göstermelisiniz. Ev dekorasyonunda en sık yapılan hataların başında koridor bölümüne önem verilmemesi olur iken hol ilk dikkat çeken alan olduğu için özen gösterilmelidir. Bu yüzden hol için halı seçerken beyaz ve diğer aydınlık renkleri seçerek daha parlak ve dikkat çekici olmasını sağlayabilirsiniz.

Hol için Halı Modelleri

Hol için halı modelleri arasında ilk olarak önerimiz ise renkli desenli halıları tercih etmeniz. Eğer uzun bir koridora sahipseniz ince kumaş ile hazırlanan süper halı modelleri alabilirsiniz.

FOTO GALERİ / Antre Halısı Nasıl Olmalı?

İlginizi Çekebilir : Alfemo Koltuk Takımları 2020 Yılı Trend Modelleri başlıklı makalemizde 2018 oturma grupları, alfemo koltuk takımları ve alfemo oturma grupları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Bakınız: 2019 Antre Halı Modelleri Detaylı İncelemesi […]

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.
Tavsiyeler: ankara iç mimar